RedHat 7.3 Çıktı

0
sundance
Linux camiasının züppe çocuğu ;) RedHat, gıcır gıcır yeni sürümü ile karşınızda... 7.2 versionu ile özellikle TCP/IP konusunda en büyük yoldaşı (rakip demek hoş değil) FreeBSD`nin bile önüne geçen RedHat bu sürüm ile de sanırız oldukça ilgi çekecek. Peki neler var bu sürümde?
-KDE 3.0
-Kernel 2.4.18
-Mozilla 0.9.9
-GCC 2.96-RH (bu derleyici hakkında şaibeler var)
Gelelim yansılara. Redhat 7.3`ü buralardan indirebilirsiniz...

Görüşler

0
cartman
-GCC 2.96-RH (bu derleyici hakkında şaibeler var)

Pek de şaibe değil . Şu adreste olay daha açıkça anlaşılabiliyo. http://gcc.gnu.org/gcc-2.96.html . Redhat nası oluyo da en iyi linux hackerlarına sahipken ( Alan Cox mesela ) böyle aptalca işler yapıyo anlıyamıyo insan...
0
anonim
w00t!
Selam cartman, nerdesin ya özlettin kendini :)
Licq''yu upgrade edince senin contact uçtu. Nese mail var zaten c ya ;)

MavericKk

Demek 2.96 development branchmiş. Bu Reddhat de iyice azıttı olmaz bu kadar liderlik havaları.
0
cartman
IRC için son 29 gün ;-)
0
sundance
Mesele bu değil. 2.96-RH değiştirilmiş bir GCC varyantı ve oluşturduğu binaryler birçok sistemle uyumlu değil, yani aynı kodu 2.96 ile yapmak ile 2.96-RH ile yapmak arasında uyumsuzluklar var. Bunlar yüzünden bayağı bir rezil olmuşlardı. Ama net url olarak bir bilgi yok elimde.
0
cartman
Aslında mesele bu çünkü GNU ööle yaptığı programı deskteklemicek kadar korkak değil ama olay şu redfhat 2.96 CVS versiyonunu alıp onu 64 bitlik platforma uyum sağlamasını sağlıcak *unofficial* bi patchle bundle etti. Bunun sonucunda ellerinde kar uğruna heba edilmiş bi gcc var!
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Red Hat Severn´in ilk ekran görüntüleri

anonim

Red Hat in yeni sürümünün ilk betası Severn in ilk ekran görüntülerine http://www.osnews.com/story.php?news_id=4091 adresinden ulaşabilirsiniz. Red Hat daha önce artık paketli perakende sektöründe olamayacağını duyurmuştu bunun ardından Red Hat Linux un artık bir ürün değil bir proje olduğunu bildirdi. Dileyen herkes betayı indirip fikirleri ve gelişmesini istediği özelliklerini bildirerek RH nin gelişimine katkıda bulunabiliyor. RH daha önce beta versiyonları kullanıcıya sunmuyordu.
Yeni Red Hat ve yeni Red Hat Project sistemi hepimize hayırlı olsun.

Kaynak: LinuxTurkey

Fedora Core 1 incelemesi

ghanthar

LinuxMerkezi Fedora Core 1 incelemesi yayımlandı. Buradan ulaşabilirsiniz.

Red Hat 7.1 Çıktı Ha Gayret !

sundance

Red Hat 7.1 dün yapılan bir açıklama ile beta versiyondan final versiyona geçtiğini dünyaya duyurdu.

Yeni versiyonda, çoklu işlemci desteği olan 2.4 kernel, default güvenlik ayarları, daha kolay installasyon gibi bir çok gelişme var. Ve artık RedHat installasyonu minimum iki cd.
Bana sorarsanız denenmişi tekrar denemenin alemi yok .2 versionları dışında RedHat'den hayır gelmez.

Fedora Project: Red Hat nereye gidiyor?

anonim

GNU/Linux dünyasını ikiye ayıran Fedora Projesi konseptini kısaca irdelemek ve Linux´un devi Red Hat´in geleceğine şöyle bir bakmak istedim:

Red Hat Fedora´yı ilk duyurduğunda önce olumlu bakmıştım. Ardından Fedora´nın bir Açık Yazılım projesi olarak ürettiklerini Red Hat´in alıp biraz süsleyip püsleyip belki biraz da geliştirip Red Hat Enterprise Linux olarak ciddi satış fiyatları ile piyasaya süreceğini anladım. İlk başlarda bu durum biraz moralimi bozdu ve Red Hat´e sinirlendim. Ancak ardından Lindows, Libranet gibi daha birçoğunun Debian ile aynı şeyi yapmakta olduğunu hatırladım.

Red Hat´in Yeni Sürümünün İlk Betası Duyuruldu

anonim

LinuxTurkey'in haberine göre Red Hat in Severn adını taşıyan yeni Beta Sürümü şirketin sayfalarından indirmek mümkün.