RedHat 7.3 Çıktı

0
sundance
Linux camiasının züppe çocuğu ;) RedHat, gıcır gıcır yeni sürümü ile karşınızda... 7.2 versionu ile özellikle TCP/IP konusunda en büyük yoldaşı (rakip demek hoş değil) FreeBSD`nin bile önüne geçen RedHat bu sürüm ile de sanırız oldukça ilgi çekecek. Peki neler var bu sürümde?
-KDE 3.0
-Kernel 2.4.18
-Mozilla 0.9.9
-GCC 2.96-RH (bu derleyici hakkında şaibeler var)
Gelelim yansılara. Redhat 7.3`ü buralardan indirebilirsiniz...

Görüşler

0
cartman
-GCC 2.96-RH (bu derleyici hakkında şaibeler var)

Pek de şaibe değil . Şu adreste olay daha açıkça anlaşılabiliyo. http://gcc.gnu.org/gcc-2.96.html . Redhat nası oluyo da en iyi linux hackerlarına sahipken ( Alan Cox mesela ) böyle aptalca işler yapıyo anlıyamıyo insan...
0
anonim
w00t!
Selam cartman, nerdesin ya özlettin kendini :)
Licq''yu upgrade edince senin contact uçtu. Nese mail var zaten c ya ;)

MavericKk

Demek 2.96 development branchmiş. Bu Reddhat de iyice azıttı olmaz bu kadar liderlik havaları.
0
cartman
IRC için son 29 gün ;-)
0
sundance
Mesele bu değil. 2.96-RH değiştirilmiş bir GCC varyantı ve oluşturduğu binaryler birçok sistemle uyumlu değil, yani aynı kodu 2.96 ile yapmak ile 2.96-RH ile yapmak arasında uyumsuzluklar var. Bunlar yüzünden bayağı bir rezil olmuşlardı. Ama net url olarak bir bilgi yok elimde.
0
cartman
Aslında mesele bu çünkü GNU ööle yaptığı programı deskteklemicek kadar korkak değil ama olay şu redfhat 2.96 CVS versiyonunu alıp onu 64 bitlik platforma uyum sağlamasını sağlıcak *unofficial* bi patchle bundle etti. Bunun sonucunda ellerinde kar uğruna heba edilmiş bi gcc var!
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Red Hat 7.1 Çıktı Ha Gayret !

sundance

Red Hat 7.1 dün yapılan bir açıklama ile beta versiyondan final versiyona geçtiğini dünyaya duyurdu.

Yeni versiyonda, çoklu işlemci desteği olan 2.4 kernel, default güvenlik ayarları, daha kolay installasyon gibi bir çok gelişme var. Ve artık RedHat installasyonu minimum iki cd.
Bana sorarsanız denenmişi tekrar denemenin alemi yok .2 versionları dışında RedHat'den hayır gelmez.

Sony Playstation 3'e Fedora Core 5

Chriseba

Sony Playstation 3 piyasaya çıkmadan önce yapılan haberlerde; içinde Linux işletim sistemi olacağı ve harddisk ile beraber geleceği açıklanmıştı.

Red Hat ve Fedora Core Linux için Gelişmiş Paket Yönetimi

honal

Fedora ve Red Hat Linux üzerinde kullanılan YUM programına ait detaylı bir NASIL YAPILIR belgesi ekledim. Belgede ayrıca Red Hat tarafından resmi olarak desteği kesilen Red Hat sürümleri için güncelleme kısmı da mevcuttur, ilgilenen arkadaşlara yardımcı olması dileğimle.

Red Hat, IBM eServer’ları destekleyecek

polat

Linux firması Red Hat, IBM eServer ürün dizisinin tamamını, paketlenmiş ve özel çözümleriyle destekleyeceğini açıkladı.

Red Hat; açık kaynak yazılım çözüm, servis ve destek hizmetlerinin, IBM eServer ailesinin tamamını desteklemesi için IBM ile işbirliği yapacağını duyurdu. xSeries platformu üzerinde Linux’u destekleyen ilk firmalardan olan Linux dağıtım partneri Red Hat, desteğini; IBM eServer zSeries, iSeries ve pSeries platformlarına da yaygınlaştırdı.

NTVMSNBC haberi

JBoss'un Kurucusu Marc Fleury RedHat'ten Ayrıldı.

meddah

Ve sonunda beklenen oldu, Jboss'un kurucusu Marc Fleury Redhat'ten ayrıldı. 2005 yılının Aralık ayında Fleury "Fil ve Kaplan" isimli dört bölümlük bir makale yayınlamıştı.

Fil ve Kaplan 1, 2, 3, 4

Redhat, Jboss'u satın aldıktan sonra makalenin Redhat ile ilgili 2. bölümünü değiştirmişti. İkinci bölümü ilk haline ise bu adresinden erişilebilir.