RedHat 7.3 Çıktı

0
sundance
Linux camiasının züppe çocuğu ;) RedHat, gıcır gıcır yeni sürümü ile karşınızda... 7.2 versionu ile özellikle TCP/IP konusunda en büyük yoldaşı (rakip demek hoş değil) FreeBSD`nin bile önüne geçen RedHat bu sürüm ile de sanırız oldukça ilgi çekecek. Peki neler var bu sürümde?
-KDE 3.0
-Kernel 2.4.18
-Mozilla 0.9.9
-GCC 2.96-RH (bu derleyici hakkında şaibeler var)
Gelelim yansılara. Redhat 7.3`ü buralardan indirebilirsiniz...

Görüşler

0
cartman
-GCC 2.96-RH (bu derleyici hakkında şaibeler var)

Pek de şaibe değil . Şu adreste olay daha açıkça anlaşılabiliyo. http://gcc.gnu.org/gcc-2.96.html . Redhat nası oluyo da en iyi linux hackerlarına sahipken ( Alan Cox mesela ) böyle aptalca işler yapıyo anlıyamıyo insan...
0
anonim
w00t!
Selam cartman, nerdesin ya özlettin kendini :)
Licq''yu upgrade edince senin contact uçtu. Nese mail var zaten c ya ;)

MavericKk

Demek 2.96 development branchmiş. Bu Reddhat de iyice azıttı olmaz bu kadar liderlik havaları.
0
cartman
IRC için son 29 gün ;-)
0
sundance
Mesele bu değil. 2.96-RH değiştirilmiş bir GCC varyantı ve oluşturduğu binaryler birçok sistemle uyumlu değil, yani aynı kodu 2.96 ile yapmak ile 2.96-RH ile yapmak arasında uyumsuzluklar var. Bunlar yüzünden bayağı bir rezil olmuşlardı. Ama net url olarak bir bilgi yok elimde.
0
cartman
Aslında mesele bu çünkü GNU ööle yaptığı programı deskteklemicek kadar korkak değil ama olay şu redfhat 2.96 CVS versiyonunu alıp onu 64 bitlik platforma uyum sağlamasını sağlıcak *unofficial* bi patchle bundle etti. Bunun sonucunda ellerinde kar uğruna heba edilmiş bi gcc var!
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Microsoft´tan Amerikan okullarına kıyak , Redhat karşı atakta geç kalmadı!

anonim

Microsoft'un Amerikadaki bilgisayar sıkıntısı çeken,yardıma muhtaç okullara yönelik başlatacağını söylediği kampanyaya Redhat CEO'su Matthew Szulik'den çok ilginç bir karşı atak geldi. Microsoft'un yazılım yerine aynı paraya 14.000 PC alabileceğini, bu durumda da Okullara işletim sistemi olarak Redhat Linux'u ücretsiz olarak temin edeceklerini ve Microsoft'un öngördüğü gibi lisansının 5 senelik değil sınırsız olduğunu söyledi. Bu ilginç pazar kapma oyunu hakkında detaylı bilgi şu adreste http://www.reuters.com

RedHat 8.0 Duyuruldu!

FengShui

Uzun zamandan beri beklenen RedHat in 8.0 sürümü 30 Eylülde duyuruldu. Kernel 2.4.18 kullanılan sürümün en büyük özellikleri ise Apache 2.0, Gnome 2.0 ve XFree86 4.2.0 ile birlikte geliyor olması. Daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz

Fedora Core 3 çıktı

conan

RedHat'in community dağıtımı olan Fedora'nın core 3 sürümü karşınızda. Bu dağıtımda Fedora biraz daha şişmanlamış. 4 CD program ve 4 CD kaynak koduyla zenginleşmiş epey. Aynı zamanda x86-64 ve i386 mimarilerini de destekliyor. Indirin Bug bulduysaniz paylaşın E-posta listesine kaydolun ;)

Siz de `Microsoft ´ laştırabildiklerimizden misiniz ?

sundance

Slashdot`ın Red Hat`den teyit ettirdiği habere göre, Red Hat firması bundan sonra otomatik update için $9.95'lik bir üyelik gerektiren yeni bir sisteme geçiyormuş.

RedHat`ın önde gelen Linux firmalarından biri olması, Linux`u kolay kolay gelemeyeceği bazı yerlere taşıyor olması çok güzel, bunun karşılığında para kazanıyor olması da bizi olsa olsa sevindirir, ama yolu bu olmamalıydı.

Sony Playstation 3'e Fedora Core 5

Chriseba

Sony Playstation 3 piyasaya çıkmadan önce yapılan haberlerde; içinde Linux işletim sistemi olacağı ve harddisk ile beraber geleceği açıklanmıştı.