PHP 5.0.0 Beta 1

0
butch
Uzun süredir şöyle olacak böyle olacak diye hakkında konuşulan PHP 5'in ilk betası çıktı. Zend 2, yeniden hazırlanan XML desteği başlıca yenilikleri. Bir de gözüme çarpan detay; MySQL kütüphanesi, 4.0 lisansındaki birtakım mevzulardan dolayı artık PHP ile birlikte gelmeyecekmiş. Detaylar php.net'te
PHP

Görüşler

0
ebola
MySqL yerine SQL-lite diye baska bir sey bundle gelecekmis.
Yazilanlara gore bazi islemlerde(!) MySqL den iki kat daha hizli imis.

SQL-lite http://www.hwaci.com/sw/sqlite/index.html

----
son gunlerde FM kagni hizinda geliyor, sorun nedir ?
0
pulsar
PHP 5 ile gelen en vurucu yenilikler geliştirilmiş mono desteği ve tam nesneye yönelimli yapı olacak diye düşünüyorum. Tamam herkes nesneye yönelimli yapı kullanmıyor olabilir ama yine de diğer dillerden özellikle de javadan geçişi hızlandıracağı da bir gerçek.
0
angeleous
Benim geçenlerde okuduğuma göre MySql cephesinde php'ye özel olarak lisansta değişiklik yapılacak ve şuanda gözüken sorun giderilecek, zaten sanırım sadece mysql'in default olarak desteği kaldırılıyor yani kendimiz özel olarak compile edip mysql kullanabileceğiz.

SQLite'a gelince PHP kendi içinde bir veritabanı barındıracak diyebiliriz. Yani sadece PHP kullanarak veritabanı uygulamaları geliştirilebilecek.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Php.YeniDünya

butch

Php dili kullanılarak ilk bilgisayar virüsü yazıldı. Pek zararlı olmayan bu virüs şu anda sadece windows makinaların c:windows dizini altındaki .php, .hm, .html, .htt dosyalarını etkileyebiliyor. Ama yakın gelecekte daha gelişmiş türlerini görmemiz mümkün. Peki bunun anlamı nedir? Bu gelişme, yeni nesil virüslerin yolda olduğunun ilk habercisi. Unutmadan virüsün adı PHP.NewWorld yani PHP.YeniDünya. Detaylı bilgi

Eclipse ile PHP Debugging

anonim

Eclipse plugini PHPEclipse'nin kurulumu ve PHPEclipse ile PHP debugging üzerine bir makale yazdım.

Makale ile ilgili olumlu veya olumsuz görüşlerinizi bekliyorum: http://forum.int6.net/php_eclipse_debugging.pdf

Php5 ve Sqlite

GenX

Phpnin tamamiyle kullanima acilmasi beklenen versiyonu PHP 5'in yayindan onceki son deneme surumu "Release Candidate 3" yayinlandi. Peki bize ne gibi getirileri olacak yeni versiyon PHP'nin?

phpKF Sürüm 1.12 ve 1.12-seo çıktı

anonim

php Kolay Forum; php ve MySQL destekli, kullanımı kolay, yönetim masası üzerinden birçok özelliği kontrol edilebilen, açık kaynaklı ve tamamen ücretsiz bir forum uygulamasıdır.

Kullanmak için tek yapmanız gereken buradan forum betiğini indirip, php ve MySQL destekli bir sunucuda kurmak.

PHP`nin son marifeti: Executable PHP!

SHiBuMi

Birkaç hafta önce PHP-GTK ile PHP`nin yepyeni bir şekil almaya başladığını yazmıştım. Çok geçmeden ikinci bomba da düştü: Artık PHP kodlarınızı Windows altında çalıştırılabilir (exe) dosyalara dönüştürebileceksiniz. Bu özellik GTK eklentisi ile birleştiğinde PHP kullanıcıları artık gerçek GUI uygulamaları yaratmaya başlayabilecekler. Bu da PHP'nin bir script dili olmaktan çıkmaya başladığının ve giderek komple bir programlama dili olduğunun en bariz örneklerinden bir tanesi. Şu anda Linux için böyle bir imkan yok ancak open-source olan projenin Linux altında da hayata geçirilmesi için şimdiden dünya çapında kollar sıvanmış. Bu haberle ilgili daha fazla bilgi almak için www.deskcode.com/phpcompiler adresini ziyaret edebilirsiniz.