PC Sistemlerinde Bellek Miktarının Bulunması

0
FZ
Daha önce Linux sistemlerde bellek yönetimi başlangıcına dair uzun ve detaylı bir makalesi ile tanıdığımız Bora Şahin'in PC Sistemlerinde Bellek Miktarının Bulunması başlıklı makale meraklı `hacker´ların hizmetine sunulmuştur.

Editörün Notu: Birkaç saat sonra askere gideceğine dair haberini aldığım Bora Şahin arkadaşımızın askerliğinin olabildiğince sorunsuz geçmesini diliyorum. Umarım bir an önce aramıza döner ve yazdığı makalelerle bizleri aydınlatmaya devam eder.

Görüşler

0
Nightwalker
Sayfaya mandrake 9.0 üzerinde çalışan mozilla ile ulaşmaya çalıştığımda Fatal error: Cannot redeclare file_get_contents() in /vhosts/ileriseviye.org/http/arasayfa.php on line 28 hatasını alıyorum.
0
anonim
+2
hem mozilla1.2 hem de ie6
hata
0
sametc
bu ileriseviye.org un hatası galiba bendede o hata nemi kullanıyorum explorer 6,0 :)
0
anonim
Evet ileriseviye.org 'un hatası.. O function'in deklare edildiği yerin başında bir if(!function_exists(file_get_contents) koysalar sorun çözülecek :)
0
anonim
:)
0
FZ
Hata giderilmiştir, lütfen kontrol ediniz.

Açıkçası biraz garip bir durum çünkü Cuma geceyarısı civarı (daha doğrusu Cumartesi gününün ilk saatlerinde) kontrol ettiğimde sorunsuz olarak çalışıyordu.

Cumartesi bütün gün bakmadım ve Pazar öğlen eve gelip baktığımda da yukarıda adı geçen `fonksiyonun yeniden tanımlanmaya çalışılıyor olduğu´na dair hata mesajını aldım.

Şimdiye kadar sorunsuz çalışıp son 24 saat içinde sorun çıkaran fonksiyon isminde küçük bir değişiklik yapınca problem çözüldü.

Ancak benim merak ettiğim son 24 saat içinde ne oldu da böyle bir problem çıktı? Bir PHP güncellemesi falan mı söz konusu? Benim kullandığım fonksiyon `öntanımlı´ hale falan mı geldi de haberim yok? :) Bildiğim kadarı ile sitenin üzerinde bulunduğu bilgisayarda da bir güncelleme olmadı. Buna yorum getirebilecek birileri var ise sevinirim.

İstemeden maruz kalmış bu problemden ötürü kendi adıma özür dilerim. Dilerim makaleye erişir ve faydalanırsınız.

İyi okumalar.
0
ShARkY
Yanlış hatırlamıyorsam sorun file_get_contents() in daha önceden tanımlı olmasıydı..
file_get_contents() ise zaten PHP de built-in bir function. Herhalde hatayı bu yüzden verdi.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Zemberek Web Hizmeti

FZ

Zemberek Türkçe NLP projesi artık web tabanlı olarak da hizmet veriyor.

Zemberek e-postasındaki son e-postalardan birine göre Zemberek işlevselliğine artık http://pisi.uludag.org.tr:8080/zemberek_web/ adresinden erişmek mümkün. Yazılanlara göre "işin aslı tüm proje sadece zemberek.jar, bir tane sınıf ve iki jsp dosyasından oluşuyor" (bu son cümleyi o sayfadaki Ascii->Tr işlevselliği ile halletim! ;)

Zemberek ve Uludağ ekibine teşekkür eder, söz konusu sayfanın en kısa sürede daha da işlevsel hale gelmesini temenni ederiz.

Az bilinen bir işletim sistemi: Plan 9

misafir

Bell laboratuvarlarının bilgisayar dünyasına katkısı UNIX(TM) ve C dilinden ibaret değil. İlk kez 1993'te dağıtılan ve 2002'de bir özgür yazılım lisansına kavuşan Plan 9 işletim sistemi de bu katkılardan biri.

Pavuk???

m1a2

Hemen söyleyelim, bu `Pavuk` ne oluyor? Pavuk özellikle son haliyle `wget`e ciddi bir rakip oluyor... Malum, `wget` Linux`taki temel araçlardan birisidir. Bendeniz de lynx, wget vb. kod tabanı iyice oturmuş, mature programları değiştirme taraftarı değilimdir. Alışkanlıklar bu tip temel araçların değiştirilmesine de çoğunlukla engeldir. 1-2 yıl önce ismini duyduğum fakat `wget`e duyduğum saygıdan ötürü incelemeye kalkışmadığım :)`pavuk`u bir süredir deniyorum. Pek te memnun kaldım. Siz de bir deneyin isterseniz. Nereden mi? İşte şuradan.

İşleri bir yerde tutmak bu kadar zor mu?

huseyin

Elimde MS Windows ve GNU/Linux yüklü bir makina, Ericsson R520M ve IPAQ PDA var.
Tek istediğim, bir şekilde bunlardan birkaçıyla senkronize çalışıp, yapılacak işler, proje ve ajanda'yı yönetecek bir program.
Bugüne kadar denediklerim aşağıda yazıyor. Biriniz çıkar bir yol söylesin, yoksa bi ajanda alıp hepsini çöpe atacağım.

300 YTL Ödüllü Metin Seslendirme Programı Yarışması

anonim

www.delphiturk.com sitesinden alıntılanmıştır :

Merhaba,

Uzun süredir Delphi ile ilgilenen ve DelphiTurk' ün kıdemli bir üyesi olarak bir program yarışması başlatmak istiyorum. ( Bu fikrimi sitenin kurucusu sayın Tansu TÜRKOĞLU Bey’ le paylaştığımda oldukça sıcak karşıladı ve yarışma için -gerektiğinde- destek verebileceklerini bildirdi. )

Yeni ve eski birçok programlama meraklısının takip ettiği sitemizde böyle bir yarışmanın mütevazi ödülünün şimdilik 300 ytl. Ödül küçük ama duyuru yapılınca katkıda bulunmak isteyen arkadaşlar çıkabilir diye düşündüm. Belki güzel bir başlangıç olur.