PC Sistemlerinde Bellek Miktarının Bulunması

0
FZ
Daha önce Linux sistemlerde bellek yönetimi başlangıcına dair uzun ve detaylı bir makalesi ile tanıdığımız Bora Şahin'in PC Sistemlerinde Bellek Miktarının Bulunması başlıklı makale meraklı `hacker´ların hizmetine sunulmuştur.

Editörün Notu: Birkaç saat sonra askere gideceğine dair haberini aldığım Bora Şahin arkadaşımızın askerliğinin olabildiğince sorunsuz geçmesini diliyorum. Umarım bir an önce aramıza döner ve yazdığı makalelerle bizleri aydınlatmaya devam eder.

Görüşler

0
Nightwalker
Sayfaya mandrake 9.0 üzerinde çalışan mozilla ile ulaşmaya çalıştığımda Fatal error: Cannot redeclare file_get_contents() in /vhosts/ileriseviye.org/http/arasayfa.php on line 28 hatasını alıyorum.
0
anonim
+2
hem mozilla1.2 hem de ie6
hata
0
sametc
bu ileriseviye.org un hatası galiba bendede o hata nemi kullanıyorum explorer 6,0 :)
0
anonim
Evet ileriseviye.org 'un hatası.. O function'in deklare edildiği yerin başında bir if(!function_exists(file_get_contents) koysalar sorun çözülecek :)
0
anonim
:)
0
FZ
Hata giderilmiştir, lütfen kontrol ediniz.

Açıkçası biraz garip bir durum çünkü Cuma geceyarısı civarı (daha doğrusu Cumartesi gününün ilk saatlerinde) kontrol ettiğimde sorunsuz olarak çalışıyordu.

Cumartesi bütün gün bakmadım ve Pazar öğlen eve gelip baktığımda da yukarıda adı geçen `fonksiyonun yeniden tanımlanmaya çalışılıyor olduğu´na dair hata mesajını aldım.

Şimdiye kadar sorunsuz çalışıp son 24 saat içinde sorun çıkaran fonksiyon isminde küçük bir değişiklik yapınca problem çözüldü.

Ancak benim merak ettiğim son 24 saat içinde ne oldu da böyle bir problem çıktı? Bir PHP güncellemesi falan mı söz konusu? Benim kullandığım fonksiyon `öntanımlı´ hale falan mı geldi de haberim yok? :) Bildiğim kadarı ile sitenin üzerinde bulunduğu bilgisayarda da bir güncelleme olmadı. Buna yorum getirebilecek birileri var ise sevinirim.

İstemeden maruz kalmış bu problemden ötürü kendi adıma özür dilerim. Dilerim makaleye erişir ve faydalanırsınız.

İyi okumalar.
0
ShARkY
Yanlış hatırlamıyorsam sorun file_get_contents() in daha önceden tanımlı olmasıydı..
file_get_contents() ise zaten PHP de built-in bir function. Herhalde hatayı bu yüzden verdi.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Dil Hatası Yapanları Engerek 0.1 Isırıyor Dikkatli Olun!

FZ

Ali Alphan Bayazıt'ın duyurduğuna göre özgür Türkçe yazım denetçisi engerek, Debian GNU/Linux paketiyle beraber piyasaya çıktı. Bu sürüm, muhtemel gelecek sürümler gibi Zemberek kütüphanesinin gcj dostu bir çeşidini kullanıyor.

Kurulum detaylarını buradan öğrenmek mümkün. Alphan Bayazıt, engerek sistemini Emacs, Kate, Kedit, KOffice ve Konqueror ile denediğini, sonuçtan memnun kaldığını belirtiyor.

Kendisine teşekkür ediyor ve yazılımını acımasızca test edip hata raporuna boğmak için hep birlikte kolları sıvıyoruz (yapıyoruz değil mi? ;-)

YZC Sözlük v0.0.4 Çıktı

anonim

YZC Sözlük yapısal birkaç iyileştirme ile 0.0.4 versiyona ulaşmıştır. Bu versiyonda:

+ Ezberletici kullanılabilir duruma gelmiştir, detaylı ayarlamalar ile.
+ Harf duyarlı kelime arama özelliği eklenmiştir. SQLite veritabanın gücü ile arama fonksiyonlarımız ilerleyen sürümlerde güçlendirilecektir.
+ Sınavcı çalışmalarına başlanmıştır.

Tüm bunlara ek Web Sitesi çalışmalarımızda devam etmektedir. Sözlüğün güncel versiyonuna, ve kaynak kodlarına sitemiz, http://yzcsozluk.yaz-ar.com/'dan ulaşabilirsiniz.

EVPL -->Türkçe Programlama Dili....

Debugger

Bir sabah kalkıp dünyayı değiştirebilir misiniz ? Bir programlama dili yazmaya soyunmaya, dahası paylaşmaya, paylaştırmaya ne dersiniz ?

\r\r \r\r Genç bir arkadaşımızın bu feryadı hakkında sözü olanlar eminim vardır. Umarım o da yaptığı işler hakkında bir URL verir bize ;) (Sundance)

Prototype Javascript Framework

tongucyumruk

Web bir uygulama geliştirme platformu olarak kendini kabul ettireli çok oldu. Şimdi Web 2.0 gibi konuar tartışılırken web'in her geçen gün artan popülerliği yanında gerçekleştirilmesi gitgide zorlaşan kullanıcı taleplerini yanında getiriyor. İnsanlar her geçen gün daha etkileşimli, daha hareketli web uygulamaları istiyor. Bu durumun her geçen gün programcıları daha fazla yorması sonucunda bugün ulaştığımız noktada artık JavaScript ile yazılmış etkileşimli web uygulamaları geliştirmeyi kolaylaştıran altyapı yazılımları da ortaya çıkmaya başlıyor. İşte Prototype Javascript Framework'te bu amaçla ortaya çıkmış bir altyapı yazılımı.

Kayıtsız kalmayın!

zekzekus

Sevgili OpenOffice.org ve OpenDocument destekçisi;

Microsoft'u engelleyin!Tüm dünyada OOXML (OOXML'e Hayır) dilekçesi 70.000'i aşkın insan tarafından desteklendi. OOXML (Office Open XML)'i etkileme çabamız şimdiye kadar şaşırtıcı bir başarı elde etti. Sorunları çözmek için şubatta Cenevre'de yapılacak olan "Ballot Çözüm Toplantısı" (Ballot Resolution Meeting) kadar 100.000 imza toplamayı hedefliyoruz.