PC Sistemlerinde Bellek Miktarının Bulunması

0
FZ
Daha önce Linux sistemlerde bellek yönetimi başlangıcına dair uzun ve detaylı bir makalesi ile tanıdığımız Bora Şahin'in PC Sistemlerinde Bellek Miktarının Bulunması başlıklı makale meraklı `hacker´ların hizmetine sunulmuştur.

Editörün Notu: Birkaç saat sonra askere gideceğine dair haberini aldığım Bora Şahin arkadaşımızın askerliğinin olabildiğince sorunsuz geçmesini diliyorum. Umarım bir an önce aramıza döner ve yazdığı makalelerle bizleri aydınlatmaya devam eder.

Görüşler

0
Nightwalker
Sayfaya mandrake 9.0 üzerinde çalışan mozilla ile ulaşmaya çalıştığımda Fatal error: Cannot redeclare file_get_contents() in /vhosts/ileriseviye.org/http/arasayfa.php on line 28 hatasını alıyorum.
0
anonim
+2
hem mozilla1.2 hem de ie6
hata
0
sametc
bu ileriseviye.org un hatası galiba bendede o hata nemi kullanıyorum explorer 6,0 :)
0
anonim
Evet ileriseviye.org 'un hatası.. O function'in deklare edildiği yerin başında bir if(!function_exists(file_get_contents) koysalar sorun çözülecek :)
0
anonim
:)
0
FZ
Hata giderilmiştir, lütfen kontrol ediniz.

Açıkçası biraz garip bir durum çünkü Cuma geceyarısı civarı (daha doğrusu Cumartesi gününün ilk saatlerinde) kontrol ettiğimde sorunsuz olarak çalışıyordu.

Cumartesi bütün gün bakmadım ve Pazar öğlen eve gelip baktığımda da yukarıda adı geçen `fonksiyonun yeniden tanımlanmaya çalışılıyor olduğu´na dair hata mesajını aldım.

Şimdiye kadar sorunsuz çalışıp son 24 saat içinde sorun çıkaran fonksiyon isminde küçük bir değişiklik yapınca problem çözüldü.

Ancak benim merak ettiğim son 24 saat içinde ne oldu da böyle bir problem çıktı? Bir PHP güncellemesi falan mı söz konusu? Benim kullandığım fonksiyon `öntanımlı´ hale falan mı geldi de haberim yok? :) Bildiğim kadarı ile sitenin üzerinde bulunduğu bilgisayarda da bir güncelleme olmadı. Buna yorum getirebilecek birileri var ise sevinirim.

İstemeden maruz kalmış bu problemden ötürü kendi adıma özür dilerim. Dilerim makaleye erişir ve faydalanırsınız.

İyi okumalar.
0
ShARkY
Yanlış hatırlamıyorsam sorun file_get_contents() in daha önceden tanımlı olmasıydı..
file_get_contents() ise zaten PHP de built-in bir function. Herhalde hatayı bu yüzden verdi.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Windows İçin Muhasebeci

muhasebeci

Bir süredir gelişimi açık kaynak kodlu olarak devam eden muhasebeci artık windows altında da çalışmaktadır. Gelişimine başladığından beri GTK+ grafik kütüphanesinin yanında GNOME kütüphanesi de kullandığından sadece GNU/Linux altında çalışan program, kaynak kodlarında düzenleme yapılarak GNOME kütüphanesinden arındırılmıştır.

Neden frameworklerden nefret ediyorum!

anonim

Bir baharat rafı yapmak için tahta, biraz çivi, çekiç, testere vb. birkaç alet mi edinmeliyim, yoksa "yüksek kaliteli", "endüstriyel üretim" bir baharat rafı için bir "general-purpose tool-building factory factory factory"ye mi ihtiyacım var?

Frameworkler, libraryler, middleware platformlar üzerine eğlencelibir yazı : Why I Hate Frameworks

Lego MindStorms Uzaktan Kumanda Projesi

FZ

Lego MindStorms setlerinin en büyük dezavantajlarından biri, RCX'de bulunan hafızanın (32 KB) ileri düzey projeler geliştirmek için yetersiz olmasıdır. Bu sorunu önlemenin yolu ise RCX'de çalışması planlanan algoritmaların bilgisayarda çalıştırılıp, algoritmanın çıktısı olan motor, sensör hareketlerinin RCX`e gönderilmesidir.

Lego MindStorms Setlerinin bu amaç için kızıl ötesi donanımı ve LeJOS'un Lego Kulesi ile RCX arasında haberleşmeyi sağlayan APIleri mevcuttur fakat haberleşme için kızıl ötesinin kullanılıyor olması kısıtlayıcıdır çünkü kızıl ötesi haberleşmesi 1-2 metre mesafe ile sınırlı kalmakla beraber kızıl ötesi alıcı/verici ledlerinin birbirlerini görme zorunluluğu olmaktadır.

Ofis Yazılımlarımızı Yükseltelim Lütfen!

conan

Bu ay GNU/Linux dünyasında Ofis yazılımları ayı sanırım! Dün gnomedesktop.org GNOME Office 1.0 sürümünün çıkarıldığının haberini verdi. Bu Ofis sürümünün içindeki AbiWord de böylece 2.0 sürümüne ulaşmış oldu. GNOME Office içinde aynı zamanda GNOME-DB 1.0, Gnumeric 1.2.0 da bulunuyor.

Yeni Wiksis 1.1, Wiki İçeriği Oluşturma Yazılımı

anonim

CyrocomGPL'd tarafından GPL lisansı ile sunulan Türkçe Wiki yazılımının yeni sürümü çıktı.Yeni özellikleri:tablo desteği, yönetim alanı, şifre koruması olarak sıralayabiliriz. Şifre koruması desteğiyle artık içerik değiştirme işlemini wiki modunda (şifre girmeden) ve kişisel mod'da (şifre girerek) yapabileceksiniz. Şifre sistemi ile wiksis, artık kişisel sitelerin yapımında dahi kullanılabilecek!