Elektronik Devreleri Java ile Kontrol Edin

0
anonim
Hobi olarak Robot projeleri uğraşmak isteyenlerin bilgisine sunulur: Ekteki bölümlerde elektronik göz, motor kontrol tekniklerini, Java devresi kullanarak nasıl yapıldığını gösteriyoruz. Kullandığımız Java mikroişlemcisi JStamp, JavaOne toplantısında gösterildi ve büyük ilgi gördü. Hatta bu teknoloji çorbasına Lego beyni entegre etmeyi de başardık. Detaylar için: http://www.bilgidata.com/article_list.jsp?category=robotlar adresini ziyaret edebilirsiniz.

Görüşler

0
FZ
Lego Mindstorms ilk çıktığında (4 yıl önce falan?) rüyalarıma girmiş bir alettir. Maalesef Türkiye'deki Lego ile ilgili her yere sormuş soruşturmuş, hatta Internet sitesine bakmış ve Türkiye'ye gönderilmediğini öğrenerek hayal kırıklığına uğramıştım.

Şimdiki durum nedir bilmiyorum ama umarım değişmiştir çünkü bu tip bir sistemi kurcalayan, programlayan bir insan çok şey öğrenebilir pek çok konuda.

Hmm, hazır gaza gelmişken bir robot haberi de ben göndereyim, yukarıdaki kadar orjinal olmayacak ama olsun, haber haberdir :)

0
tongucyumruk
Kulaktan Dolma Bilgiler Ansiklopedisinde bulduğum bir bilgiye göre Mindstorms'un TR'de satılmama sebebi TR'yi teknik açıdan yeterince gelişmiş bulmamalarıymış...

Elime para geçsin ilk fırsatta tanıdık falan bi yol bulup getirteceğim bende.
0
FZ
E tabii 4 sene önce fazlamesai.net yoktu, bunu anlayabilirim ama artık durum değişti, bu mazeretleri geçerliliğini yitirdi ;-)
0
anonim
Belki eBay vasitasi ile kullanilmis alinabilir. eBay'de satis yapan kisiler 'sahis' oldugu icin, her adrese gonderebilirler. Tabii milletlerarasi posta odenmesi lazim.. Not: eBay'de bazen kullanilmis bile cok iyi durumda oluyor. Yanlislikla alan, yada toptan alip sonradan satan tipleri eBay'de bulabilirsiniz.

Saygilar,
0
anonim
Ben Lego Robotics Invention System 2.0 setimi satıyorum, çok az kullandım zamansızlıktan dolayı uğraşamıyorum. ilgilenenler bana burakheper@hotmail.com dan ulaşabilir.
0
anonim
Eger talep olursa, Lego Mindstorm seti buradan alip Turkiye de istenen adrese gonderebilirim. Detaylar icin bana e-mail ile erisebilirsiniz. burak_junk@yahoo.com.

Saygilar,
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Anti-Java Profesörü ve İşsiz Programcılar

FZ

New York Üniversitesi’nde bilgisayar bilimleri profesörü olarak görev yapan Robert Dewar, bugün Java’yı iyi bilen ve sık kullanan mezunların geleceğin pizza teslimatçılarından bir farkları olmadığını söylerken, bu kadar çok Üniversitede çekirdek dil olarak Java okutulmasının zayıf bilgisayar bilimleri mezunları yaratacağını belirtiyor.

JBuilder'ın Kodları Açılmıyor

freethings

Geçtiğimiz günlerde Borland'dan bir bilgi verilmemesine karşın TheRegister.com'da geçen, Borland JBuilder'ın kaynak kodlarının açılacağı haberi, Borland tarafından doğrulanmadı.

NativeDVB4Linux

mach

NativeDVB4Linux projesi, Linux dvb kernel fonksiyonlarına Java programlama dilinden ulaşılmasını sağlayan bir kütüphanedir.

Proje üzerinde çalışmalarımız sürmektedir.

Şu an için CVS'ye dosyalar upload yapıldı.

Browse için:
http://nativedvb4linux.cvs.sourceforge.net/nativedvb4linux/

Java Data Mining API

anonim

The Java Data Mining API (JDM) veri madenciliği araçlarına erişmek için standart bir Java API oluşturma çalışmasıdır. JDM JDBC'nin veri tabanları için yaptığını, veri madenciliğinde yapmayı vaad ediyor ve veri madenciliğini de java programcısının alet kutusuna ekliyor. Burada bulabileceğiniz makale de temel veri madenciliği yapıları ile basit bir JDM uygulamısının gerçekleştirimi anlatılıyor.

PreciseJava: Java'da performansı arttırmanın yolları

Soulblighter

PreciseJava, "Nasıl daha optimize kodlar yazarım?" diyenler için bir güzel bir kaynak. Burada birçok Java teknolojisini kullanırken nasıl performansı arttırabileceğinizi örneklerle görebilirsiniz. Ayrıca sitede ücretsiz bir eKitap da yer alıyor.