Elektronik Devreleri Java ile Kontrol Edin

0
anonim
Hobi olarak Robot projeleri uğraşmak isteyenlerin bilgisine sunulur: Ekteki bölümlerde elektronik göz, motor kontrol tekniklerini, Java devresi kullanarak nasıl yapıldığını gösteriyoruz. Kullandığımız Java mikroişlemcisi JStamp, JavaOne toplantısında gösterildi ve büyük ilgi gördü. Hatta bu teknoloji çorbasına Lego beyni entegre etmeyi de başardık. Detaylar için: http://www.bilgidata.com/article_list.jsp?category=robotlar adresini ziyaret edebilirsiniz.

Görüşler

0
FZ
Lego Mindstorms ilk çıktığında (4 yıl önce falan?) rüyalarıma girmiş bir alettir. Maalesef Türkiye'deki Lego ile ilgili her yere sormuş soruşturmuş, hatta Internet sitesine bakmış ve Türkiye'ye gönderilmediğini öğrenerek hayal kırıklığına uğramıştım.

Şimdiki durum nedir bilmiyorum ama umarım değişmiştir çünkü bu tip bir sistemi kurcalayan, programlayan bir insan çok şey öğrenebilir pek çok konuda.

Hmm, hazır gaza gelmişken bir robot haberi de ben göndereyim, yukarıdaki kadar orjinal olmayacak ama olsun, haber haberdir :)

0
tongucyumruk
Kulaktan Dolma Bilgiler Ansiklopedisinde bulduğum bir bilgiye göre Mindstorms'un TR'de satılmama sebebi TR'yi teknik açıdan yeterince gelişmiş bulmamalarıymış...

Elime para geçsin ilk fırsatta tanıdık falan bi yol bulup getirteceğim bende.
0
FZ
E tabii 4 sene önce fazlamesai.net yoktu, bunu anlayabilirim ama artık durum değişti, bu mazeretleri geçerliliğini yitirdi ;-)
0
anonim
Belki eBay vasitasi ile kullanilmis alinabilir. eBay'de satis yapan kisiler 'sahis' oldugu icin, her adrese gonderebilirler. Tabii milletlerarasi posta odenmesi lazim.. Not: eBay'de bazen kullanilmis bile cok iyi durumda oluyor. Yanlislikla alan, yada toptan alip sonradan satan tipleri eBay'de bulabilirsiniz.

Saygilar,
0
anonim
Ben Lego Robotics Invention System 2.0 setimi satıyorum, çok az kullandım zamansızlıktan dolayı uğraşamıyorum. ilgilenenler bana burakheper@hotmail.com dan ulaşabilir.
0
anonim
Eger talep olursa, Lego Mindstorm seti buradan alip Turkiye de istenen adrese gonderebilirim. Detaylar icin bana e-mail ile erisebilirsiniz. burak_junk@yahoo.com.

Saygilar,
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Java ile Kalıcılık (Persistence) - Hibernate

malkocoglu

Java programlarımızı yazarken nesneler ile uğraşırız. Bu nesneleri veri tabanına yazmamız gerekince, ilişkisel dünyaya ve kavramlarına atlamış oluyoruz. İlişkisel ve nesnesel modeller birbirinden farklılar, ve sonuç, "Model Uyuşmazlığı" denen kodlama stillerindeki anlaşmazlık olmaktadır. Çözüm: Java icinde SQL yazmadan, nesneleri tablolara eşleme dosyaları ile bağlamak, ve bu bağ üzerinden otomatik SQL üretmek. Kalıcılık (persistence) araçları burada yardımcı oluyor. Java dünyasında kalıcılık araçlarından Hibernate'i aşağıdaki yazı dizisinde tanıtıyoruz.

Java Kitap Projesi - Bölüm 7

anonim

Türkçe Java Kitap Projesinin yeni bölümü yayında. Yeni bölümün içeriği:
Arayüz (Interface)
Birleştiricilik
Arayüz(Interface) ve Soyut sınıflar(Abstract classes)
Arayüz(Interface) ile çoklu kalıtım(Multiple inheritance)
....

¶napster 0.85 alpha

larweda

¶napster, (pinapster) aylarca bilgisayar dünyasının çalkalanmasına yol açan, Metallica'nın dava açmasıyla daha da ünlenmiş olan ünlü Napster istemcisinin Java sürümü. Browser üzerinden kullanılan kullanıcı arabirimi, klasik Windows Napster'ının kullanıcı arabirimine çok benziyor, ayrıca da klasik Napster'a göre birçok yararlı ekleme de yapılmış. Mesela dosyalara kalınan yerden devam etme (resuming) ve transfer sınırı koyma şansı getirilmiş.

Java Kitap Projesi / Bölüm-8

anonim

Selamlar ;

JKP projesinde Bölum-8 tamamlanmıştır. İçerdiği konular asağıdaki gibidir :

Yazim yanlışlarını, örneklerde oluşmuş olabilecek olan hataları veya fikirlerinizi lutfen bildirin.
Adres : http://www.riskturk.com/java

Saygılar, Altug B. Altıntaş

Sunum - JSF'yi (Java Server Faces) ilk elden dinleyin

anonim

Konu: JSF (JavaServer Faces) ve Facelets

Tarih: 4 Aralık Pazartesi / 12:30 - 14:00

Yer: ODTU Teknokent Ikizler Binası Seminer Salonu Serbest Katılım

İçerik

JSF hakkında genel bilgi : UIComponents,Managed Beans,Event Handling,Navigation,Ajax ve JSF, Apache MyFaces
Facelets : JSF ve Facelets , Templating , Composition , Expression Functions, Custom Components