Basitonline.com ve Basit 0.80 Beta

0
butch
Fazlamesai ekibinin bir çalışması olan Basit İçerik Yönetim Sisteminin yeni sürümü çıktı ve artık basitin yeni evi basitonline.com. Bir süredir tüm fazlamesai ekibi olarak üzerinde çalıştığımız bu sitenin temel amaçları şunlar:
Bundan böyle basit'le ilgili haberleri bu siteden takip edebileceksiniz, sadece bununla sınırlı değil elbette, basit'in de üyesi olduğu açık kod (Open Source) ailesiyle ilgi önemli haberleri de burada bulabileceksiniz.

Site aynı zamanda -başta basit olmak üzere- açık kodlu ürünler kullanarak (phpnuke,slashcode...) sitelerinizi oluşturabileceğiniz web alanı hizmeti veriyor. Hem de çok mantıklı koşullarla. Bu konuyla ilgili iletişim yollarını sitede bulabilirsiniz.

Sanırım bu kadar yeter. Basit'in yeni sürümü ve Basitonline.com'un hizmetleri hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz. Orada herşey daha detaylı olarak anlatılıyor. Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin...

Görüşler

0
kdizayn
dostum iyi güzelde script'i hiçbiryerde bulamıyoruz.
Bu nasıl hizmet anlayışı?
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

'basit' v076b içerik yönetim sistemi

larweda

Fazlamesai.net tayfasının bir ürünü olan `basit` içerik yönetim sistemi, ilk adam gibi sürümü olan 0.76b ile yayınlandı.

Detaylar için www.fazlamesai.net/basit/

Mutlaka göz atın, deneyin, yorum yapın, kullanın..

Basit ve Fazlamesai.net

sundance

Cumartesi günü 1. Türkiyede Linux ve Serbest Yazılım Konferansı kapsamında Fazlamesai ekibi olarak Ankara`da Basit içerik sistemi ve Fazlamesai hakkında küçük bir oturum gerçekleştireceğiz.

Daha çok Basit`in tanıtımı amaçlı olan bu toplantıda bizleri takip edenleri memnun edeceğini düşündüğümüz bir süprizimiz var (Ginger`dan daha etkileyici olacağını garanti ederim :). Öte yandan Yaklaşık bir yıl kadar önce başlattığımız Fazlamesai.net ve bizler, sizler hakkında küçük de bir sohbet yapmak istiyoruz. Umarım orada olursunuz...

Serbest Kod`un Güzellikleri

sundance

Serbest kod şöyle iyidir böyle iyidir. Konuşur dururuz.

Fakat gerçekten unutuğumuz bir yönü de var ki o da `PAYLAŞIM`
Biz de bunu BASIT hack edilince öğrendik !!!

'basit' Freshmeat`de

sundance

Ana haber bültenlerinde görürüz, bir Tv kanalı kendisinde yayınlanan bir diziyi haber olarak girer, gazeteler kendi kendilerine ödül verir.

Bu doğrultuda kendi kendimizi haber yapmak gibi bir isteğimiz yok, ama ilk defa Freshmeat`de bir ürünümüzü görünce kendimizi tutamadık, mazur görürsünüz umarız :)

http://freshmeat.net/projects/basit/

Basit 0.80 Stable (sağlam yani)

butch

Beta sürümüyle yeni yapısını ve amacını göstermeye çalıştığımız Basit'in son sürümü kararlı haline ulaştı ve beğeninize sunuldu. Bu sürümün özellikleri blok desteği eklenmesi, bilinen bütün hataları ve açıklarından arındırılmış olması ve bütün fonksiyonlarının (bizce) en iyi düzeye getirilmiş olması. Bundan sonra ne mi olacak? Anlatayım...