BarCamp Istanbul '07

0
anonim
Türkiye BarCamp'le tanışıyor. BarCamp, web 2.0 dalgasının kazandırdığı, katılımcı kültürünün gerçek dünyaya yansıması.

Tıpkı blog ve wikiler gibi, BarCamp'de özgür bir ortam. Onu bir parti, seminer ya da konferans olarak tanımlamak doğru olmaz. Bu sebeple, İngilizce, ona unconference diyorlar!

Biz, organizatörler olarak, sadece yeri ve saati belirliyoruz; Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü - 20 Ekim saat 13:00 ile 17:30 arası.
İçeriği hep beraber belirliyoruz. Laptoplarınızı alın (zorunlu değil) ve gelin. Sizler gibi diğer programcı, reklamcı, tasarımcı, girişimci, yatırımcı ve basın mensuplarıyla tanışın. Dilerseniz seminerlere katılın; hatta dilerseniz kendiniz seminer de verebilirsiniz - sabahtan açılan boş slotlara ne konuda seminer vermek istediğinizi yazmaniz yeterli: yoga, Java programlama, CSS Zen'i, kendi şirketinizin tanıtımı, pazarlama teknikleri veya her neyse...

Akşama kadar sürecek bu organizasyonda kural yok, eğlenmek var. Türkiye'deki geek kültürü bir araya getirmeyi hedefleyen bu etkinlikle beraber, Türkiye BarCamp'le tanışmış olacak.

detayli bilgi: http://grou.ps/barcampistanbul/

Görüşler

0
FZ
Görülen o ki FM editörlerinden en az bir kişi orada olacak ;-) (Nasıl mı tanıyacaksınız? Tişörtüne bakın ;-)
0
Betelgeuse
Gelip tişörte bakıp ahanda buldum FM editörü diyene bir ikram olacak mı ? :)

ilkginç bir etkinlik olacağa benziyor, gideceğim.
0
FZ

Konu ile ilgili ilk izlenimler.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

5. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği Etkin Katılım Çağrısı

dfisek

Linux Kullanıcıları Derneği'nin 11-14 Mayıs 2006 tarihleri arasında Ankara ODTÜ Kültür Kongre Merkezi'nde düzenlediği 5. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği için etkin katılım çağrısı yapıldı. Şenlikte davetli konuşmacıların yanı sıra katılımcıların bildirilerine, seminerlerine ve özgür yazılım proje ve gruplarının düzenleyeceği çalışma toplantılarına da yer verilecek. [ Detaylı Bilgi ]

MySQL Veritabanı Sunucusu Semineri

caglar_onur

Linux Kullanıcıları Derneği, 22 Aralık 2004 Çarşamba günü saat 19:00'da IBM İstanbul Linux Merkezi'nde bir seminer düzenliyor. MySQL, özellikle web-veritabanı uygulamalarında yaygın olarak kullanılan özgür bir veritabanı sunucusu. Seminerde MySQL sunucusu; tablo tipleri, kullanıcı yetkilendirmesi, sistem kayıtları, grafik arayüzü ve daha birçok yönü ile ele alınıyor.

Linux Semineri : Tekno-Wall Internet Duvarı

dfisek

Linux Kullanıcıları Derneği, Ankara'da Çarşamba günü bir linux semineri düzenliyor. Teknowall, Internet kaynaklarının paylaşıldığı bir proxy (windows domain destekli) , temel firewall gereksinimlerinin karşılandığı bir güvenlik duvarıdır. Teknowall, bir Türk Özgür Yazılım projesidir. Seminerde Teknowall'ın özellikleri, kurulumu ve web arayüzü anlatılacaktır. Ayrıca proje hakkında da bilgiler verilecektir. -Ayrıntılı Bilgi-

Ankara Penguen Pikniği

penguencg

Merhaba arkadaşlar,

Baharın gelişiyle beraber penguenlerin kendilerini çimenlere atması için pikniğe gidiyoruz. Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzak sohbeti, eğlencesi bol güzel bir gün geçirmek için sizi de penguen pikniğine bekliyoruz.

Internette Kral Çıplak

yenimo

Genç Girişimciler Kulübü'nde 17 Mart 2007 cumartesi günü saat 13:30'da Murat Buyurgan "Internette 'Kral çıplak' diyecek yüzbinlerce kişi var! Şirketler interneti pazarlama stratejileri için nasıl kullanmalı?" konulu bir seminer gerçekleştirecek. Ücretsiz gerçekleştirilecek seminere etkinlik katılım formunu doldurarak katılabilirsiniz. Seminer için tıklayınız.