BarCamp Istanbul '07

0
anonim
Türkiye BarCamp'le tanışıyor. BarCamp, web 2.0 dalgasının kazandırdığı, katılımcı kültürünün gerçek dünyaya yansıması.

Tıpkı blog ve wikiler gibi, BarCamp'de özgür bir ortam. Onu bir parti, seminer ya da konferans olarak tanımlamak doğru olmaz. Bu sebeple, İngilizce, ona unconference diyorlar!

Biz, organizatörler olarak, sadece yeri ve saati belirliyoruz; Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü - 20 Ekim saat 13:00 ile 17:30 arası.
İçeriği hep beraber belirliyoruz. Laptoplarınızı alın (zorunlu değil) ve gelin. Sizler gibi diğer programcı, reklamcı, tasarımcı, girişimci, yatırımcı ve basın mensuplarıyla tanışın. Dilerseniz seminerlere katılın; hatta dilerseniz kendiniz seminer de verebilirsiniz - sabahtan açılan boş slotlara ne konuda seminer vermek istediğinizi yazmaniz yeterli: yoga, Java programlama, CSS Zen'i, kendi şirketinizin tanıtımı, pazarlama teknikleri veya her neyse...

Akşama kadar sürecek bu organizasyonda kural yok, eğlenmek var. Türkiye'deki geek kültürü bir araya getirmeyi hedefleyen bu etkinlikle beraber, Türkiye BarCamp'le tanışmış olacak.

detayli bilgi: http://grou.ps/barcampistanbul/

Görüşler

0
FZ
Görülen o ki FM editörlerinden en az bir kişi orada olacak ;-) (Nasıl mı tanıyacaksınız? Tişörtüne bakın ;-)
0
Betelgeuse
Gelip tişörte bakıp ahanda buldum FM editörü diyene bir ikram olacak mı ? :)

ilkginç bir etkinlik olacağa benziyor, gideceğim.
0
FZ

Konu ile ilgili ilk izlenimler.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

LKD sunar: Uludağ semineri

loker

02 Nisan Cumartesi günü Ulusal Dağıtım
projesinden Barış Metin 13:30'da EMO İstanbul Şubesi'nde bir seminer verecek. Katılım herkese açık.

Linux Semineri : Fedora Linux Projesi ve Kurulumu

anonim

Linux Kullanıcıları Derneği 1 Kasım Cumartesi günü İstanbul'da, 5 Kasım Çarşamba günü Ankara'da birer Linux semineri düzenliyor. Seminerlerde Redhat Linux dağıtımının resmi devamı olan Fedora Linux Projesi ve yeni piyasaya çıkacak olan Fedora Linux 1.0'ın kurulumu anlatılacak. Her zaman olduğu gibi seminerler tüm ilgilenenlerin katılımına açık.

Pardus Tanıtım ve Geliştirme Günleri

FZ

Bu sene Pardus Tanıtım ve Geliştirme Günleri etkinliğinin ikincisi düzenleniyor.

Niye? Türkiye’nin resmi ulusal işletim sistemi dağıtımı olan Pardus hakkında detaylı bilgilerin verileceği, nasıl Pardus geliştiricisi olunabileceğinin anlatılacağı ve açık kaynak felsefesinin tartışılacağı bu Pardus şenliğine herkesi bekliyoruz. Etkinliğe katılım ücretsizdir. organizasyonuyla

Antalya´da iki gün boyunca linux seminerleri!

dfisek

Linux Kullanıcıları Derneği ve Akdeniz Üniversitesi, Antalya'da 4-5 Kasım tarihlerinde iki gün boyunca linux seminerleri düzenliyor. Temel bilgilerden sunuculara, programlamadan güvenlik duvarlarına kadar birçok konunun kapsanacağı seminerler Akdeniz Üniversitesi'nde yapılacak. - Ayrıntılı bilgi -

Akıl: Eski Bir Probleme Yeni Yüzyılda Nörobilim Penceresinden Bir Bakış

FZ

TÜBA Asli Üyesi ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Turgay Dalkara, 25 Mayıs 2006 Perşembe günü saat 18:00'de TÜBİTAK Mustafa İnan Konferans Salonunda (Tunus Cad. No: 80, Kavaklidere - Ankara) "Akıl: Eski Bir Probleme Yeni Yüzyılda Nörobilim Penceresinden Bir Bakış" konulu bir konferans verecektir.