7D7 Demo Partisi 8-9 Eylül'de!

0
dcc

7D7 Demoscene Party 2007 , 8-9 September 2007

Artık geleneksel hale gelen 7Dx partilerinin bu yılki ayağı 7D7 demo partisi bu sene 8-9 Eylül tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü'nde yapılacak. C64, Amiga ve PC platformlarında yarışmaların düzenlendiği 7D7'de ayrıca programlama seminerleri ve demoscene üzerine sohbetler de yapılacak.
İşte 7D7'nin tam programı:
Cumartesi

10:00 Açılış
11:00 Sürpriz yarışma açıklaması
12:00 Yemek Arası
13:00 Duyurular
14:00 Realtime demo incelemeleri
   Tecrubeli scenerlar sizlerle birlikte canlı olarak  
   izledikleri demoları yorumluyorlar.
   
   Lifeforce/Asd - Anesthetic/Resident
   Krestage 3  - Skate/Glance 

15:30 Seminer 
   OpenGL Shading Language'a giriş - Oxyz/Demodojo
     
17:00 Sohbet 
   "Türkiye'de scene'in tarihi"
   Konuşmacılar: Vigo/Bronx, Hydrogen/Glance ve o esnada parti 
   mekanında bulunan eski scenerlar ve konu ile ilgilenen katılımcılar
 
19:00 Klasik oyun turnuvası 
   -Speedball II (C64)
   -Tron (C64)

21:30 Scene bilgi yarışması
23:00 Sürpriz yarışma deadline
00:00 Süpriz yarışma oylama ve sonuçları

- Parti mekanda kalanlarla sabaha kadar devam edecektir. 


Pazar

10:00 Yarışmalara katılım için deadline + Açılış
12:00 Yemek Arası
13:00 Yarışma (İlüstrasyon, 3D Animasyon, 256 Byte Code)
13:30 Yarışma (Wild)
14:00 Yarışma (Müzik - Mp3 Müzik)
15:00 Yarışma (Pixel Grafik, Render Grafik, 4K Demo)
15:45 Yarışma (Scripting)
16:15 Yarışma (Oyun)
17:00 Yarışma (64K Demo, Demo)
17:45 Yarışma bitimi ve sonuçlar
18:00 Parti bitişi ve toplanma
7D7 Anasayfası için tıklayın.

Görüşler

0
sivri
7d5'e katılmış eğlenmiştim, 7d6 yı kaçırdım, 7d7 ne çabuk geldi, yaşlandıkça zaman daha çabuk geçer derlerdi de inanmazdım.
0
devmach
Açıköğretim sınavları ile çakışması kötü olmuş :=(
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Linux Semineri (İstanbul) : Squid Web-Caching Proxy

dfisek

Linux Kullanıcıları Derneği, Cumartesi günü Internet Teknolojileri Derneği'nin ev sahipliğinde İstanbul'da linux semineri düzenliyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de oldukça yaygın olarak kullanılan proxy sunucusu Squid'in anlatılacağı seminerde, Squid'in yetenekleri, çalışma prensipleri, kurulumu ve ayarlarından bahsedilecek. 15.00'te başlayacak olan seminer, her zaman olduğu gibi tüm ilgilenenlerin katılımına açık ve ücretsiz. - Ayrıntılı bilgi -

Linux Semineri : İleri Düzey Ağ Yönlendirme

dfisek

Linux Kullanıcıları Derneği, Çarşamba günü Ankara'da linux semineri düzenliyor. Bant genişliği şekillendirme, QoS, Voice over IP, VPN, GRE Tünelleri ve ileri düzey ağ yönlendirme tekniklerinin linux ve özgür yazılımlarla uygulanmasının anlatılacağı seminer saat 18.30'da başlıyor. -Ayrıntılı bilgi-

Linux Semineri : OpenBSD İşletim Sistemi

dfisek

Linux Kullanıcıları Derneği, Çarşamba günü Ankara'da saat 18:30'da OpenBSD işletim sisteminin tanıtıldığı bir seminer düzenliyor. Özgür, işlevsel ve güvenli bir BSD tabanlı işletim sistemi olan OpenBSD, sağlam ve kararlı yapısıyla, internet güvenlik altyapısından, kritik sunuculara, gömülü uygulamalardan masaüstüne kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. -Ayrıntılı Bilgi-

Chomsky Dilbilim Kuramı Semineri

FZ

Boğaziçi Üniversitesi, Dilbilim Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Balkız Öztürk, 21 Nisan 2005 yani bu Perşembe, saat 17:15'te "Noam Chomsky'nin Dilbilim Kuramı Üzerine" başlıklı bir konuşma yapacak. Etkinlik Boğaziçi Üniversitesi'nin Güney Kampüsündeki ÖFB (Öğrenci Faaliyetleri Binası) Demir Demirgil salonunda gerçekleşecek.

Dilbilim nedir ne değildir, alandaki problemler nedir, dilbilimciler ne tür konulara hangi yöntemlerle yaklaşır, Türkçe İngilizceyi döver mi (!) vb. konularda kaygıları, soruları, merakı, hevesi olan herkese Dr. Öztürk'ün kendine has eğlenceli üslubu ile sunacağı bu semineri tavsiye ederiz.

Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günleri 2009: Épilogue et audiovisuels - Part 3

FZ

Birinci ve ikinci bölümden sonra üçüncü bölüm ile sevenlerimizin karşısındayız. Bu seferki konuklarımız bilgi çıkarımı (information retrieval) uzmanı Özgür Yılmazel ve besteci Mehmet Okonşar:

Onbinlerce belge, yazı, ürün ismi, makale, belge, vb. metin üzerinde, Türkçenin inceliklerinden faydalanarak indeksleme ve arama yapmak için ne kullanırsınız? MySQL, PHP ve PostgreSQL sizin yerinize olayı bitirmiş mi? Konu kapanmış mı? Elinizdeki çekiç ile her şey birer çivi gibi mi görünüyor? O halde bir daha düşünün yahut Apache Lucene projesine de katkıda bulunan ve akademik hayat ile sanayi işbirliğinin güzel örneklerini veren Özgür Yılmazel'in Açık Kaynak ve Özgür Yazılım Günleri 2009'daki videosunu izleyin diyoruz: