winterismute

winterismute


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Açık Kaynak Kodlu Üretim Yönetim Sistemi ( 1)

beğendım, tam alıp indiriyordum, mono falan görünce korktum. ayrıca odbc kullanılmasını eleştiriyorum. bunların dışında bence güzel bir proje, ve kendi geliştirme tool'larını yapıp ismin çatı koymaları saygıya değer bir hadise.

Endersys LPI'nin Türkiye temsilciliğini aldı ( 1)

Endersys'i seviyorum. İsmi lazım değil önemli bir internet şirketinde çalışırken server'lerin pagememory'leri doluyordu. konuyu freenode'daki gentooculara sordum. Bi kaç diagnostik komuttan sonra arkadaşlar hemen "bu bir internet şirketinin ticari bir makinasımı?" diye sordular. bende evet diyince, dedilerki, çalıştığın yere söyle gidip adam gibi sistem admin bulsunlar. bakın endersys'de var demişlerdi tam olarak.

Anti-Java Profesörü ve İşsiz Programcılar ( 27)

o benim o benim... java bilmek önemli değildir. önemli olan ilim irfan bilmek, ve yapmak istediğiniz şeyleri express edebilecek kadar herhangi bir programlama dili bilmektir. bu arada 2 şey eklemek istiyorum: 1. farkındamısınız java diğer dilleri teknolojileri adsorb ediyor (ruby, groovy, vs.) 2. scala vs. gibi şeyler geliyor. pizza teslimatçısı dedikleriniz, asp ve .net'çiler bu arada. bizi işsiz bırakan bu asp'cilerin piyasayı düşürmeleri asıl.

Pardus'la İlgili Muazzam Bir Teşekkür Mektubu ( 15)

Pardus ve özellikle LKD'ye "die-hard" ve "partizan" şekilde çalıştıkları için teşekkür ederiz. Değerli pardus ekibi - yaş ortalamanız veya davranışlarınızın olgunluğu konusundaki eleştirilere kulak tıkayınız. Önemli olan yaptığınız iş. Aynen bu yolda devam edin ve M$ işbirlikçilerine günlerini gösterin.

Google Ventures, Google'dan risk sermayesi ( 10)

http://www.aklahizmet.com/2009/03/31/google-ventures/

Google Ventures, Google'dan risk sermayesi ( 10)

projeniz varsa, iyi iseniz google ventures'e yazın. cevap veriyorlar. türkiye için anlamlı ve hatta çok anlamlı. bir tek büyük projelere değil, mikro projeleride destekliyorlar.

google'ın temiz çalışıyor. do no evil diyorlar, evet sonuçta bir corporation, ama yinede "ehvenişer" - yani kötülerin içinde en iyisi. ayrıca aç gözlü olmadıklarını umuyorum. vede, en azından google teknolojiye inanıyor.

konu hakkındaki yazımı okumak için:
http://www.aklahizmet.com/2009/03/31/google-ventures/