Tigris07

Tigris07


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

LiMo nedir? ( 2)

Site joomla ile yapılmış ama altta, kenarda, köşede lisanssal bir ibare göremedim, belki ben farketmemişimdir. Linux tabanli sistemlerin mobil hayattada varligini hissettirecek olmasi sevindirici.

E-devlet kapısında GNU/Linux ( 3)


hadi red hot yüzümüzü kara çıkarma :)

Microsoft Türkiye'nin Üniversite Gezileri ( 42)

Saygıdeğer abilerimiz gerçekten doğruyu söylüyoruz, yalan yanlış söylemek gibi bir gayemiz yok. Şunu belirtmeliyim konferansta arkadaşların Linux ve diğer özgür yazılımcılık ile ilgili son sorularına hocalarımız müdahale ettiler ve "tamam çocuklar artık susun" denildi, MS GM yardımcısı tamam sorsunlar dedi ve sorulan sorulara cevap vermediler. Sonuçta biz Bilgisayar Mühendisi, yazılımcı, donanımcı yada network uzmanı olacağız.
Dünayaca ünlü bir şirketin Türkiye temsilcisi gelmiş ve yazılım dünyasını, güncel teknolojileri takip eden biz öğrenciler aslında MS cilerin Linux'a olsun, Google hakkında olsun fikirlerini, duraksız gelişen teknolojilere bakış açılarını ve stratejilerini, bilişim adına Türkiye'de yapılan yatırımları, Türkiye'nin geleceği hakkında konuların tartışılacağını sandık. Aldanmışız!
Ayrıca konferansa bizzat katıldım, anket yaptık.
Birdahaki sefere Linux semineri yapacağız, Karaman Meslek Yüksek Okuluda seminer oalcakmış bizde Selçuk Üniversitesi'nde yapılması için girişimlere başladık. Haberleri saygıdeğer abilerimizin izniyle burada paylaşacağım. Tekrar Saygılar.

Microsoft Türkiye'nin Üniversite Gezileri ( 42)


Kesinlikle meziyet farkı, birisi Bu işi yapan kuran adam diğeri bunla övünen adam.

Microsoft Türkiye'nin Üniversite Gezileri ( 42)

Saygıdeğer abilerimiz, çok haklı olunan yer var. Biz bu konularda yeniyiz, bazı şeyleri belki cahilliğimizle yazıyoruz, afbuyurun. Bu siteyi haberleri uzun zamandır takip ediyorum.Anladımki sadece haber siteleri takip edilerek teknolojiden bihaber kalmadım ne güzel denmiyor. Çok çalışmamız gerektiğini boş şeylerle zaman harcamamam gerektiğini anladım. Sonuç olarak bu konuda bu MS Türki'ye GM yardımcısını haddini bilmez olarak gençlere nasıl hitap edeceğini bilmez olarak nitelendiriyorum. Saygılar sevgiler.

Microsoft Türkiye'nin Üniversite Gezileri ( 42)

Kesinlikle size katılıyorum hemde sonuna kadar. Bende sourceforge.net'i staj yaptığım yerde duydum. Forumun birinde açık kaynak kodlu bi proje başladı, adı saffire bende üye oldum orada öğrendim. kendim sourceforge.net te proje açtım gereçkten zevkliydi ama sanırım şuan arkadaşların işi var yapmıyorlar birşey.

Bu vakte kadar uyutulduğumuz yeter bizi bu hale getiren eğitim sistemini kuranlara nediyeyim ben. Kendi suçumu az araştırmacı olmamı kesinlikle kabul ediyorum. Toparlanma vaktidir.

Elinize dilinize sağlık boreas bey..

Microsoft Türkiye'nin Üniversite Gezileri ( 42)

Sanırım haklısınız, siz bir şey yapazsınız ve daha diğer bir çok ağır lafın üzerine heyacanlandım sanırım, gençlik işte. Olgunca düşünemiyor böyle durumlarda. Microsoft çunun da haklı olduğu yerler vardır muhakkak ama bildiğim bir şey var ben Linux olsun openoffice olsun ve diğer açık kaynak kod projelere bu microsoftçuları görmedende ilgi duyuyordum, kızgınlıkla başka şeylere ilgi duymam sebep olmasa gerek. Tekrar abilerimize saygılarımı sunuyorum.

Microsoft Türkiye'nin Üniversite Gezileri ( 42)

Ben Microsoft firmasına çamur atmıyorum, firmalar kar amacıyla kurulmuş olabilir. Bu sadece beyaz bir yalan en azından microsoft için. Firma büyüdüğü zaman parası devletlerin paralarını aştığı zaman amaç artık daha büyük olmaktan çıkıp siyasi politik ve cıkar güden amaçlara yöneliyor. Sourceforce da kaçımızın proje geliştirdiğine gelince arkadaşım ben sourceforge.net ile bu yıl tanıştım çünkü verilen eğitim gereği ciddi projelerle ancak bu yıl tanıştık okulda ve araştırdık. İnan cevap veren arkadaşlarım kütüphaneden çıkmıyorlar çalışorlar kendilerini geliştirmek için uğraşıyorlar, okumaktan araştırmaktan nöbet geçirip felç olan arkadaşım bile var, zor yürüyor. Yanlış düşündüğünüz ve bilmediğiniz bir çok yer var. Konferansta bilişim alanında genel konuşma yapacağına microsoft Türkiye genel müdür yardımcısı 1980 yıllarından ve siyasetten bahsetti. Biz bilişim ile ilgili yeni haberler ve teknolojilerden bahsetmesini ve bizlere birşey yapamazsınız dememesini beklerdik. Ben microsofta çamur atmıyorum, Çamuru davranışları ile Genel Müdür yardımcısı zaten eline yüzüne sıvadı! Bu güne dek açık kaynak kodlu bir projede çalışmadım çünkü yeni yeni tanışıyoruz. İnternetten kod çalan arkadaşlara gelince ben onları tanımam, mutlaka her yerde vardır böyle kimseler. Sizin yanınızda bile olabilirler! Sizde kusura bakmayın Microsoftaki adam ne kadar haklı ise biz gençlerde okadar mağdur ediliyoruz!!!!!!!

Japonya, gençlik, internet ve intihar ( 7)

hocam düşüncenizi gerçekten takdir ediyorum. çok orjinal:)

Java neden .NET 'ten daha iyi (101 neden) ( 12)

tongucyumruk bana OOP hakkında en temel 5 şeyi sayarmısın? Ben bu oop konusunda yeniyim de :) , bana wikipedia dan önce kullanıcıların yorumları lazım! OOP kullanıyorsundur yada kullanmışsındır. Birde sorum var bu kahvenin OOP ye katkısı nedir? Teşekkürler...

Java neden .NET 'ten daha iyi (101 neden) ( 12)

dot net mimari açısından javadan çok farklı, Java'nın üstünlüğü tartışılmaz elbet, ama bazı maddeler aklıma yatmadı. Javanın programlamaya getirdiği nesne felsefesi ve platform bağımsızlığı ayırıyor dot netden. Diyeceksiniz nesne sadece javada mı sizde haklısınız, ne diyeyim :)