SilWeX

SilWeX


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Slackware Linux Türkiye Açıldı! ( 7)

Güzel bir fikir ama döküman bölümünde sadece duyuruların olması ve içerikte bulunabilen tek şeyin iki adet seminer duyurusu ve ekip üyelerinin adının olması site biraz aceleye gelmiş izlenimi uyandırdı bende. Biraz daha beklenilse içerik oluşturulsa ve ardından iyi bir tasarım ile duyuru yapılsa daha iyi olurdu sanırım.

MS'in Lisans Kontrol Sistemi Açık Verdi ( 3)

javascript:void(window.g_sDisableWGACheck='all')

Aklıma takılan birşey var : g_sDisableWGACheck... Böyle bir fonksiyon neden var ? Ve neden M$ dışarıdan bir fonksyionla WGA'nın işlev dışı kalmasına izin veriyor ?

İçeriği yönetmek ya da nasıl adam susturulur? ( 5)

Söyle bir şey mail ile geldi , belki konu ile ilgilidir; bilemiyorum : http://www.qfile.de/dl/125473/lynn-cisco.zip.html

Güney Kore'de Okullar GNU/Linux'a Geçiyor ( 2)

Bizde ne zaman insanlar Linux yada BSD sistemlere geçiş yapar ? Kullandıkları sistemin aslında paralı olduğunu, internet üzerinde iz sürmenin normal yaşamdan kat kat kolay olduğunu (heleki iz süren firma OS'i yazan firma ise) vede artık görece dönülmez noktaya gelindiğini ilgili firmanın her türlü alanda iyice yerleştiğini ve onlar uyurken zibilyon tane anlaşma yapıldığını farkettiklerinde linux/bsd sistemlerine geçerler, ha iş işten geçmiş olurmu ? Bugün "İyide gidip ~100$ vermiyorumki, alıp kopyasını kullanıyorum, hehehe" diyen kişiler kızılcık sopası ile evire çevire okşanırmı , bilinmez...

Müjde İkinci Nesil Alan Adı Türkiye'de! ( 15)

Cehaletimden ötürü bağışlayın beni ama kafama takılan bazı soruların cevaplarını değilim :

1- Bu yapılanın, arkadaşlar arası ağda bir dns server kurup diğer makinelerdede dns sunucu olarak o makinenin ipsini vermekten ve ilgili makinede ahmet.tr gibisinden bir isim tanımlamaktan ne farkı var ? (kayıtlar için 1000$ verip, tekel oluşturma çabası hariç)

2- Büyük ihtimalle X ülkesindeki Y isp'si çeşitli kaygılarla unidt v.s. tarafından belirtilen dns sunucusunu tanımayacaktır , o zaman ne olacak ?

3- Peki ben bu kuruluşlara güvenmiyorsam ne olacak ?

4- Haydi bizde FazmaMesai-Root.org diye bir adres alıp kafamıza göre isim dağıtalım, milletede dns olarak x.y.z.q 'yu grin diyelim, bunu yaparkende karşı çıktığımız sistemin sağladığı alan adını kullanalım ne dersiniz ?

MSN Maps ile Haugesund'dan Trondheim'e Çılgın Bir Yolculuk! ( 12)

Bu soruna ilgili yetkililerin bulacağı çözüm kanımca şöyle birşey olacaktır : eğer verilen değerler yukarıdaki gibi iae hiç algortima , hesaplama, kısayol felan fazma aha yol budur bunu göster kullanıcıya....