nerkn

nerkn


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Nvu Web Geliştirme Yazılımı Artık Türkçe ( 4)

süper, hem menüler de değişmiş hem de şçöüğ falan kaydedince bile düzgün çıkıyor. Bir sürü ayardan kurtardınız, tşkler

Pixele dayalı reklamcılık yeni bir boyut kazandı. ( 8)

Ben de sırf "yeni fikir" ve "pixel'e dayalı" diye girdim, yoksa niye gireyim (belki ilerde arabam bozulurda sanayi-town'a gidip yaptırırım da bu yazıma bozulurum :P). Fikir değil ama site sade ve güzel olmuş.

OpenOffice.org 2.0 Partisi ( 2)

ankarada bir olay olmıycak mı?

ADSL Hızlanıyor ( 34)

Son zamanlardaki yavaşlık bu çalışmadan olsa gerek. Ben anlamıyorum ama bir iki update bile yapmadan şimdi kotanın yarısı dolu, 3GB kota gerçekten küçük! Eski dönelerde yaşamıyoruz ki bir web sayfası 10k olsun. bir resim 150k tutuyor, swf si var, iki tane komik movie indirsen, mit'deki çılgın fizikçiyi izlesen zaten kota doluyo. Ayrıca mesela messanger arkadan kıtır kıtır yiyiyor, ayrıca sırf bağlı kalmak için bile çekilen dosyaların %10~%15'i tcp/ip'den gidiyor (kaynak:adslkota.ttnet.net.tr). Evdeki hesap valla adsl'ye uymuyor. Neyani illa lynx ile mi izleyelim sayfaları, pine ile attachment yapmadan mı gönderelim.
Öte yandan 256K'lık ADSL'in fiyatını arttırmadan hızını iki katına çıkartmak, fiyatını yarıya çekmekten daha mantıklı bir hareket. Çünkü Internet'i p2p dışında kullanan bir kullanıcıya aylık 3GB kota yeterli (her çıkan Linux dağıtımını denemek için indirmiyorsa :) Ve bunun kotasını sabit tutup hızını iki katına çıkartmak, Telekom'a pek de bir şey kaybettirmiyor. Öte yandan zaten ana amacı web sayfası dolaşmak isteyen kişi için bekleme süresinin yarıya inmesi çok şey ifade ediyor.

Firefox’ta da açık çıktı ( 9)

Açtım, bu açıkça açık. Uzun satırları bölmeme, kaydırmama problemini başka şekilde benimde canımı sıkmıştı ama gerçekten https://bugzilla.mozilla.org/attachment.cgi?id=169226 tanımlayıcı bir açıklama ile bunun kullanıcının zarar görebilecegi türden.
Ama günde onlarca spami silen, zamanında ie'nin zararlılarına savaşmış, nasıl olmuşsa da bulaşmış popuplara karşı amansızca direnmiş iş arkadaşlarımın sunduğum çözümü bir an bile değiştirmeyi düşüneceklerini sanmam!
Çünkü onlar da birer TiLKi!

Firefox Party ( 30)

Pazar tüm gün ya da cmt 7:30 gibi olabilir,çünkü ben çalışıyorum, bir kafede toplanırsak müziğin az olduğu kalabalık şekilde rahat muhabbet ederiz. Ya da ateşli tilkiler olarak dağıtalım hepberaber :P

hemen karar verelim de linux.org.tr'nin listesine de duyuru yapalım.