LINDOWS

LINDOWS


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Kim? Ne zaman? Kiminle? Nerede? ( 11)

İşte tam da sistemin yaratmak istediği insan tipi !
Korku toplumu, paranoya toplumu olmak yolunda evriliyoruz maalesef. Emperyalist düzen olmasa hiçbir insan kalkıpta ne eylem yapar ne de terörizm uygular.(Sadist ve psikopat değilse tabii). Terör ve terörizm zaten emperyalistlerin kendilerinin olduğu ve birebir uyguladığı şeyin ta kendisidir.11 Eylül saldırılarının sorumlusu Usame Bin Laden Amerika tarafından yetiştirilmedi mi ? Afganistan'da Ruslara karşı kullanılmadı mı ?
Kusura bakmayın ama benim ve ailemin can güvenliği emperyalistlerin ve onların kuyrukçuluğunu yapan tröstlerin elinden sağlanacaksa sağolsunlar ben almıyayım.
Emperyalist sisteme karşı mücadele eden gerçek (Usame Bin Laden değil tabii ki) Özgürlük Savaşçılarının yaptığı bir eylemde öleceksem eğer, bunu emperyalistlerin bana vadettiği güvenli yaşama(!) tercih ederim.

Windows Vergisine Mahkeme Engeli ( 5)

Mahkeme kararı olması pek birşeyi değiştirmiyor. Gidip satıcıyla kavga mı edeceksiniz ? Ya da ayrı ayrı emsal gösterip dava mı açacaksınız ? Ben bu ülkede birşeyi anlamıyorum, bir mahkeme karar almış ve doğru bir karar, niye herkesin gidipte tekrar dava açması ve yargıyı gereksiz yere meşgul etmesi gereksin ki ? Bir karar alınmışsa neden ülke genelinde tamamen uygulanmıyor da herkesin dava açması bekleniyor ki ? Uğraşmak istersem tabii ki uğraşırım giderim mahkemeye dava mı da açarım ama bu işler böyle olmamalı. Hem kendi zamanımı kaybedicem hem de zaten belli bir karar için yargıyı tekrar tekrar boş yere meşgul edicem. Bence çok mantıksız.
Ama verilen mücadeleyi ve kazanılan davayı sonuna kadar destekliyorum.

Erişim Çözücü: Engelli Sitelere Erişim Problemi Çözücü ( 68)

Standart bir windows kullanıcısı olarak denilenleri yaptım fakat ne Opera'da ne IE 7.0'da olmadı.

Osliving.com - Açık Kaynak Yazılım Arşivi ( 3)

Çok çok eksik.

Ama bu bir başlangıçtır arkası gelirse iyi olur.

Rezalet Üzerine Rezalet, Hadi Hayırlısı ( 16)

Burhan Altıntop gibi biz de İskandinav köklerimize dönelim :)

Google Sizi İş Görüşmesine Çağırırsa ( 32)

Peki bunların cevaplarını bilen var mı :)

Fazlamesai.net'e soralım: Özgür Dizüstü ( 39)

Merhaba,
Arkadaşlar burada ufak bir yanlışı düzeltmek istiyorum. Notebook'lar sadece Windows ile satılmıyor. Linux dağıtımlarıyla birlikte satılan Notebook'lar da var. Ayrıca şöyle bir yanlışa da düşülüyor, Linux dağıtımla satılıyor ama fiyatı yine Windows'la satılan makinayla aynı fiyata deniyor bu yanlış bir düşüncedir. Dün akşam Teknoloji televizyonunda da fazlamesai.net programında aynı hata yinelendi. Oradaki programı sunan arkadaş "Tamam Linux dağıtımıyla birlikte verilen notebooklar var ama fiyatı değişmiyor" gibi bir ibare kullandı.
Geçenlerde bir müşterime üzerinde Mandrake 10.1 kurulu bir notebook verdim.(Ben kurmadım direk kurulu olarak geldi.) Normalde Windows'la birlikte Centrino 1.6 bir notebook (Marka vermiyorum) bana maliyeti 1.149 $ iken diğer notebook bana 1.049 $'a geliyor. Burada iş birazda tüketiciye düşüyor. Tüketicinin bilinçli olması gerekiyor. Sadece ufak bir düzeltmeydi ama sanırım yine uzadı. :)
Saygılar...