hayalperest

hayalperest


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

An Gelir... ( 23)

Bir güneşimiz battı, allah rahmet eylesin. Çok sever ve sayardım kendisini. Türk milletinin başı sağolsun.

'Andımız' Tartışılamaz mı? ( 45)

haklısın tarihi okumak nutukla bitmez ama zaten onuda kimse okumamıştır... Bilinçli olmak lazım tabii ki ama, bu tür konulardaki "bilinc" i türk olduğu için "belene"de 10 sene yatan amcamla, türk olduğu için 3 yıl sürgün edilen babamla, bizim komşu köyden şehit düşen abinin ve iki arkadaşımın ana-baba acısı nedendir bilerek bilincli olmak lazım. İnsanların neyi neden yaptığını bilerek bilincli olmak lazım. Ben yakınlarımın acısını çok gördüm, kusura bakmayın. Bu yüzden, küçücük çocukken "Türk'üm, doğruyum, çalışkanım" demek bana her zaman gurur verdi. Yine dar kafalılığım konusunda kusura bakmayın,birileri yaralarıma dokununca canım acıyor ve aklıma
bir atasözü geliyor "ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar" diye. Bu konuya daha fazla cevap yazmıycam.
Fazlamesai nin çalışmalarını her zaman severek takip ediyorum. Dileğim bundan sonraki konuların bilgisayarımla daha fazla zaman harcamak istiyorum diyenlerle alakalı olması. başarılar.
uğraşmak istiyorum

'Andımız' Tartışılamaz mı? ( 45)

Okutmayın andımızı, Atatürk'ün resimlerini indirin, İstiklal marşı nedir ki?, milletini-ailesini sevene sövün, laikliği kaldırın, tarihi bilmeyin, kendinizle gurur duymayın, Amerikayı sevin, Avrupayı sevin, bizler adam kestik, Allah'a inanmayın, boynunuza haç takın, biz kötüyüz onlar iyi, verin ne isterlerse, Para için kıbrısı satın, hainler için vatanı parçalayın, minareleri ezan sesi için değil devletinize karşı süngü olarak kullanın. İngilizlerin elini ayağını öpün, tartışın tartışın tüm değerlerinizi tartışın, ama sakın ola onlara laf söylemeyin. Ne de olsa problem bizde.
"Türk'üm, doğruyum, çalışkanım. Yasam küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak.....Ne mutlu türküm diyene. " İstiklal marşının, Atatürkün, andımızın,atalarımızın,değerlerimizin yanındayım. Bununla da gurur duyuyorum. Kendini,tarihini bilmeyenler gaflet ve dalalet içine düşmüşler. Önce gidip tarihlerini öğrensinler, nutku okusunlar. Daha fazla kendinden nefret eden insanlara bir şey söylemenin de anamı yok.

TTNet ADSL kullanıcıları için Firefox eklentisi ( 8)

Emeği geçenlere teşekkürler. Güzelmiş

ShiftDelete.Net Yayında ( 4)

Tasarımı beğendim. Demek ki fazlamesai ile birlikte artık sizi de takip edeceğiz Çalışmalarınızda başarılar!

Dünyanın Baskıcı Rejimleriyle İşbirliği Yapan Şirketler ( 26)

Sizce, Çin gibi büyük bir pazara hangi şirket girmek istemez, ki bir bilgisayar şirketi devlet ile işbirliği yapmadan bu ülkede ne kadar yaygınlaşabilir? Nüfusa dikkat!

"Özgürlükler ülkesi" dediğiniz ülkenin, "Avrupa" nın "Doğu" nun "Ortadoğu" nun ve diğer "oluşumların" tarihsel gelişmelerine bakınız. Hepsinin "o" şekilde olma sebepleri olduğunu göreceksiniz.
Sırf bu sebeplerden de bu ülkede de -halk yönetimini- halk "GETİREMEMİŞTİR". Arkadaşın dediği gibi gökten inmiştir. Ve yıl 2005! Hala ortaçağ aşiretleri varlığını sürdürüyor. Yıl 2005! Bu ülkede daha yeni kızları okula gönderme kampanyaları yapılıyor. Yıl 2005! Bilim adamı yerine bilgisiz torbalar dolaşıyor etrafta, bileni de eğitimini aldığı fedakar öğretmenler gibi olmak yerine dışarıya hizmete gidiyor. Neden? Para için...
Ve yıl 2005. Daha neler, neler...(Keşke "O" 20 yıl daha yaşasaymış)
Ve biz o kadar özgürüz ki PKK gibi pisliklerin oluşturduğu "Özgürlükler ülkesi" maşaları sanki binlerce masum insanın (askerler insan değil ya!) canını almamış gibi etnik ayrımcılık yapmak için tv'ler de ötüyor, aramızda dolaşıyor. Bunun bir adı var;"Dost görün, üstesinden kalkamıyacakları sorun çıkar, çözüm için sana yalvarsınlar (haberleri iyi izleyin), sonra da istediğin gibi sömür."
Sizce X ülkesinin şirketi, Y ülkesinde yayılırsa bu X'in işine gelmez mi...
Sanırım hiç kimsenin derdi insan hakları, demokrasi falan değil...
Çin'in de değil, Özgürlükler ülkesinin de (IRAK ta ölen insan sayısını merak etmiyormusunuz? -sadece amerikalı askerler değil-) değil, Avrupanın da değil, Microsoft'un da değil, Google'ın da değil, "İnsan hakları" diye bağıranlarında değil, "Özgürlük" diyenlerinde değil, Onun da değil, Bunun da değil... Sadece bir kaç düşünen adamın derdi... Onlar da düşünmekten başka ne yapabilir ki?

E-Lapis Dergisinin 2. Sayısı Çıktı ( 3)

çok hızlı ilerliyorsunuz. Bence bu yaptıgınız dergi basılı olarak okuyuculara ulaşmayı hakediyor. Başarılar