error

error


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

IBM’de Emekçiler Kazandı ( 11)

Rica edeceğim, soruda da bahsettiğim gibi, yalnızca kendime acıdım. Alaycılığım da, varsa ve ancak kendimledir. Saflıkla samimiyetine inanıp, bir başka sorunun jelatini olmadığına ikna olmaya çalıştığınız duygularınızın tıpkısını, hiç tanımadığınız, ve dahi hiç beklemediğiniz bir cam ardından okumak, zayıf bünyeme çarpan koca bir kaya misali tuzlu, paslı doldu ciğerlerime.

İş'ten, ya da kolundan memnuniyetsizlik, iş'ten ya da kolundan değil de kendim'denmiş gibi de hissediveriyorum. Tatmin olmak.. Tatminsiz olmak.. Hırsla zıt orantılı değil mi..

Ve ama, güçbirliği, sinerji, toplum olma haleti ruhiyesi, en az benim düşlediğim çiftlik hayali kadar zahiri.. En azından canım memleketimin güzel insanları için.. Oğuz Atay.. "Bir Türk dünyaya bedel, Yedisi bir adam etmez!" diye boşa söylemedi za'ar.

Yine de irtibatı kopartmayalım, belli mi olur belki bi ışık görüveririz :)

IBM’de Emekçiler Kazandı ( 11)

Sendikayla hiçbir alıp veremediğim olmamasına rağmen şu bahis ettiğin tanıma tümüyle uyuyorum.. ".. her fırsatta sektör değiştirmek, çiftlik kurmak, tarım yapmak, ticarete atılmak, lokanta açmak vs. bin türlü hayal kuran zihniyet benim hedefim." Akşam akşam, içim acıdı, biçare hissettim yeminnen. Gerçekten de, çiftlik kurmak, tarım yapmak, lokanta değil ama sandalye üreticisi marangoz açmak gibi bin türlü hayalim var..

Bunların sebebi nedir, çözümü var mıdır bilgilendirirsen, ultra sevaba girecek gibisin.

Yalancı Ofis tartışması ( 8)

Ofisim, ofisin, ofis.. Ofisiz, ofissiniz, ofisler..

Matematik Dünyası Dergisi Kapanma Tehlikesi İle Karşı Karşıya ( 6)


Degisik mecralarda, basarisiz destek cagrisi..

http://www.moto-park.com/forum/smf/index.php?topic=1878.0

Internette Arama Yapmak Beyninize İyi Gelebilir ( 6)

Internet aramasını da tanımlamak lazım bu minvalde. Değişik arama motorları denemeleri oluyor. "anahtar sözcük (keyword)" araması yerine, mantıksal arama gibi. Sizin de hafızanızı tetikleyen arama yapmak istediğinizde aklınıza gelen anahtar sözcükler olmuş olmalı.

Pekala, buradan nasıl faydalı bir sonuç çıkarmalı? Bolca internet araması yaparak, anahtar sözcük dağarcığı oluşturmanın, ya da bir nevi sıkıştırma algoritması yahut işaretçiler gibi, hatırlamamız gerekli mevzuu atomize ederek sınırlı kelimeler ve sözcüklerle kaydetmenin, bizi kuyunun dibine eriştirecek bir araç vereceğini mi kurguluyoruz? Daha neler yapabiliriz?

Kuyu derin..Internette Arama Yapmak Beyninize İyi Gelebilir ( 6)

Yok artık, Lebron James!! demek istiyorum izninizle.. "Celestial Goog!e" olmuş bu..
:D

goodbye-microsoft.com: Windows için Debian Installer Loader ( 75)

(Ubuntu'daki benzer bir projeden esinlenilmiş) diye de belirtmis zaten..

Google basın günü haberleri ( 4)

google notebook 'u merak ettim, ama labs'da bulamiyorum? kaldirildi mi?