Doggie

Doggie


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

ULUDAĞ, Microsoft, Milli Eğitim Bakanlığı İhalesi Meclise Taşındı ( 29)

Kaldı ki, milletvekilinin bu konudaki kel alaka bilgisi ile kukla olarak kullanıldığı belli oluyor fazlasıyla. Elbette amaç farklı ama bence böyle olmamalı. Milleti temsil ettiğini söyleyen adamlar biraz daha ağır ve oturaklı olmalı.

Bill Gates'in günlerdir beklenen konuşması (Tam Metin) ( 48)

Okuduğum haberlei okuduğumda, tamamınızın fanatikliğin ötesinde olduğunuzu farkettim, nasıl mı? Adamın ülkemize gelişini isteyen Başbakan, amacı bu ülkeye yatırım yapılması, cahil - ihtiyacı olan insanların eğitimine bir nebze katkıda bulunmasını sağlamak. Bu cahil toplum yeterli düzeye eriştiğinde - ister MS desteği ile, ister başka - o zaman kim daha iyi ise o kazanır. Ancak, bir yandan özgürlükten söz ederken, bir yandan da sırf kıskançlıktan böylesine saçmalamanızı anlayamıyorum. Keşke herkes -kıskanmadan, gücenmeden- bizler gibi çalışsa da, yurtdışından değil yazılım, otomobil, yedek parça, telefon ithal etmesek. Konuşmak yerine otur ve çalış. Bu mesajım hepinize, komik oluyorsunuz. Felsefemizi işinize geldiği gibi yorumlamayın !

Windows'tan Korsana Yama Yok ( 15)

Emeğe saygı göstermeyen sizin gibi tipler, ileride kendi yarattığınız ürünlere yapılan saldırılara da umarım gülüp geçersiniz. Özgür yazılım felsefesi, konuya hakim olmayan, zavallı insanların bilgilerini ya da özellerini çalarak kullanmayı asla benimsemez. Hacker'lık bile bu anlama gelmemektedir, bugün hırsızlıktan bir farkı varmıdır? Gidin bunu bankadan parası çalınan insanlara anlatın !
Bizim burada insanlara örnek olarak yol göstermemiz gerekiyor, bir yandan hayatlarını kolaylaştıracağımızı, onlara özgürce kullanabilecekleri yazılımlar üreteceğimizi anlatırken, bir yandan da işin bu tarafını görmezden geliyoruz.

Eller Gider Açık Yazılıma Biz Gideriz Microsoft'a ( 45)

Peki, Uludağ'a katkı verdik ve 650000 dizüstüne dağıttık. Nasıl destekleyeceksin ? Gece mi uyumayacaksın ? Bunu yükleyecek donanımcı firma hiç para istemeyecek mi?

Bu işi düzgün yapmak istiyorsak önce kendi aramızda kadrolaşmalıyız. Bize yardımcı gözüken tüm firmalar bu işten çıkar peşinde. MS'e bu lafları ederken asıl hainleri gözden kaçırmayalım.

Yürüyün Yoldaşlar!

Eller Gider Açık Yazılıma Biz Gideriz Microsoft'a ( 45)

Yayılıp da ne yapacak? Kafanı olumlu ve birşeyler yaratabileceğin işlere yor.

Eller Gider Açık Yazılıma Biz Gideriz Microsoft'a ( 45)

İyi fikir. Peki donanımı satacak türk firması lisanstan ve sonra destekten para kazanınca nerde bu işin felsefesi ? Yoksa türkiye vs amerika mı?

Eller Gider Açık Yazılıma Biz Gideriz Microsoft'a ( 45)

Fena halde duygusal ve aynı derece vahim yorumlarda bulunmuşsun. Ticari yazılımlara tepki vereceksek dahi alternatiflerini göstererek vermeliyiz. Biz mi destekleyeceğiz koca ülkeyi ? Ya da biz mi kurtaracağız ülkeyi/halkı?

Bedava malı savunan sen bile görmüyor musun dışarıda pek çok şirketin bu ürünleri sahiplendiğini ve üzerinden ve sonrasından para kazanmaya çalıştığını ? Bu zihniyetle açık yazılım ilerler mi sanıyorsun ? Oracle ile IBM ile HP ile açık yazılım bir yere mi gelir sanıyorsun ? Sadece araç olarak kullandıklarını görmüyor musun?

Özgürlük bunun neresinde ?

Firefox’ta da açık çıktı ( 9)

İlginç bir yorum olmuş, biraz da anlaşılır olsa iyi olurdu. İş arkadaşların kötü iş çıkarıyorlar, bu da bizi zor durumda bırakıyor. Umarım tilkiler bir sonraki sürüme kadar sorun yaşamazlar.

Firefox’ta da açık çıktı ( 9)

Önce fanatik olma, adam gibi oku haberleri. Extremely critical diye bir güvenlik/açık seviyesi yok. İki, aynı gün de açığı kapattılar ! Eğri oturup, doğru konuşalım. Ürün yaygınlaşınca bir sonraki ürünü bakalım nasıl bekleyeceğiz ?

OpenOffice.org'da Türkçe Yazım Denetimi ( 17)

Önce Sun Javayı açmayacak, oracle'ın dblerini açmayacağı gibi. Bu insanların hedefini dikkatli değerlendirmek lazım, konuşurken çok iyiler ama icraat yok. İkincisi de zemberek zehir gibi olmuş, tek sorunu çalışmıyor. Arkadaşlar bu tip işleri tek başınıza yapmayın, bizden yardım isteyin. Sonra yarım iş yapıyorsunuz. Biz ne güne duruyoruz. Bu arada Sun'ı da ORacle'ı da indireceğiz, hedefimiz herşeyin özgür olması unutmayın ! İşimize geldiği gibi özgürlük öyle olmaz.

Firewall Engelini Aşıp Evden Çalışmak İsteyenler İçin: revinetd ( 10)

süper haber, hele amaç çalışmayıp şirkette birşeyleri karıştırmak ise. İleri yoldaş !

Firewall Engelini Aşıp Evden Çalışmak İsteyenler İçin: revinetd ( 10)

süper haber, hele amaç çalışmayıp şirkette birşeyleri karıştırmak ise. İleri yoldaş !

Türk basınındaki ilk Firefox ilanı! ( 8)

Öncelikle Focus dergisin gözünüzde büyütmeyin zira ticari kuruluşlara karşı haber tehditi karşılığı reklam alıyorlar. İnanmıyor musunuz ? İlan verenlere sorun. İkinci konuda Firefox'un işini çok iyi yaptığına henüz tam olarak katılmıyorum, daha çok çalışmamız lazım, uyumamamız lazım, daha çok kişi ile yazmamız lazım.

Türk basınındaki ilk Firefox ilanı! ( 8)

O kadar çok paraya ihtiyacı var ki tabi vermiştir.