bk

bk


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Fazla mesai süründürür! ( 10)

Damat Paul Lafargue paşadan inciler :) Havan Çiftliğini okumuşmuydunuz "all animals are equal. some animals are more equal than the others."

Siz Çin'in dostusunuz. Ben de Microsoft'un dostuyum. ( 9)

Kendi işçilerini üç kuruşa çalıştırıp dünyadaki diğer işçilerin emek değerlerinide düşürten

İnsanlık Tarihi Düşündüğümüzden Daha Geriye Mi Uzanıyor? ( 22)

mu adası diye aratırsanız pek çok sonuca ulaşabilirsiniz http://www.egemeta.com/Trk/Books/batik_kita_munun_cocuklari.asp

3.38 YTL'lik çeklerden birisi bulundu ( 19)

işin doğrusu bende dilimize çevrilmiş pek çok kitabın çevrisini beğenmiyorum ama bunun en önemli sebeplerinden biride çevirinin işi bilmeyen birileri tarafından yapılması yada çevirenin işgüzarlığı sebebiyle zaten artık kullanılan terminolojiyide tercüme etmeleridir.

3.38 YTL'lik çeklerden birisi bulundu ( 19)

Konuyla alakasız gibi olsada merak ettim acaba "The Art of Computer Programming" i Türkçeye kazandıracak babayiğit - hayır sahibi :) - kimse yok mu ?

C++ içinde Lisp kullanmak ( 10)

"LISP' öğrenmek başka bir sebepten dolayı önemlidir - sonunda anladığınız zaman elde edeceğiniz aydınlanma deneyiminden dolayı. Bu deneyim, bir daha hiç LISP kullanmasanız dahi, hayatınızın kalan kısmında çok daha iyi bir programcı olmanızı sağlayacaktır." demiş Eric Steven Raymond http://www.belgeler.org/howto/hacker-howto/hacker-howto-basics.html Gerek bu sözden gerekse Yapay Zeka ile olan ilgim gereği Lisp le ilgilenmeye başladım. Lakin C/C++ kullanan biri olarak bütün bir uygulamayı Lisple yazmakta pek akıllıca gelmiyordu bana. Sonra ya senden başka aklı evvel yok mu ? deyip bakınca "C++ with Lisp" google marifetiyle ilgili sayfaya ulaştım. Benim gibi başka C / C++ programcıları vardır haberdar edelim dedik hata etmişiz.