Zakkum

Görüşler

1
redogre

Yazıdaki en ilginç kısımlardan biri benim için bilgisayar ve insanların beraber çalışınca sadece bilgisayar veya sadece insandan daha başarılı olması (go ve satrançta)

Blgisayarların dünyayı yönettiği veya bilgisayarların tamamen yasaklandığı çok bilimkurgu var ama belki de yapay zeka ve insanların daha iç içe olduğu, bilgisayar ve insanın karşılıklı bir ilişki içinde olduğu bir gelecek bizi bekliyor.

1
tongucyumruk

Aklima FM tarihinden bu yaziyi getirdi

Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Hoş Geldin Marvin, Yoksa Skynet Mi Demeliyiz?

Zakkum

İşletim sistemleri ve donanım teknolojileri artık belli bir düzeye gelmiş gibi görünüyor. Bilgisayarlarımızın işlem hızı artarken aynı zamanda daha kolay kullanıma sahip işletim sistemlerini de deneyimliyoruz. Bununla beraber daha hızlı ve daha “kolay” kullanımın bugüne kadar birer ölçüt olarak belirleyici olması, gelecek on yıllar için de böyle olacağı anlamına gelmiyor. Geleneksel anlamı ile...

DeepMind'ın Yapay Zekası Ünlü Satranç Motoru Stockfish'i Ezdi Geçti!

Zakkum

Başlangıçta bildiği yalnızca oyunun kurallarıydı. DeepMind'ın yapay zekası bilinen en güçlü satranç motorlarından biri olan Stockfish karşısında ezici bir üstünlük sağladı. Bunu dört saat gibi görece kısa bir sürede kendi kendine öğrenerek başardı. Yüz oyunda 28 galibiyet 72 beraberlik ve sıfır yenilgi aldı.

Detaylara buradan erişebilirsiniz.