Temujin

Temujin


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Özgür olmak istiyorsanız, Linus Torvalds'ın peşinden gitmeyin! ( 10)

Açtım okudum röportajı ve ilgilenenlere okumasını tavsiye ederim. Yalnız bu adama pek tutmuyorum çünkü biraz fazla kuralcı ve bazı şeyleri fazlasıyla birbirinden soyutlamaya çalışmış. Mesela, açık kaynaklı yazılım ile bedava yazılım olabildiğince farklı iki şey diyor ama yanılıyor. Arada sadece çok ince bir çizgi mevcut.

Her Yönüyle PARDUS Kitabı Çıktı! ( 6)

Tübitak'ı ve Pardusa katkısı olan herkesi tebrik ediyorum. Umarım kısa bir süre içerisinde Türkiye'de pardusu kullananların sayısı oldukça artar ve programcılık da bununla beraber gelişir. Bu kitabın da çok faydalı olacağı kanısındayım.

PHPLiveX: Hafif ve Kolay PHP-Ajax Kütüphanesi ( 2)

İlk olarak burada bir mantık hatası var. Çünkü PHPLiveX'in ürettiği JS kodu server taraflı çalışmıyor ve PHP alternatifi değil. Burada amaç Ajax'ın nimetlerinden yararlanmak. Tarayıcı bağımsızlığına gelince PHPLiveX Opera, Firefox ve IE tarayıcılarında test edilmiş ve başarılı sonuç vermiştir. Dolayısıyla bu eleştirinizin amacını pek anlayabilmiş değilim. (Bu arada PHP için tarayıcı bağımsızlığı söz konusu değildir çünkü PHP kodunu tarayıcı(client) değil sunucu derlemektedir.)

MS Windows kullananlar daha mı özgürlükçü? Programcılar çok mu korkak? ( 28)

Arkadaşım bana göre sen ters yazmışsın :). Çünkü bana göre (ben de açık kaynak yazılımcısı ve linux kullanıcısıyım) açık kaynak yazılımcıları programlamayla ilgili olabildiğinice çok şey öğrenmek ister. Sınırları yoktur, kodum çalınmasın derdi de yoktur. Yani daha rahat ve özgürlerdir.