pichoscosama

pichoscosama


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Python tabanlı Türkçe deasciifier ( 3)

Çalışma prensibi nedir? "Yilan" kelimesinin "Yılan" olduğu nasıl algılanmakta? Office veya FF gibi kelimelerin olduğu bir liste mi var?

Anti-Java Profesörü ve İşsiz Programcılar ( 27)

PHP kodlayan biri olarak "pizza teslimatçısı dedikleriniz, asp ve .net'çiler bu arada. bizi işsiz bırakan bu asp'cilerin piyasayı düşürmeleri asıl." bu lafı üstüme alındım.

Evet haklısınız, piyasayı düşürüyoruz. 2 tıktıkla para kazanıyoruz. Ama madem o kadar iyi koderlarsınız, bizim 2 tıktıkla yaptığımız işlere siz neden tenezzül ediyorsunuz? Tamam bizden daha iyi codersınız, kabul ediyorum, ama sizin o birikimle daha büyük, daha önemli projelere imza atmanız gerekmez mi? Mesela geçen sene TSK'nın PalmPC'ler için Java temelli bir programa ihtiyaçları vardı. Oturun onu yazın. Etrafta tavla, poker sitesi isteyen, buna trınk 5-6 bin tl ödeme yapan insanlar var. Onları bulun.

Lütfen bizim 2 tıktıka yaptığımız işe bakıp "fiyat düşürüyor bunlar" diye ağlaşmayın. Biz zaten bu gibi boktan işleri halletmek için varız ki sizlerin önemli işlere vaktiniz olsun.

Yalancı Ofis tartışması ( 8)

Acaba bu Google'a rakip çıkarmak için bir taktik mi? Bildiğiniz gibi Google'ın da Web arabirimli Ofisi var. Microsoft bahsetmese kaçımızın Zoho'dan haberi olurdu?

Oracle Sun Microsystems'i Satın Aldı ( 31)

Hemen paniklemeyin. Bugün bir yazılım yok olur, yarın yerine aynı işi yapan 3 yazılım gelir.