okanari

okanari


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Cevahir Migros'ta Küfürbaz Kiosk! ( 12)

Migroslardaki kangurum kiosklarında Windows var. Ben 2 ayri Migrosta kullandım Internet Explorer mesajları ile karsılaştım.

Adsl'lilere Fazla Fatura ( 9)

Eylul ayında da yine fazla fatura gelenlerden bahsediliyor:p Sanırım onumuzdeki ay 2 aylık iade edecekler

Internet Explorer 7 Firefox 2.0'a karşı ( 12)

Ne yazık ki bu sorun FF'de mevcut (operile denemedim) ben yaptıgım her sitede bu konuya ozellikle dikkat ediyor ve uzayan flashların altına link gelmeemsini sagliyorum. ncak bu sorunun IE'deki gibi cozlmesini dort gozle bekliyorum

fazlamesai.net'e soralım: Para karşılığı ödev yapıyor ya da yaptırıyor musunuz? ( 35)

Kopya cekmek ya da cekmemek konusu bir yana, bunun ozel universitelrde yayın oldugu kanısını uyandıran bu haben bence hoş olamamış. Özel üniversitedeki öğrenciler parayla, diğerleri ricayla bu işi yaptiriyorlar. Herkes kopyacı. Işık üniversitesindeki arkadaşımda ise sanki okuldaki öğrencileri küçümser hava gordum. Bence uzun vadede Işıktan oldukça kaliteli mühendisler çıkacaktır. Yani 4 sene sonunda elle tutulur muhendisler ve tab ki sadece diploma edinmek icin mezun olalar da olacaktır. Sonuçta belirtmek istediğim bu tür davranışların sadece özel üniversitelerde olmadığı.

Kopya cekmek konusunda ise bence hoıcaların bişey yapması yersiz, universite burası lise değil ki!

fazlamesai.net'e soralım: Para karşılığı ödev yapıyor ya da yaptırıyor musunuz? ( 35)

Bu yazının amacını ve mantığını anlayabilmiş değilim, para ile ödev yaptırmak dediğiniz şey kopyacılıktır ve bu özel ya da devlet universitesinde olmak ile bağlantı kurulamayacak bir durumdur. Neden özel üniversiteleri kötüler nitelikte ve fazlamesai.net sitesi içeriğine yakışmayan bir haberi günceme getirdiniz anlamak mumkun değil? Bu tür para karşılığı ödev yaptırma olaylarının özel üniversitelerde daha yaygın olması dogru bile olsa tek nedeni vardir, para karsılığı olmadan kopyacılık, bir yemege ya da iyi niyete karsı yapılan devlet universitelrinde yogun olarak gorunen kopyacılıktır. Benim görüşüm, boyle bir konunun ne kadar gercekci oldugu. Ya da yıllardır kopya cekmeyi cok iyi bilen ogrencilerimiz sizce bunu digitalortama tasımakta zorlanmalı mıydı? Bu da bir Türk zekasının parlak fikridir sonuçta(!).

Yalnız hala bu konunun fazlamesai ile ilişkisini cozemedim.

PHP5, Zend ve soru işaretleri(m) ( 6)

PHP'nin 5 sürümü ile OOP desteğini arttırmasi (aslen daha önce yama gibi duran desteği) bence çok iyi oldu. OOP'in gücü bence tartışılmaz, bu şekilde çok daha büyük ölçekli yazılımlar yazmak mümkün(ya da daha kolay diyelim). Ancak PHP kan kaybediyor mu? ASP.NET'in sundukları karşısında bize ne sunuyor? Java JSP'si ile emin adımlarla ilerliyor. Belki artık bu dillerle PHP'yi karşılaştırmamak lazım. Ama ben ZEND'in kurumsal pazara yönelik bu hareketini PHP'yi kurtaracak bir deneme olarak goruyorum. Zİra PHP'nin geleceği konusunda benim de şüphelerim var. Sadece scripting dili oalrak laması ise ne kadar doğru tartışılır. Benim gönlük isterdi ki, PHP-GTK gelişsin, PHP bir scripting dili değil bir çözüm platformuna donsun ya da Java ile entegre olup büyük projelrde kendine yer edinsin... Onumuzdeki bir kac sene cok ilginc gelişmeleri de getirecek...