inoxus

inoxus


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Yeni bir işletim sistemi için 2.500.000 € ( 11)

As most of you know, for me MINIX is a hobby, something that I do in the evening when I get bored writing books and there are no major wars, revolutions, or senate hearings being televised live on CNN. My real job is a professor and researcher in the area of operating systems. Linux is Obselete Tanenbaum yıllar önce kendi akademik konumunu Linus'un gözüne gözüne sokmuştu zaten. Linus değil onun profesörlüğüne takmış olan, Tanenbaum'un ta kendisi bence.

Gelin Hep Birlikte Kodlayalım Çağrısı ( 7)

Yıllar önce, iş başvurusu için yanına gittiğim bir inşaat mühendisi bana LISP biliyor musun diye sormuştu. "Hayır" dedim. Ceketinin cebinden katlanmış bir deste kağıt çıkardı. (Adam cebinde lisp kodları taşıyor). Kağıtları açıp yazılanları gösterdi, "Birşey ifade ediyor mu bunlar sana?" diye sordu. Daha önce elbette ki lisp kodlarını görmüştüm ama "Hayır" dedim yine. Nereden bilirdim ki, ilk ve son iş görüşmemin LISP bilmediğim için başarısızlıkla sonuçlanacağını. 2005 yılında olmuştu bu olay, şimdi 2007 ve hala LISP bilmiyorum. Okuldan ayrılmam nedeniyle 15 aylık askerliğime yakında başlıyorum. Döndüğüm zaman da artık LISP öğrenmek istiyorum. Aynı şey tekrarlanırsa çok üzüleceğim.

Slackware 12 çıktı ( 31)

Ben bir Slackware HAYRANI olarak, her zaman olduğu gibi yine çok mutlu oldum. Insan istese troll feeder'lara da hayran olabilir, ama görüyoruz ki olmamış. Kimin neye hayran olacağını kim bilebilir.

Ubuntu Anasayfa Fotoğrafındaki DELL Logosu ( 7)

Dell tişörtlü arkadaş sevimli sevimli gülümsüyor, "Yakıştı yakıştı" gibisinden. Darısı yanında uzanan diğer üç arkadaşın başına.