alivardar

alivardar


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Bilgisayar Müzesi ( 8)

Benim için de, o günler bir özlem, elimden geldiği kadar kullandıklarımı saklamaya çalıştım. ilk kullandığım makine amstrad 128(renkli ekran) 3 inch disketi 3,5 inçe çevirdim ve kullanıyorum Linux üzerinde diskete yazmak için bir uygulama buldum ve istediğim her eski uygulamayı kullanabiliyorum. Ayrıca elimde iki adet amiga ve bir babamın emekli maaşı ile aldığı çok kıymetli bir vestel MSX makinem var ilk bunun üzerinde z-80 için kod yazmıştım. Atmaya satmaya kıyamam. Pcler zerre değerli değil gözümde belki piyasda bol olarak bulunmalarındandır. Gerçi ilk aldığım 386 da evde :)

Microsoft Sybari'yi aldıktan sonra Unix anti-virüs satışlarını durduruyor. ( 13)

RAV ida microsoft almamismiydi? yoksa baska bir firma miydi qmail ile cok guzel calisan bir antivirus idi onu hatirliyorum.

Linux ve *BSD ( 10)


Kullanim etkisi cok onemli bir cok linux dagitimi ile acilis servislerini duzenleyen, modul yukelemelerini basitlestiren uygulamalr mevcut. bsd de siz ve vi ile birlikte basbasiniz.
Gorsel taraftan oldukca (X ten ve uygulamalarindan bahsetmiyorum yonetim araclarindan bahsediyorum) uzak bsd her isinizi yapiyorsunuz ama rahat etmek isteyen kullanici hele ki sunucu olarak bir sistem kurmayacak ise linux tercih ediyor.
bsd uzerinde linux taki kadar filesystem cesitliligi su anda yok bir reiserfs nerde ise her sistemde kullanilir oldu. Bunlarin da BSD uzerinde olmasi cok guzel olurdu.
Bundan hariç cekirdek derlemek linux kullanicilari icin daha karmasik.
Bunlari soylerken; "bilen birisi bildikten sonra bunlarda sorunmu" diyebilir. katiliyorum. BSD gayet basarili bir sistem, lisansi da ticari uygulamalar icin musait.
Saygilar

İzinsiz Fotoğraf Çeken Gillette Rafları! ( 13)

>Saklanan gercek şu ki her Ülker fındıklı gofretin üzerine basılmıs barkod aynıdır.
Bunu anlamadım örnek olması açısından mı verdiniz? Yoksa bu üründe de aynı şey olduğunumu söylüyorsunuz.
Türkiyede ki ürünlerde RFID cihazına denk gelen oldumu?
Saygılar

fazlamesai.net'e soralım: Koruyabilir miyim? ( 47)

guvenlik konusunda cok tecrubeli degilim ancak zamanında van eck cihazlarina kafayi epey takmistim. google da bir arama yaparsanız epey bilgiye erisebilrisniz kabaca mantık cevremizde elektirk yayan her cihazın bir sekilde gozlenebilecegi ve bir kopyasının cıkarılabilecegi siz sifreli dosyanızı evde acıp calisirken asagida birisi sizin bilgisayarinizi herhangi kablo baglantisi olmadan seyredebilir durumda bunun icadi da 1980 li yillarin ortasi (sanirim 1985) van eck te bunu ilk bulan posta gorevlisi zatin ismi