ahmetturky

ahmetturky


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Almanya e-işçi arıyor ( 16)

Eee, ben bu parayı burada alıyorsam zaten ne olacak?

Steve Jobs' tan hayat dersleri ( 7)

Türkiye'de basında "eksik" çıkan "open source", "free software as in freedom" haberleri ile dalga geçen fazlamesaicilere:

-Macintosh Steve Jobs'un kurduğu Apple şirketinin bir bilgisayar modelidir dolayısıyla Steve Macintosh'un kurucusu olamaz.
-Pixar'ın kurucusu George Lucas'dır. Steve Pixar'ı George'dan satın alıp Disney'e satmştır.

İğneyi başkasına çuvaldızı kendimize batıralım.

Gazete okurken sinirlenmeyenimiz var mı? ( 9)

Sizde kartel medyasını okumayın o zaman. Ben onları okumayı bırakalı çok oluyor. Internet'te bir sürü alternatif kaynak var. Size de tavsiye ederim.

Özgür yazılımı anlamaya daha çok yolumuz var! ( 15)

Haberi yanlış başlıkla duyurmuşsunuz. Blogda özgür yazılımdan hiç bahsedilmiyor. Sadece dilinin döndüğü kadarıyla açık kaynaklı yazılımı açıklamaya çalışmış. Ya bu haberi siliniz ya da başlığı düzeltiniz. Haksız bir şekilde bloga oransız eleştiriler yapılıyor.

Özgür yazılımı anlamaya daha çok yolumuz var! ( 15)

Ben bu yazının neresinde "özgür yazılım" ya da "bedava yazılım" yazdığını bulmaya çalışıyorum. Adam "açık kaynak programların çoğu ücresiz dağıtılır" dedi diye ki doğrudur adam "free software"e "bedava yazılım" dedi diye üstüne atlayıp linç ettiniz. adamın bloguna yapılan yorumlara bakın bir. FM'deki haberin başlığı çok yanıltıcı ya başlığı değiştirin ya da haberi kaldırın lütfen. Önce açık kaynak ile özgür yazılımı birbirinden ayıralım ikisi farklı şeyler.