yuksektepe

yuksektepe


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Pardus gerçekten... ( 91)

Bazi konularda arkadasa katiliyorum ornegin hp500 laptoplarin touchpad lerinin standart bir kernelda calismadigini ve ekstra kernel derleyerek bazi patchler uygulanmasi gerektigini bir cok kisi biliyor. Bu sorun bir kac kez pardus bugzillaya bildirildi hatta cozum onerileri ile ilgili linklerde verildi. Ama ekipdeki cok degerli arkadaslar(hani ulusal bir proje yapiyorlarya kim karar verdi bunun ulusal olduguna bilemiyorum) bastan savma denenmemis garip cevaplarla geri donup olayi kapattilar. Simdi benim yaptigimmi yoksa onlarin yapitigimi yanlis. Madem ulusal neden bende destek olamiyorumda kendilerini pardusun tek sahibi ilan etmis bir grup arkadas herseye karar verip ona gore versiyon cikariyorlar ulusalsa bende imza atmak bende katkida bulunmak istiyorum. Her seyi birtek pardus ekibi bilmiyor bizde bisiler biliyoruz biraksinlar ustun projelerini bizde biraz minciklayalimda sifirdan yazilmadigini aslinda projenin gentoo kodlarindan turkcelestirilerek var edildigini bizde bilelim. Tek karar mercii bu arkadaslar ise o zaman nasil ulusal oluyor.

Pardus gerçekten... ( 91)

bazi konularda arkadasa katiliyorum ornegin hp500 laptoplarin touchpad lerinin standart bir kernelda calismadigini ve ekstra kernel derleyerek bazi patchler uygulanmasi gerektigini bir cok kisi biliyor. Bu sorun bir kac kez pardus bugzillaya bildirildi hatta cozum onerileri ile ilgili linklerde verildi. Ama ekipdeki cok degerli arkadaslar(hani ulusal bir proje yapiyorlarya kim karar verdi bunun ulusal olduguna bilemiyorum) bastan savma denenmemis garip cevaplarla geri donup olayi kapattilar. Simdi benim yaptigimmi yoksa onlarin yapitigimi yanlis. Madem ulusal neden bende destek olamiyorumda kendilerini pardusun tek sahibi ilan etmis bir grup arkadas herseye karar verip ona gore versiyon cikariyorlar ulusalsa bende imza atmak bende katkida bulunmak istiyorum. Her seyi birtek pardus ekibi bilmiyor bizde bisiler biliyoruz biraksinlar ustun projelerini bizde biraz minciklayalimda sifirdan yazilmadigini aslinda projenin gentoo kodlarindan turkcelestirilerek var edildigini bizde bilelim. Tek karar mercii bu arkadaslar ise o zaman nasil ulusal oluyor.

GNU/Linux Windows'dan pahalı mı? ( 27)

yıllardır linux kullanırım çok profesyonel değilim ama şunu çok iyi biliyorum hiçbir windows'u 2 yıl hiç formatlamadan ve yeniden kurmadan kullanamazsın hiçbir windowsla internetde rahat rahat dolaşamazsın hiçbir windows sunucuyu sorunsuz sıkıntısız 8 ay kapatmadan ve teklemeden kullanamazsın linux'da şu çalışmıyor bu çalışmıyor diyen arkadaşlar windows'da 3. parti yazılımlar olmadan ne yapabiliyorsunuz merak ediyorum benim laptopumun touchpad i linux da çalışmıyor ama bu linux un kabahati değil gerizekali üreticinin 1 $ için linuxa driver yazmamasından kaynaklanıyor bilgisayarmı kullanmak istiyorsunuz yoksa bilgisayara kendinizimi kullandırmak istiyorsunuz işte bütün mesele buu

Pardus İle OSNews'tayız ( 23)

Yaa arkadaşlar biz türk milleti olarak ne zaman anlaşacağız portakalın rengi konusunda.Adamlar Windows diye bişi yapmışlar içinde bir sürü firmadan kodlar var halada duyuyoruz farklı kodları sağdan soldan ama satış rekorları kırıyor. Herkeside aptal edip bağlıyorlar kendilerine iyisiyle kötüsüyle bir şeyleri kabullenip yapıcı eleştirilerle bir adım daha ileri gidebilmek varken hep beraber. Biz birbirimize çölme takmak yıkmak için çaba sarfediyoruz. Eyy türk milleti uyanın artık zaman birlik beraberlik zamanı bırakın bu farklı distro muhabbetlerinide destek olalım hep birlikde bu olaya gezegenim insanıda desin barbar Türkler bunu yapmışda utansınlar biraz yeter artık yaa..