Witchery

Witchery


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Slackware 12 çıktı ( 31)

Ben ilgili kişinin yazısını gördügümde Slackware hakkında olumlu yazacagını düşünmüştüm. Ve slackware hakkında olumlu yazmış. Çünkü o kişi Slackware'i 1994 de kullanmış. 17-.18 yaslarında bir gençken... Ve o kişinin slackware hakkında kötü bir şey yazması yada Slack'e hayran olunmaz gibi bir şey söylemesi mümkün değil. Bu ne kişiye göre cevap nede başka bir şey. Bence 1994'de ilk defa kuzenimin PC'sini kullanırken o alete ve o an oynanan DOOM oyununa hayran olmuştum.

Çünkü o zaman benim bilgisayarım Amiga idi ve o bilgisayarın 2 MB bellegi vardı.

Bence kişileri tanımadan abuk subuk yorumlar yapmayın. FZ kişiye göre cevap vermez. FZ o tip basit duygulardan mahrum bir insan. Ve FZ sizin saçma yazılarınızı önemsemiyor. Bu kadar basit.

Slackware 12 çıktı ( 31)

Ve eklemek istedigim bir şey var. Siz belki bir bilgisayar programına yada cansız bir nesneye hayran olunamaz diyorsunuz. Bu çok saçma. Ortaya çkarılan şeye tabi ki hayranlık duyulabilir. Müzigi yapana hayranlık duymazsın da ortaya çıkan esere hayran olursun.

Birisi bir tablo yapar tabloya bakınca hayran olursun. Bu çok farklı değişik bir şey. Bu kadar saçma bir düşünceyi hayatımda hiç duymamıstım. Bir bilgisayar sistemine bile hayran olabilirsin ama o bilgisayarı üreten firma o an için aklına gelmez.


Gelmek zorunda da değildir. Çünkü zaten akla gelmemiş bile olsa ortaya çıkan esere hayranlık duymak o eseri üreten kişiyi onurlandırır.
Slackware 12 çıktı ( 31)

"Bir sisteme ya da bir yazılıma hayranlık duyulmaz. Ben Microsoft Windows Vista' ya ya da Slackware GNU/Linux' a aynı yerden bakıyorum. Ve onlara hayranlık duymuyorum. Hayranlık duymam gereken sistemlerin kendisi değil olsa olsa onları ortaya ürün olarak sunan insanlardır"

Mesela ben bazı müzik gruplarına hayranlık duyuyorum. Ve o müzik gruplarının yaptıgı müzigi dinlemek bende hayranlık uyandırabiliyor. Öyle ki onların amblemlerini yada onları hatırlatabilecek bir takım şeyleri vücuduma dövme olarak yaptırabiliyorum.

Böylelikle o şey yani hayranlık duydugum şey benimle bütünleşiyor. Ve o hayranlık duydugum şey kesinlikle o grubu oluşturan insanlar değiller.

Çünkü ben zaten o gruba hayranlık duydugum zaman otomatik olarak o grubun elemanlarına da hayranlık duymuş oluyorum. Yani ben sonuçta onların ortaya çıkardıgı şeye hayranlık duyarak o kişilere de hayranlık duymuş oluyorum.

Ve şuna hayran olunmaz, buna hayran olunmaz gibi bir şey çok saçma. Herşeye hayran olunabilir. Bazısı çok güzel bir spor arabaya bazısı belki bir savaş uçagına hayranlık besleyebilir. Ve o kişi o şeye hayranlık duydugu zaman aklına gelmemiş bile olsa sonuçta o eseri ortaya çıkaran kişi yada kişilerin emegine ve ortaya çıkardıgı şeye hayranlık duydugundan otomaitk olarak o eseri yapanlarada hayranlık duymuş olacaktır.

O yüzden sizin burada söylediginiz şey kesinlikle geçerli değildir saçma ve sığ bir düşüncedir.

Yorum yazmış olmak için yazılmış bir şey gibi bence.

Pardus gerçekten... ( 91)

Emeğe saygı olayını tasvip etmiyorum. Çünkü son zamanlarda bu laf alakalı alakasız herkesin ağzına düştü. Rapidshare üzerinden ne idüğü belirsiz rar dosyaları paylaşanlar bu sloganı çok tekrarlamaya başladılar.

Pardus Karakulak geliyor ( 15)

Hmmm. Sahte Levis 501 gibin. Tahoma fontlu sahte Ipod gibin. Böyle şey yani nasıl söliyim işte. Ubuntu taklidi gibi. Hani Feisty Fawn varya onun gibi.