ryagmur

ryagmur


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

fazlamesai'ye soralım: Tek bir işletim sistemini dayatmanın hukuki boyutu nedir? ( 10)

Linux ile satışa sunulan düzüstü bilgisayarlar, üreticilerin ucuz bilgisayar almak isteyen kullanıcılara (bedava kullanmak dışında amaçları olmayan bedavacılar olarak gördükleri kişilere!!!) daha ucuz bilgisayar sunarak satışlarını arttırmak amacından fazlası değil.

Yani iyi bir bilgisayar istiyorsanız neden Linux isteyesiniz ki! Bilgisayara verdiğiniz paradan sonra 100$ civarında bir ek fiyat sizi sarsmayacaktır.

Düzüstünde sizin için seçilmiş özelliklerle , işletim sisteminde sizin için seçilmiş şeyler sizi mutlu etmelidir, bu da daha önceden sizin için seçilmiş bir durumdur.

Kullanmama ihtimaline gelince kimin umrunda?

MS Windows ve GNU/Linux'a Bulaşabilen Virüs Yazıldı! ( 11)

Sanırım bir yanlış anlama var Asıl olay şu ki Linus kernel 2.6.16 içinde bulunan ve normal bir programın çok da umrunda olmayacak bir eksik , virüsün çalışmasını engelliyormuş. Ancak virüsün yaptığı şey normal kullanıcı haklarıyla yapılabilen bir şey olması gerektiği için, Linus 2.6.16 daki hatayı düzeltmek için yama hazırlamış. Virüs için yapılmış birşey değil. İşte olması gereken de bu bence. Aksi halde rm -rf komutunu kaldırmak gerekirdi. Bu komutta bu anlamda virüse benzer bir iş yapıyor, ancak onu çalıştırmak kullanıcının kendi isteği,ve (bence) hiçbir işletim sisteminin bunu engellemeye çalışmaya hakkı yoktur.

GNU/Linux'dan MS Windows'a Geçen Bilge ( 15)

Zaten yazıdaki herşey hayal ürünü ve işleri bu şekilde görenleri eleştirmek için yazılmış.
Fiyatların abartılması bence az bile :)
Hele WSE'den sonra eklenecek çok şey var. Çok daha komik olur eminim.

Tabi bu da benim yorumum. İyi günler..