rayyildiz

rayyildiz


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

SansureHayir!org yayına başladı ( 3)

Çok manalı bir zamanda yayına alındı. Hani artık YouTube yasaklanmaz herhalde (!) dediğimiz bir dönemde YouTube yasaklandı. SansüreHayir.Org sansürlenmez umarım :)

Java Programcıları için QT Jambi ( 1)

QT Jambi oldukça güzel özellikler içeriyor.
Aşağıdaki link ile demo görebilirsiniz. Cok şık GUI ortamı sunuyor.
http://trolltech.com/developer/download/webstart/index.html

EnderUNIX'in Yeni Projesi: Scanhill MSN Dinleyici ( 6)

Ama hak vereceksiniz ki, msn furyası şirketlerin bir çoğunun iş gücünü azalttı. Bazı firmalar biz bayilerimizle iletişimizi msn den yapıyoruz diyorlar. Bilemiyorsun gercekten ne amacla yaprıklarını. Buna karşın şirketler msn yasaklıyor yada başka arayışlara giriyor. Bir çözüm enderunix'ten geldi. Bence gayet başarılı. Msn içeriklerini log tutuyor. Enderunix ekibinne teşekkür ediyoruz.

Windows Vista yüklemek 2 dakika ! ( 43)

Bir noktada haklısınız, bir sistemi böyle her ayarı yapmak gercektende başta sıkıcı birşey, tv kartını yükleme vs. Ama ben şimdiye kadar bircok sefer bilgisayarıma virüs bulaştı. Ne kadarda uğraşsam sistemi yeniden kurmak zorunda kaldım hep. Dedim ne olursa olsun ben bir antivirus kullanacağım, antivirus bilgisayarımı öyle yavaşlattı ki bu çözüm anti-virus ile olacak gibi değil. Birde ciddi bir projen bir virus yüzünden giderse o zaman ne demek istediğimi anlarsınız. O zaman gercekten Microsoft'a olan sevgin azalıyor. Birde Microsoft platformlarında ürün geliştiriyorsan, code yazmaktan cok Microsoft'un hatalarıyla uğraşıyorsun. Bunun gibi daha başka bir cok örnek anlatmak mümkündür.
Bu durumdan bakınca başlangıcta bu linuxa yapılan ayarlamalar katlanılabilir geliyor bana. Birde sağlam bir sistem kurduktan sonra, o zaman işte linux daha avantajlı olduğunu anlıyorsun.