ramadan

ramadan


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Slackware 12 çıktı ( 31)

İnsanlar dili farklı şekillerde kullanır , sizin bir cümleyi kurma şekliniz doğru bile olsa herkesin bu şekilde kurup kullanmasını bekleyemezsiniz.

Bir yazılıma hayran olunması , onun yazanlardan bana ne ben sadece yazılıma hayranım diyecek biri olduğunu sanmıyorum. Burada isimlerde bir bütünleşme söz konusudur.

Ve üstelik tek bir kişinin yada isimlendirilecek bir grubun (ticari bir firma gibi) yaptığı işler olmayında , yazılımın adının grubun her ferdini kapsayan bir çağrışım olarak ortaya çıkması da yadırganamaz. Ki sizin düşüncenizle bir firmaya da hayran olunamaz sanırım.

Ben Linus'a hayranım ile Linux'a hayranım cümlelerinde düz mantık doğru olan Linus'a yani sizin dediğiniz gibi ürüne değil geliştiricisinin anılmasıdır.

Ancak bu durumda , dilin bizi esir almayıp aksine özgürleştirdiği bir dünyada , Linux'a hayranım diyerek senin doğrunla çelişmiş ancak yazılımın kendi üzerinden hem başlatıcısına (yazmaya başlayan kişiye) hem tüm geliştirici ve katkıcılarına ulaşmışsa bunda yanlış anlaşılması gereken birşey yoktur.

Sizin dediklerinize yanlış demiyorum ancak , kendimizi kalıplara sokup içinde boğulmayı mı istiyoruz?

Hele yeni yeni kurallar getirmek böyle iki cümle kurmakla bitmese gerek. Siz birine hayran olurken onun hakkında hiç birşey bilmiyor ya da her yaptığı, söylediği , düşündüğü şeyi biliyor musunuz?

Şu dediğinizi bir daha okuyup, sonra açıklama getirirseniz sevinirim. (Önce açıklama getirip sonra okumaya başlamayın lütfen!)
"Bir şeye hayran olmak için ya onun hakkında hiçbirşey bilmeyeceksiniz. Ya da onu gerçekten üretebilecek kadar bilgi sahibi olacaksınız."

Saygılar.

Bu Eserin Asıl Sahibi Kim? Tartışması Bitiyor Mu? ( 8)

Bilgi için teşekkürler
Nasıl çalışırda bilgi olmasa da SSS te "... internet bağlantısı yoluyla dokümanlarınıza bilgisayarınızda sayısal zaman damgası atmanızı sağlar." dediklerini gördüm. Yeterince araştırmacı olamamışım :)

Yalnız bu işin pratikte bağlantısız olamayacağını biraz (belki birazdan biraz fazla) ilgili olanlar bilebilirler ancak herkesin bilmesi , anlaması beklenmemeli , kimler kullanır kısmındaki kesiminin büyüj çoğunluğu ne söylenmişse okadarını bilecektir o yüzden yazılmamış olsaydı hiçte doğru olmazdı.

Vista Üçlüsü ( 10)

Kendimce çevirdim , umarım anlaşılır olmuştur.

Vista DVD'lerinde zuhur eden bu adamlar kim?

Daha önce Microsoft CD'lerini ters yöne çevirirseniz şeytani bazı cümleler dinlenebilir diye duymuştum, ancak bu o kadar da kötü değil, çünkü doğru yöne çevirirseniz Windows kurabilirsiniz.

Durum şu ki, elime tesadüfen orijinal Vista DVD'lerinden biri geçti , ve dikkatimi destek hologramının dizaynı çekti, XP'ninkinden bile daha az yer kaplıyordu....düşündürücü

Burda size , merakınızı gidermeyecek ve yeni sorular üretecek, bulduğum birşeyi göstereceğim,

- Bu garip adamlar kimler?
- Vista bu üçünün hatası mı?
- Niye gülüyorlar?
- Neden bu kadar küçük , niye Bill'i göremiyorum?
- Diğer üç fotoğrafta neler var?

[Fotoğraflar]

Solda ve sağda Vista logosunun olduğu dairede iki dikdörtgen alan var, bunların altında ve üstünde toplam dört adet minik holografik fotoğraflar var. Burada birini görüyorsunuz diğerlerini henüz çözemedim.

Fotoğraflar Nikon 5700 ile macro modda çekilmiş ve objektif önüne bir örtü konulmuş.

Bu Eserin Asıl Sahibi Kim? Tartışması Bitiyor Mu? ( 8)

Sitelerinde programı kullanmak için internet bağlantısı gerektiğinden bahsetmiyor.

"Tasdix'i kullanmak ve elektronik ortamdaki verilerinize sayısal zaman damgası bilgisi eklemek için yapmanız gereken tek şey; Tasdix.com'a üye olmak ve Tasdix Masaüstü yazılımını bilgisayarınıza indirmek."

Burada herkesin her zaman internet bağlantısının olduğu mu varsayılıyor? Yoksa programı başka bilgisayardan indirip bilgisayarınıza taşıdığınızda , "bilgisayarINIZa indirmek" fiilinin gerçekleşmediği gibi bir kelime oyununa mı gidiliyor.

Pazarlama taktikleri bu diyorlarsa , eksik bilgi verme taktiğini uygulayan bir firmayla çalışmak ne kadar huzur verici olur?

Yoksa ben mi bardağın boş kısmına bakıyorum.

Vmware Server artık Ubuntu depolarında ( 4)

#Canonical Commercial Repositories
# Feisty
deb http://archive.canonical.com/ubuntu feisty-commercial main
# Edgy
deb http://archive.canonical.com/ubuntu edgy-commercial main
# Dapper
deb http://archive.canonical.com/ubuntu dapper-commercial main