osmanhomek

osmanhomek


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

fazlamesai.net'e soralım: Özgürlük mü, kaliteli yazılım mı? ( 30)

Öncelikle şunu söylemeliyimki ofiste Jira kullanıyoruz. Açıkçası çok memnunuz. Yazılım süreçlerimizi takip konusunda çok başarılı bir program. Açık kaynak kodunun taraftarı olmak ile bu taraftarlığı fanatikliğe götürüp, kalanı elinin tersi ile itmenin çok manasız olduğunu düşünüyorum. Bu Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok mantalitesi barındıran bir düşünce değil benim için. Vurgulamak istediğim, bizim yararımıza, memleketin hayrına, gelişmemize ön-ayak olabilecek herşeyi, neden kullanmayalım? Başımıza, taş falan da yağmayacağını, ama bu açık kaynak kodu taraftarlığını çok ileriye götürmekle başımıza hiç akla gelmeyecek şeyler gelebileceğini düşünüyorum.

Sun'dan GPL lisanslı mikroişlemci ( 13)

fm in microsoft ile derdi nedir anlamakta güçlük çekiyorum. hangi teknoloji bizi daha iyiye yöneltecek isek onu kullanalım. neden bir futbol takımıymış gibi, hatta dinmiş gibi linux ve türevlerine bukadar yatkınsınız. google, google deyip, arkasına sığındığınız tabu/yapı bile tekele gidiyor. farkında değilmisiniz? adamlar sırf windows kullanmıyor diye tuttuğunuzu düşünüyorum. halbuki adamlar profesyonel. ne işlerine gelirse onu kullanıyorlar. onlar böyle derken siz neden böyle düşünüyorsunuz anlamıyorum. tv programında, yok win böyle çöktü, aa bak beriki böyle çöktü. bukadar çok sürümü olan bir işletim sisteminin büyümesi için mucize olması lazım. tekillikle tekellik farklı şeylerdir. adamların derdi internet=google. tekelliğe gidiyor değil, hatta bence tekel. sabah erken kalkan google cıların çıkarttığı teknolojilerden artık baygınlık geldi. bunu al, bunu da al, aman bu eksik kalmasın. bu parçaların birleşim işletim sistemi olacağını görmek, öngörüşlülük bile sayılamaz. peki sonrası? neymiş özel mülkmüş. linus amcanın geçen haftalar kde/gnome hakkındaki fırça emailini hatırlarsınız. bu mudur özgürlük dediğiniz şey? uzun zamandır takip ettiğim, aklı selim insanlar diye tabir ettiğim fm cilerin şu son zamanlardaki mesajları hakikaten can sıkıcı.

fazlamesai.net'e soralım: Blog yayıncılığı ama nasıl? ( 10)

kendi günlüğüm için http://wordpress.org/ adresindeki php/mysql uygulamasını kullanıyorum. birden çok yazarı desteklediği için sizin için de uygun olacağını düşünüyorum.

ben memnunum, tavsiye ederim.