Linux

Linux


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Fazlamesai.net'e soralım : Ne olacak bu YouTube'un hali? ( 35)

Benim kanaatimce herşeyin dışında bu facebook, hi5, netlog gibi garip ve ne işe hizmet ettiği belirsiz yerlerin sansürlenmesi ve eğitici içeriğin sağlıklı bilginin teşvik edilmesi gerekli.
Bu facebook dalaveralarının gelişme çağındaki genç kız/erkek insanlarda nelere yol açtığını tahmin bile edemezsiniz. İnsanlar çığrından çıktı ve artık herşeye buralardan ulaşmaya çalışıyor. Yazık günah yahu...

Pardus ( 89)

- GNU/Linux (örneğin Ubuntu GNU/Linux' ta) bunları size sunarken para talep ediyor mu?

- Compiz-fusion da birçok şey için "fikir MAC OS X ten çalıntı" diyorsunuz. Fikir çalmak ile çalıntı fikirden ürün elde edebilmenin farkı hakkında ne düşünüyorsunuz?

- Her ay düzenli ve yüklü maaşlarını alan ekipler halindeki tonla yazılım mühendisini, programcıyı, grafikeri, ve daha birçok şeyi finanse eden bir firmanın ortaya koyduğu ürünle GNU/Linux ve açık kaynak topluluğundan çıkan ürünlerin görsel kalitesini karşılaştırmak ne kadar mantıklı ve yerinde olur sizce?

- Microsoft® Windows® Vista®(herhangi sürüm) neden 512 mb hafızaya sahip bilgisayarımda adam gibi çalışmıyor?

- Microsoft® Windows® daha evvelinde Partition Magic gibi araçlar olmadan neden disk bölümlemesi yapamazdı?

- Yazılımların üzerinde koşacağı bir işletim sistemi(donanım-yazılım-insan mimarisi) neden parayla satılır?

- Microsoft®, bir zamanlar kendine rakip görmediği firmaların ürünlerine destek vermeyi müşteri memnuniyeti kabul ederken şimdi neden köstek oluyor?

- Bir yazılım firması sahibi neden on sene boyunca üstüste dünyanın en zengin adamı olur?

- Hammaddesiyle, bileşenleriyle ve diğer herşeyiyle donanım üretmek, yazılımı tek seferde üretip kopyalarını satmaktan daha mı kolaydır sizce?

Kitab-ül Sima ( 11)

sevgili FZ' ye http://ileriseviye.org/blog/?p=873 yi sakladığı için nefret duymamaktayım. Belkide tepki çekmemek için sakladı böyle bir yazıyı. Fakat facebook hakkında bence değerli bir yazıdır bu yazı. Herkes okumalıdır, okutmalıdır. İlk okullarımızda orta okullarımızda ders olarak verilmelidir. Bilim dalıdır, önemlidir.

lafa geldimiydi ben hekırım, anonimim beni kralı bulamaz ben nmap kullanırım, onu bunu ederim diyenleri herifçioğlu bir sosyal ağdan nasıl zımbalayabilir okuyunda idrak edin. hekır adam facebook kullanmaz!!! bu kadar.

Kitab-ül Sima ( 11)

ayıp yahu facebook un ne işe yaradığı hakkında bir fikriniz yokmu yani? yazıklar olsun. hep olduğu gibi yine kıskançlık krizlerindesiniz, kıskanıyorsunuz facebook u tabii. siz geliştiremediniz düşünemediniz çünkü böyle birşey. zorunuza gidiyor başkasının yapması bu kadar yayılması. Ama bu kadar süper birşeye ayıp ediyorsunuz. yakıştıramadım. asosyaller sizi.

ve bu arada facebook şu işe yarıyor. hmmm... şu işe yarıyor eee hmmm... aklıma geldiğinde yazacağım ne işe yaradığını. Ama bir işe yarıyor. @*!S