kunduz

kunduz


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

1.000.000 € Parayı Reddeden Matematikçi: Perelman ( 44)

Bu konuyla ilgili olarak iki gündür aşağıdaki linkte yazı yayınlandı. Aydınlatıcı olduğunu söyleyebilirim.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=197062

Polisin Aranan Takibine Teknolojik Destek (ya da vatan sağolsun, vatandaş değil) ( 14)

Yıllar önce başıma benzer bir şey gelmişti. Askerliğimi yapmıştım ama ne hikmetse polisde yapmadım gözüküyordu. Yurtdışına çıkacağım zaman pasaportumu uzatmaya gittiğimde ortaya çıktı. Ama işin ilginç tarafı polis yaptığımı kabul ediyor kayıt olmadığı için askerlere atıyordu suçu, asker ise polislere. Çalıştığım şirketten 4 gün izin almak zorunda kalmıştım durumu halledene kadar. En sonunda aptal bir faks çekildi askerlk şubesinden (zor okunuyordu yazdıkları) sadece faksın üzerinde askerlik şubesi yazdığı için pasaportumu uzatmışlardı !! Aynısını bilsem bende çekebilirdim. Ama işin kötü yanı tarih geçtiği için yurtdışına çıkamamam olmuştu. Ama kimseye hesap soramamıştım çünkü bu devlet polis ve asker devletidir.

TTNET ADSL fiyatlarını yeniden düzenledi. ( 10)

Yıllardır her şeyde kazıkladıkları gibi bunda da yapıyorlar. Özelleştirlmesi açısından ben ucuzlalayağına inanmıyorum. Ülkede birçok örneği var çünkü. Örneğin cep telefonlarını ele alalım. 4 tane GSM olduğu halde hala çok fazla ödeme yapıyoruz, vergiler de cabası. Elektrik örneğinde de aynı. Çözüm özelleştirmede değil gibi. Telekom özelleşse bile en kolay vergi alınabilecek hizmetlerden biri olduğu için biz yine çok pahalı internet kullanıyor olacağız. Toplumsal tepkilerimiz bu alanda yetersiz olduğu müddetçe de bu devam edecektir.

USB ADSL Modemler ve GNU/Linux Ayarları ( 9)

Aslında Fritz marka Almanya da ödül almış ve linuxu da destekleyen ucuz bir modem daha var. Pek Türkiye'de bilinmiyor. Sanırım İzmirde bir firma satıyordu.