hayy

hayy


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Fedora Core 6 Duyuruldu ( 5)

bir olayın duyurusu yapılırken ilk defa rastlıyorum şu tabire: 'can sıkıcı bir kaç hata giderildikten sonra...' madem canını çok sıktı bırak duyurusunu bir başkası yapsın. fedoraya cefasıyla da sefasıyla da eyvallah diyen birinden duyurusunu alsam daha çok sevinirdim. bu yorumla verdiğin haberden sonra fedoraya olan sempati artar mı azalır mı?

CAPTCHA'ların sonu! ( 8)

bunu söylemek için çok erken bence, resimleri tıklayıp güvenli giriş yapmak ta pek sağlam değil. örnek olarak 9 resim var diyelim, 9'un üçlü kombinasyonları yapılır ve böylece bozuk resimli girişten çok daha kolay şekilde sisteme giriş yapılır. captcha'yı alt edecek bir algoritma olarak görmüyorum, görenlere lafım yok.

Goobuntu : Google işletim sistemi geliyor! ( 6)

google'ın *nix tarzı yeni bir işletim sistemi yapması, biz kullanıcılara ne kazandırır diye sorsak, vereceğimiz menfi cevaplardan, google'ın öyle bir işletim sistemi yapmayacağını üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliriz. çünkü şu an *nix tarzı işletim sistemlerini işin erbabı-erbab deyince parentezi açmak gerekiyor ama o da ayrı bir mevzu- kullanıyor. ev kullanıcılardan linux için sadık birini bulmak çok zor. benim şahsi görüşüm, macosx intel tabanlı pclere kurulacak hale getirilirse ve lisans ücreti kaldırılırsa, yada gnome ve kde, kullanıcı dostu haline getirilirse her yönüyle, bilgisayarı, sadece sohbet ve müzik haricinde kullanmayı da öğrenecektir ev kullanıcıları diye düşünüyorum.

Google: Aziz mi Şeytan Mı? ( 13)

yanlış bilgi bağdat'a kadar gider mi bilmem ama giderse kapıdan döneceği aşikar. işin teknik kısmını bırakıp melek-şeytan kavramıyla ilgili birşey söyleyeyim: melek nurdan bir varlık, şeytan ise ateşten bir varlık, dolayısıyla şeytanın daha önceden melek olma durumu yok, o hep şeytandı.