ephe

ephe


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Google 50 yıl içinde kendini yok edecek! ( 26)

En nihayetinde bir üniversite öğrencisi bana ya da başkalarına saçma da gelse bir tez konusu bulmuş kendine. Yalnız bakış açısındaki farklılık önemli.
Güncel bilgi, eski bilgi, zaman kayması ve bu sebeple düzgün arama sonuçlarının görüntülenmemesinden bahsediyor. Ama bildiğim kadarıyla google news bölümünde böyle bir zaman aralığında arama yapabiliyoruz. Hali hazırda var olan yapılmış olan bir şeyin sorun yaratabileceğini iddia etmek ne kadar mantıklı olabilir?
Google’ın 50 yıl içinde yok olabileceğini söylemek için böyle bir teze gerek yok. Şirketin kuruluş anayasasında da geçen bir maddeyi ihlal ettikleri anda biterler zaten. O da “don’t be evil” , “şeytan olma” kuralı. Misal benim mail bilgilerimi o anda tarayarak ona uygun reklam gösterten google, arkadaşlarımı da eklediğim listeme, Orkun, picassa, okuduğum haberler, aradığım metinler vs… gibi kişisel verilerimi başkalarıyla paylaşırsa zaten o gün benim gözümde iflas etmiş bir şirket olacaktır…

Anadolu Parsı'nın Dönüşü : Pardus 2007 ( 25)

Gayet güzel bir dağıtım olmuş...

Ama kurduktan sonra niye bizim mandela gibi bir adamımız yok diye hayıflanmadım değil... Ya da var da benim de mi aklıma gelmedi?

Bu arada o ubuntudaki amca mandela idi değil mi?

Mahkeme ( 8)

Böö desem ne olur???

Mahkeme ( 8)

Böö desem ne olur???