emresokullu

emresokullu


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Eylem 2.0 ile internet sansürcülüğüne son! ( 9)

Arkadaslar yakinda "izinli" eylemlere basliyoruz (izinli belirtiyorum, yoksa bazilari muhtemel hukuki sorunlardan katilmaktan cekinebilir) - sessiz kalmayalim, katilacak olanlar gruba lutfen uye olsun, eylem planina cok yakinda basliyoruz, ayrintilar oradan paylasilacak.

Kullanıcı Tabanınız Kirlenmesin! ( 20)

Buna katılıyorum işte. Ben de hem bi kullanıcı hem bi geliştirici olarak bunu tercih ederim. Undisposable her durumda email kontrol etmek isteyecek adminlerin tercih edebileceği bi kaynak olmalı, benim idealimde.

Kullanıcı Tabanınız Kirlenmesin! ( 20)

Valla komik yorumlar aldım. Biri "kullanicilarinizi rahat biraksaniz? yani birakin, sizin web servisinizi istedikleri gibi kullansinlar." demiş.

O zaman spam kara listelerini de bırakalım, millet istediği gibi spam atsın bize.

Anlamadığınız nokta DISOPOSABLE EMAIL ile kaydolan üyelerin spamden farkı olmadığı, sistemini kirletmekten başka, boş kalabalık yapmaktan başka bişi yapmıyolar.

Bi kullanıcı olarak site sahiplerinin bana DEMO hesabı sağlamasını tercih ederim, onların DB'lerini kirletmektense.

Kullanıcı Tabanınız Kirlenmesin! ( 20)

Hayır site böyle birşeyi koşul koyuyosa, ki bi kullanım politikası olan her site koyuyo, evet yasal hakkı.

Anet olayıyla alakası olmadığı açık. Sitenin tek istediği senin gerçekten kullandığın bi mailin. Hizmet aldığın sürece iletişimini kesmek istemiyo.

Kullanıcı Tabanınız Kirlenmesin! ( 20)

Bi de anlayamadığım nokta neden olaya bu kadar nefretle yaklaşmışsın. Eleştirilerinde haklısın aslında, elbette isteyen gene fake eder, sadece işi biraz daha zorlaştırıyo bu.. Eleştirilere açığım ama nefret kusar gibiyse onu özelden konuşalım.

Kullanıcı Tabanınız Kirlenmesin! ( 20)

Türk mantığı mı :) Arkadaşım anlamadın galiba. Bu olay sadece eposta adresinin disposable olup olmadığını denetliyo. Kıl tüy olayına karışmıyoruz, isteyen yapar isteyen yapmaz.

Bi web sitesi sahibinin, kendisinden hizmet alan kişinin kendisine doğru eposta vermesini istemesi yasal hakkı. Eğer kullanıcı şartlarına uymicaksan hizmet alma, siteye güvenmiyosan, hizmet alma. Google amcan da dahil olmak üzere kimse sana o hizmetleri boşuna vermiyo, elbette ki ellerindeki asset'leri düşünecekler ve merak etme düşünüyolar. Bunun Türk mantığıyla alakası yok.

Kullanıcı Tabanınız Kirlenmesin! ( 20)

Bunun ciddi bi problem olmadığını söylüyosun yani. Ama jetable benzerlerinin Firefox eklentileri bile ortalıkta. Türkiye'de durum henüz vahim olmayabilir ama community-driven (topluluk tarafından beslenen) web 2.0 işlerinde bence bu önemli bi sorun olabilir. Evet elimdeki tek somut veri kendi sitem ama işte bu aletle daha somut veriler elde edebiliriz. Ben şanslı olduğumu düşünüyorum 3%'le.

Kullanıcı Tabanınız Kirlenmesin! ( 20)

Biliyorum siz de kullanın diye yaptım zaten ;)

Bu arada 0.07'yi nasıl buldun (james bond'dan mı etkilendin yoksa :P), inan daha fazladır, bilemiyosun her adresi bazıları saklı.

Eğer undisposable'ı kullanan bi script yazdıysan göndersene, ben bi SQL sorgusuyla tahmini bulmuştum ama elimizde böyle bişi varsa kullanalım.