do9uz

do9uz


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Anti-PSP huzurlarınızda: GP2X ( 23)

Siparişi başarıyla tamamlarsan sonunda sana bir sipariş kodu veriyorlar GXX633348067&VPSTxId={00000117......... gibi eğer bu kodları görmemişsen büyük ihtimalle siparişi verememişsindir. Ben garanti sanalkart ile sd kartsız versiyonunu aldım ama alet ile birlikte sd kart okuyucu gönderdiler :) adamlar kendi mesai saatleri içinde mailleri çabuk cevaplıyorlar büyük ihtimal pazartesi sana hemen dönerler.

2 Oyun Haberi ( 10)

New Star Soccer 3 inanılmaz keyifli bir oyun. Yazan şahıs devamlı update ediyor ve mac motorunu da geliştiriyor.

Anti-PSP huzurlarınızda: GP2X ( 23)

Cihaz hiçbiyere takılmadan geldi :) UPS kapima kadar teslim etti belki bayram dan dolayı gümrüğe falan takılmamıştır. Aleti henüz inceleme fırsatım olmadı ama işletim sisteminde bir çok sorun ve eksik olduğunu forumlardan okumuştum.

Anti-PSP huzurlarınızda: GP2X ( 23)

sitelerinde herhangi ekstra vergiden bahsetmiyorlardı. UPS ile adrese teslim oluyormuş bakalım bekleyip göreceğiz vergi yada herhangi bir terslik olacak mı.

Anti-PSP huzurlarınızda: GP2X ( 23)

www.gp2x.co.uk sitesinde ups ile turkiye ye 24-48 saat içinde göndereceklerini söylüyorlar. Bende inandım ve sipariş verdim :) shipment dahil 295 YTL civari. Cevap maili de geldi, şu an security check yapıyorlarmış ship olunca bildireceklermiş. Bakalım gelecekmi :)

Bilgisayarı Olup da Kullanamamanın Dayanılmaz Ağırlığı ( 49)

Tam isabet hocalarin isteği üzerine PVM fakat zaten küçük bir ödev ve olayın mantığının kavranması için PVM seçilmiş yoksa ilerdede o kullanılacak diye bir durum söz konusu değilmiş.

Bilgisayarı Olup da Kullanamamanın Dayanılmaz Ağırlığı ( 49)

IDE olarak Eclipse ve MyEclipse ikilisini, database olarak mysql (onun toolları), server olarak tomcat, dil olarak java allahtan bu tür bir geçişi planladığım için iki platformda da çalışacak geliştirme araçlarını seçmiştim :)

Arkadaşım ise pvm kullanarak parallel processing ile alakalı bir ödev hazırlayacaktı yanlış hatırlamıyorsam. Pek fazla bilgim yok o konularda.

(Gizli gizli bilgileri veren do9uz paylaşmanın verdiği huzurla ortadan yok olur) :)

Bilgisayarı Olup da Kullanamamanın Dayanılmaz Ağırlığı ( 49)

Bir UBUNTU Hikayesi:

Malesef bende bıktım şu windowsun bellek yönetiminden,viruslerinden,trojanlarindan vslerinden vslerinden.......... linuxa geçmek lazım diyenlerdendim.

Fakat her linuxa geçme çabam başarısızlıkla sonuçlanmıştı (alışkanlık,konfigurasyon zorlukları vs.) taki UBUNTU'yla tanışana kadar, bu habere yapılan bir yorumda Debian tabanlı olan UBUNTU' nun adını gördüm ve hemen indirip notebook'ıma kurmaya başladım. Çok deneyimli bir linux kullanıcısı değilimdir ( kurulumlarda iyiyimdir :) ) ama bir de ne göreyim grafik arayüzü yok ama çok kullanışlı bir kurulum arayüzü, çok hızlı,paket seçimiyle uğraşmıyorsunuz, 15 dakikada kurulum,son kullanıcı için lazım olan her türlü program kurulmuş ve en önemlisi hepsinden bir tane seçilmiş. Beni en çok mest eden ise notebookumdaki neredeyse tüm donanımı tanımış olmasıydı (ati 9200,intel wireless,ses kartı,modem,ethernet), centrinolardaki speedstep bile çalışıyordu (suse de 3 saat uğraşmıştım), peki cpu speedi nasıl görecektim bi baktım panele cpu usage gösteren bi script eklenebiliyor hop ekledim . acaba ağdaki windows bilgisayarları görebiliryim network'e tıkladım hooop diğer makineler ve klasörler :) Dvd,divx,mp3 napıcam şimdi totem player açamadı bak yine sorunlar başladı derken apt-get install totem-xine hoooppp tüm dosyalar açılıyo. Şu iso dosyalarını cd ye nasıl yazarım acaba nero mu kursam :) iso dosyasının üstüne sağ klik write cd olay bitti...

Hemen ödevi için makinesine(notebook) linux kurması gereken bir arkadaşımada kurmaya başladık. Kurulum bitti ama GNome açılmıyo tamam işte ubuntunun güzelliği buraya kadarmış diyecekken apt-get install nvidia-glx ve o dane nvidia geforce 5600 ekran kartı tanınmış ve gnome açılmış bile....

Bu kısa zamanda UBUNTU'nun hızına,stabilitesine,kolaylığına,sadeliğine vurulmuştum. Şimdi windows da kullandığım yazılım geliştirme araçlarını linuxa geçirip artık kendimi tamamen linux felsefesinin kollarına bırakma zamanım geldi. İlla windows yazılımı gerekiyorsa Wine yada VmWare kullanırız. Artık daha fazla programlari pagefile a atıp ordan tekrar yükleme için 2 dakka bekleme,virusleri temizleme,trojanlara dikkat etme gibi UZMANLIK İSTEMEYEN KONULARA SON !!!!!!!