Arkantos

Arkantos


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Firefox 1.5 : Minimeter Reloaded ( 9)

Evet herhalde öyle olsa gerek. Çünkü ben Gentoo altında http://www.eklentiler.mozilla.org.tr adresinden bu eklentiyi sorunsuz kurmuştum. Tabi o siteye düzeltilmiş sürümünü koyan da aynı arkadaş değilse..

Nasıl Bir Emacs? ( 7)

Ben de daha önce hazırlanan Emacs ile ilgili Türkçe belgelerin adresini vereyim:

Nasıl Emacs Kullanımına Giriş

Emacs Tutorial'ın Türkçesi:

Emacs Tutorial'ın Türkçesi

Bir de Emacs'ın wiki sayfalarını düzenlemek için wikipedia modu var.

Emacs Wikipedia mode

GENTOO Türkçe Belgeler ( 2)

Çok güzel olmuş :) Tam ben bir tane hazırlamayı düşünüyordum birileri benden önce davranmış ;-)

Lapis Linux Wiki Açıldı ( 3)

Bence bunu Lisp konusunda tecrübeli birisi olarak siz hazırlamalısınız. Bu arada Emacs ve LISP hakkında; özellikle son kullanıcının LISP kullanarak Emacs altında günlük kullanımda işlerini kolaylaştıracak konularda yazılarınızı bekliyoruz :D

Common Lisp Geliştirme Ortamı Kurulumu ( 56)

Ben ilk planda Emacs ile günlük kullanımda işleri kolaylaştıracak lisp kodları nasıl yazılıyor. Onu çok merak ediyorum. Örneğin for döngüsünde: for { { ikinci {'i yazınca birincisini kapatmadan nasıl ikinciyi bu şekilde hizalayabiliyor vs.. Tabi bu şimdilik aklıma gelen örnek.. Eğlenceli karikatürlere de hayır demem ama :)

Common Lisp Geliştirme Ortamı Kurulumu ( 56)

Ben kendi açımdan yazıyı çok faydalı buldum. Emacs öğrenirken biraz da Common Lisp öğrenmek istiyorum. Yanlız ben Suse kullanıyorum. apt-get de kurulu. Ama sanırım paketler biraz farklı. Bu yüzden paketler yerine direkt kaynak dosyalarından kurmaya çalıştım. Diğer paketlerde 'Universal Foreign Function Interface' ya da 'Steel Bank Common Lisp' gibi paketleri Google'dan arama yaparak bulabildim. Ama ilk kısımdaki # apt-get install cl-clx-sbcl 'yi bulamadım. Bu yazıyı okuyanların farklı dağıtımlar kullanabileceklerini düşünerek bence en alta kullandığınız paketlerin kaynak dosyalarına bir bağlantı verirseniz çok güzel olacak. Bakalım bu makalelerle biraz Common Lisp öğrenmeyi umut ediyorum. Ayrıca çok ilgi çekici bir yazı olmuş.. Umarım devamı gelir.

Common Lisp Geliştirme Ortamı Kurulumu ( 56)

Evet ben de koyu renk arkaplan üzerine yazmayı sevenlerdenim. Emacs dosyası çalıntı ama :)

http://www.oyunprogramlama.net/resim/ekran2.png

Common Lisp Geliştirme Ortamı Kurulumu ( 56)

Süper bir yazı olmuş ! Henüz hepsini okuyamamış olsam da Tebrikler :) Bu arada ne bu böyle gerçekten siteyi Emacsçılar basmış :) Ben de Emacs Lisp ile yazılmış CEDET projesinin adresini vereyim. Henüz geliştirme aşamasında ben de çok az kullanmama rağmen çok kullanışlı buldum:
http://cedet.sourceforge.net/semantic.shtml