3D TV öldü. Darısı sinemanın başına.

https://entertainment.slashdot.org/

3
butch

Görüşler

2
butch

CNET üzerinden /. haberine göre 2000'lerin en gereksiz teknolojilerinden 3D TV'nin sonu, Samsung'un ürünlerinden bu desteği kaldırmasıyla resmen gelmiş oldu. LG ve Sony ise 2017 itibariyle 3D desteğine son vereceklerini açıkladılar. Yazıda ele alınan bir diğer konu da bu teknolojinin bir gün geri gelip gelmeyeceği. Görüş gözlüksüz 3 boyut deneyimi mümkün olmadıkça zor olduğu yönünde.

Yazılarda ele alınmayan konu ise sinemalarda 3D konusu. Özellikle ülkemizde bazı filmleri 2 boyutlu izlemebilmek için ciddi çaba göstermek gerekiyor. Sizi bilmem ama ben sinemanın da, en azından bu işi gözlüksüz çözebilene kadar 3D TV'ler ile aynı kaderi paylaşmasını umuyorum.

5
tongucyumruk

Sinemada 2D keyfi yasamak isteyen herkes icin gelsin: https://www.2d-glasses.com/

1
cbc

Nintendo 3DS gözlüksüz 3 boyut olayını başarmış gibi duruyor. Tuttuğun açıya göre kalibre ediyor, ve tek kişilik gibi duruyor.

Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Gelmiş geçmiş en iyi teknolojik cihaz: Radyo

sundance

Eminim içinizde benle aynı fikirde olmayan birçok kişi vardır. Bu düşüncemi gereksiz derecede nostaljik, romantik hatta eski kafalı bulanlarınız da çıkacaktır. Ama lütfen açıklamama izin verin.

Radyo, her şeyden önce çok sihirli bir şeyi gerçekleştirir. İster müzik dinleyin, ister haber (ki buna eskiler ‘ajans’ der) temel mesaj şudur “dünyada yalnız değilsin, bir yerlerde birileri daha var ve şu...