progress

progress


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Bakkalda Süt Varken Neden İnek Satın Alalım? ( 46)

Süt üreticisi olmak, sütünü kendin üretmek için inek almak zorundasın. Yoksa bakkal amca seni sağar ömrünün sonuna kadar!!!

Bilen de bilişiyor bilmeyen de ! ( 59)

Bakın bu cümle de çok baba:

"TÜBİTAK Türkiye'de şu ana kadar yapılamayan bir şeyi başarmış gibi sunulması yanıltıcıdır."

Daha önce Linux dağıtımı var mıydı Türkiye'de? Yoksa TÜBİTAK ilk kez dağıtım mı yaptı?

Çekirdeği al, üzerine arayüz koy. Salla OS yaptım diye. OS OS OS!!!

Bilen de bilişiyor bilmeyen de ! ( 59)

Bak bu cümle gözümden kaçmış. Çok iyi:

"Meselâ, ilk uygulamayı TÜBİTAK, kendi bünyesinde kademe kademe Linux'a geçiş yaparak gerçekleştirebilir, ve diğer kamu kuruluşlarına örnek olabilir."

Neden TÜBİTAK önce kendisi kullanmıyor, bir sürü Windows yüklü bilgisayar var TÜBİTAK'ta.

Hocanın dediğini yap, yaptığını yapma?

Bilen de bilişiyor bilmeyen de ! ( 59)

İŞTE PARDUS PROJESİNDE GÖREVLİ EKİP
Uludağ Projesi'nde çalışan ve şu anda 'Pardus'u geliştirmekle meşgul olan ekip soldan sağa:
Zerrin Çakmakkaya, Gürer Özen, Onur Küçük,
A. Murat Eren, Barış Metin, Erkan Tekman,
Serdar Köylü, Umut Pulat. Fotoğrafta olmayan
S. Çağlar Onur ve Ayşe Genç da proje ekibindeler.

Yukarıdaki bölümün, bu projedekileri motive etmek için yazıldığını düşünüyorum. Bu satırları "İşte suçlu bunlar" diye yorumlamak sağlam bir kafa yapısının ürünü değil!

Bilen de bilişiyor bilmeyen de ! ( 59)

gelecek linux'a pardusçuların ne düşmanlığı var anlamadım. bunlar mirası reddediyor. mirasyediler. kimbilir bir kaçı, gelecek'ten maaş alırken pardus'a çalışmışlardır. duyumlarım o yönde.

Bilen de bilişiyor bilmeyen de ! ( 59)

Linux'a Linux için yazılan virüsler bulaşır. Bunun için antivirüsler bile vardır. Aradım, bulduğum sonuçları sizlerle de paylaşıyorum:

Linux için Antivirüs korunması

EnterpriSecure içinde birleşen korunma modülleri,virüsleri bulup etkisiz hale getirmek için,ağ yöneticilerine birçok üçüncü-parti uygulamalarına virüs bulma kapasitesi ekleme seçeneği sunarak bir komut satırı sistemi olan CommandLineSecure’u içerir.Bu sistem,Linux sürümlerinin büyük çoğunluğunda hali hazırda,Windows ortamlarında olduğu gibi çalışmaya müsaittir.

http://www.pandasoftware.com.tr/enterprisecure.htm

+++

1999 - Linux işletim sistemi için ilk entegre antivirüs yazılımı

http://www.avp.com.tr/

+++

RAV Antivirüs Linux Masaüstü [v8.1.4]

Güçlü ve akılcı tasarımıyla Linux ortamlarında verilerinizi koruyan RAV Antivirüs, bilinen tüm Linux sürümlerinde sorunsuz çalışmaktadır. Mükemmel entegre bir antivirüs programı olarak RAV, sadece Linux virüslerini tespit etmekle kalmaz, aynı zamanda DOS ve Windows virüslerine karşı da koruma sağlar. İster kolay kullanılabilir grafik arayüzü ile, ister ileri düzey kullanıcılar için komut satırından çalıştırılarak virüslerin bulunmasında ve temizlenmesinde son derece etkilidir.

http://www.ravantivirus.com.tr/showproduct.php?p=linux

+++

CommandLineSecure(KomutSatırıGüvenliği): Win32/Linux için komut satırı antivirüs programı.

http://www.pandasoftware.com.tr/pandaurunlistesi.htm

+++

SambaSecure: Samba Linux dosya sunucuları için korunma.

http://www.pandasoftware.com.tr/pandaurunlistesi.htm

+++

“Antivirüs” adlı ürün, Gelecek A.Ş.’nin Türkiye dağıtıcısı olduğu VirusBuster Antivirüs ürünlerini kapsayacak. Bu anlamda ürün, Linux posta sunucular üstüne kurularak Windows istemcileri virüsten koruyacak. Linux'ta çalışan veritabanı ve istemci bağımsız ERP ürünü CANIAS ise, Toplam Linux çözümleri kavramını zenginleştiren ürünlerden biri olarak konumlanıyor.

http://www.gelecek.com.tr/index.php?o=basin&ht=0&id=41

+++

F-Prot AntiVirus Ürünler

F-Prot Antivirus for Linux Workstations
F-Prot Antivirus for Linux Mail Servers
F-Prot Antivirus for Linux File Servers

http://www.gtk.com.tr/f-prot/fprotprod.htm

+++

ASTARO Security Linux
Astaro Security Linux, 60 ülkede 20.000 ağı korumakta olan tümleşik bir güvenlik çözümüdür. Firewall, VPN, Anti Virüs, Anti Spam, IDS, Url Filtreleme özelliklerini tek çözümde sunar

BitDefender for CommuniGate Pro, for Courier, for qmail
Linux CommuniGate Pro, Courier ve qmail e-posta sunucularınız için eksiksiz güvenlik çözümünüz.

http://www.kavi.com.tr/page2/main.asp

+++

Bilen de bilişiyor bilmeyen de ! ( 59)

Arkadaşlar bu yazıyı yazanan gerçekten hiç bir şey bilmediğinden emin misiniz? Yazıyı bir daha okur musunuz? Ani tepkiler vermiyor musunuz?

"Türkiye'de çok sayıda benzer çalışma bulunduğu halde TÜBİTAK bunu büyük ve ulusal bir başarı gibi sunuyor." DOĞRU. ÇÜNKÜ TÜRKİYE'DE BİR ÜRÜ LİNUX DAĞITIMI VAR.

Haberde, "Pardus CD işletim sisteminin Türkiye'de işletim sistemi geliştirilebileceğini ispatlamış" olduğundan söz ediliyordu. ÇOKTAN İSPATLAYANLAR OLDU BİLE, ADAM BURADA DA HAKLI. BİR SÜRÜ DAĞITIM VAR.

TÜBİTAK'ın böyle bir proje başlatması gerçekten güzel bir girişim. Ancak biraz ayaklarımızın yere basması lâzım! GÜZEL BİR PROJE AMA AYAKLARIMIZ BİRAZ YERE BASSIN DEMİŞ. BUNUN NERESİ KÖTÜ?

Türkiye'de Linux işletim sistemleri yerelleştirme konusundan geçmişten bu yana çalışan ve belirli bir tecrübe oluşturmuş bir çok oluşum var. ÇOK DOĞRU. DİĞERLERİNİ YOK SAYAMAYIZ.

Pardus'u TÜBİTAK Türkiye'de şu ana kadar yapılamayan bir şeyi başarmış gibi sunulması yanıltıcıdır. ÇOK DOĞRU

Bu arada, sadece CD'den çalışan bir işletim sistemi için "Milli Eğitim Bakanlığı neden öğretmenlere bilgisayarları Pardus yüklü olarak vermiyor. Gates'i zengin ediyor" demek belden aşağı vurmaktır! ÖĞRETMENLER SÜREKLİ CD'DEN Mİ PARDUS KULLANACAK?

TÜBİTAK Başkanvekili Prof. Dr. Nüket Yetiş, "sistemin virüslerden etkilenmediğini" söylemiş. Oysa Linux için yazılan virüslerin bir Linux işletim sistemine bulaşması ve bu sistemi etkilemesinden doğal bir şey olamaz. BU DA DOĞRU. jeyjey'İN HATIRLATTIĞI http://www.olympos.org/index.php/article/articleview/66/1/8 ADRESİNDEKİ LİNUX VİRÜSÜ HABERİ BUNA BİR ÖRNEK.

Adam yazısında http://www.uludag.org.tr, http://www.uekae.tubitak.gov.tr diye internet adresleri de vermiş daha ne istiyorsunuz?

Pardus haberi NTVMSNBC'de falan daha hiç çıkmadı! Biraz da onlara asılın! Meydanı boş bulmuşken!