pieycpi2

pieycpi2


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Windows Vista yüklemek 2 dakika ! ( 43)

yorum çok doğru.

-ben linux kullanıyorum lünüx süper ya.
+windows nasıl?
-abi windows saçma yaa.
+sen de süpermişin be.

Windows Vista yüklemek 2 dakika ! ( 43)

2 dakikama yazık oldu. ben de gerçekten ciddi bir haber sanmıştım. koskoca 2 dakikam üçüncü sınıf bir espriye kurban gitti.

elalem windows vista cd'sini ister bilgisayarına sokar ister çöp öğütücüye.

işte türk open-source'cu kardeşlerimizin düştüğü durum. kendileri bi yazılım geliştiremez. geliştirse bile satamaz. yazılım geliştirip satan adama da laf atarlar. bambaşkaymışsız.

(bkz: abi microsoft saçma yaa)

Patentler ve Özgür Yazılımın Yaptırım Gücü Üstüne ( 17)

"açık kaynakçıyız heyyo hey" tarzı liseli psikolojisinden yazılım işini meslek edinecek halde tartışmalıyız.

adam aşmış python diye bir yazıyor ama google'da çalışmak zorunda kalıyor. veya php diye diye bir dil yazıyor ama yahoo'da sıradan bir eleman olarak çalışmak zorunda kalıyor.

öteki yandan iyki microsoft, sap ve google gibi şirketler var da insanlar yazılım işinin ne kadar ehemmiyetli ve meşaggatli bir iş olduğun farkına varıyor.

ne zaman ki otomobil fabrikaları ürettikleri arabaları beleş olarak dağıtırlar. işte o zaman açık kaynak desteklenmelidir.

açık kaynak ve açık kaynakla üretilmiş yazılımlarla ilgili tek bir diycem söz var: bana uzak allah'a yakın olsunlar. çünkü $ diğerlerinde.

Patentler ve Özgür Yazılımın Yaptırım Gücü Üstüne ( 17)

patent matent bunlar türkiye'ye uzak konular. biz sadece "özgür yazılımcıyız hey hey" kısmıyla ilgilenip kendi kendimizi tatmin ediyoruz.

bilgi üniversitesi de özgür yazılım günleri düzenliyormuş. elin oğlu google yapar, windows yapan işte ancak öyle özgür yazılım günleri düzenleriz biz. üstünde "açık kaynak" yazan şekerli sakızı çiğner çiğner dururuz. hiç birşey üretemeyiz. "don't worry be chewy"

Solaris Mercek Altında ( 2)

Çağatay ÇEBİ arkadaşımızın eline sağlık. fütürsuzca linux/unix kullanmaktansa kurumsal işlerde yoğun olarak kullanılan biraderlerini kullanarak hobilerimizi kazanca dönüştürme yolunu seçebilme yolunu göstermesi açısından önemli. eline sağlık.

VikiSözlük 100,000 Maddeyi Geçti! ( 14)

evet haklısınız aslında. en azından haberi yazan arkadaşa saygısızlık yaptım. biraz daha düşününce haksız olduğumu anladım. özür dilerim. (ama galiba editleyemiyoruz yazdıklarımızı. ayrıca burda özel mesajlaşma sistemi yok mu acaba? yani özel mesaj atmak istesek)

VikiSözlük 100,000 Maddeyi Geçti! ( 14)

ama insanların üye olması gene de iyi bişey bence. bu yazdığım düzeysizce bir eleştiri değil fazlamesai.net'in genel kuralları içinde haber'e yapılmış bir yorum olarak algılanmalı. yoksa insanların moralini bozmak gibi bir niyetim yok. sadece kendi şahsi düşüncemi yazdım. yani bu haber bana bu hissettirdiği için bu şekilde katılır gösterdim. biraz karışık oldu ama bilmem anlatabildim mi acaba :)

VikiSözlük 100,000 Maddeyi Geçti! ( 14)

itiraf: pieycpi2, pieycpi'nin şifreyi unutmuş halidir.

bu haberi görünce tepki verme isteğim geldi. ve şifremi unuttuğum için tekrar üye olmaz zorun kaldım.

VikiSözlük 100,000 Maddeyi Geçti! ( 14)

ne var yani?

ekşisözlük de 7 milyon maddeyi geçti. uludağ sözlük de 1 milyon maddeyi geçti.

vikisözlük'e destek versem nolur vermesem nolur? ha wikipedia olsa bi derece.