onurgemici

onurgemici


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Engelli sitelere alternatif erişim yolu: TamamAbi.org ( 63)

Brava diyecek bir şey varmı acaba. Allaha şükür mahkeme kararıyla kapanan sitem hiç yok. Benim canım filan da yanmadı. Ama sanırım sizin canınız yanıyor. BSA da çalışıyo olmalısınız yada Microsoft türkiye'de. Bukadar saldırga olmanıza yanıt olabilir bu. Cümle cümle yazdıklarıma cevap vermen ilginç polemiğe girecek değilsin ama siyasetçi gibi her söylediğime bir yanıtın var. Emek hırsızlığına hayır. Ama milleti soyanlara da hayır. Okullarda malum firmanın yazılımı öğretiliyor yani $$$ meselesi Devlet destekli Pardus gibi yazılımlara GNU/GPL lisanslı yazılımlara geçilmeli. SAdece okullarda değil tüm devlet kurumları bu yönde hareket etmeli.... Neyse ne desem boş. Benim gibiler anlayamaz sizin dediklerinizi değilmi. Ama dil konusunda sizi tekrar kınıyorum. Sizin her yere çekilebilen uzatabilen anlayışınız la türkçemizin bir alakası yok. Siz bana bir sonraki cevabı ingilizce yazın bi başka yöne çekilebilecekmi görelim... Türkçemize dil uzatma diyorum bana "Çok fazla kastın sen. O kadar meraklısıysan illegal içeriğin git P2P kullan. Ne duruyorsun? " diyosun. Bi düşün türkçemize dil uzatmanın anlamını. Sen uçmuşsun. Korsan yazılımdan kaybettiğin YTL ler yüzünden olabilir anlıyorum. Ama anlaman için birkaç link bırakayım incele oku sonra dil ile korsanı karıştırmassın belki. http://www.dilimdilim.com/ http://sinanoglu.net/ Benim seviyem konusunda bişi diyemiyorum. İnme benim seviyeme zaten . Senin seviyyen öyle uçmuşki. Kimin damarına basıldığı tartışılır. Neyse fazla uzatmayayım. Sanada güle güle. Allaha emanet ol.

Engelli sitelere alternatif erişim yolu: TamamAbi.org ( 63)

Birincisi neden bu kadar tepki verdiğinizi anlayamıyorum. arkadaşın da dediği gibi istemiyorsanız kullanmayın. Unutmayın ki bir ekşisözlük de kapatılmıştı. Bir şekilde oraya eriştiğimiz için suçluyuz öyleyse. Yasaklanan sitelere illaki korsan yazılım yada mp3 için değil başka sundukları hizmetler için de erişmemiz gerekiyor. Buna ne diyeceksiniz?
İkincisi ve en önemlisi Türkçe lastikli değildir. nereye çekersen oraya gitmez. Lastik gibi olan sizin anlayışınız olmalı. Baltalanmış saptırılmış kültürün ürünü bu düşünce. Türkçemize çamur atmayın. Sizi bu ithamınızdan ötürü kınıyorum. Anlayış meselesi olan bir şeyi dile yüklemek çok yanlış. Sizin nasıl anlamaya çalıştığınıza bağlı bir durum. Önce fikirlerinizi değiştirin. Türkçemize dil uzatmayın. Çünkü dilin alternatifi yok. Eğer var diyorsanız buyurun. Ama var diyosanız şunu unutmayın. Dilinizi kaybttiğinizde yok olmaya mahkumsunuz. atalarımız yüzyıllarca bu dili kuyllandılar. Çok köklü bir tarihin, kültürün mirası olan bu dil kıyamete kadar bize yeter. Sizin gibi düşünenler çok fazla biliyorum. Ama bu bozulan kültürümüzle alakalı. Dilin bir suçu yok....

Limitli ADSL'de Alt Sınır 1 Megabite Çıktı ( 36)

Anlatmak istediğimi tam andalığınızı sanmıyorum. Özelleştirme taraftarı değilim. Ancak yapılan şey özelleştirme değil peşkeş çekme. Rekabet ortamı yaratmak istediklerini söylüyorlar ama hiçte adil değiller. Altyapı birilerinin tekelinde diğer firmalar mahkum. işte rekabet. işte kalite. Bence altyapı özerk olmalı. bağımsız olmalı. Rekabet hizmette olmalı. firmalar o zamna eşit olabilirler. Herkesin altyapıyı kullanma şansı eşit olduğunda hizmette yarış başlar diye düşünüyorum.

Limitli ADSL'de Alt Sınır 1 Megabite Çıktı ( 36)

Bence özellile yapıyolar. İnternet bukadar hızlı iken kota aşmak koalylaşıyor. Kota olayı tarihe karışmalı derken hala aynı şeylere mahkum kalıyoruz. Çözüm özelleştirmede yada rekabette değil gibime geliyo telekomu ortadan kaldırmalı.