MC

MC


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

C Kodlarınız Assembly Dilinde Nasıl Görünür? ( 17)

denersen x86 mimarisinde üretilen asm kodunun default olarak x86 kodları olduğunu görebilirsin :)


''C/C++ Öğrenmeli Miyim Acaba?'' Sorusuna Bir Yanıt ( 56)

C bir prosedürel bir programlama dilidir eğer pascal veya benzeri bir programlama dili biliyorsanız C öğrenmek size çok da zor gelmiyecektir. Terside doğru tabi C biliyorsanız pascal öğrenmek zor olmıyacaktır.

Benzer şekilde nesne yönelimli herhangi bir programlama dilini biliyorsanız ( C++, Java ... ) bir diğerini öğrenmek zor olmıyacaktır.

Önemli olan dillerin avantajlarını ve dezavantajlarını mümkün olduğunca bilmek ve projenize uygun dili seçmektir. Unutulmaması gereken programlama dillerinin sadece araç olduğudur. Programcılık içinize işlemişse zaten projenizi geliştirdikçe seçmiş olduğunuz dilde doğal olarak ustalışırsınız.

"Olay odaklı" veya "ürün odaklı" programcı olarak bakmak bana doğru gelmiyor. Uzmanlaştığınız konular olmalı (programlama dili değil, dil ile çözmeye çalıştığınız projede) ve bunları en ufak detayına kadar bilmelisiniz ama doğal olarak her şeyi bilemezsiniz. Bazı konularıda yüksek seviyeli araçlara bırakmalısınız ki uzman olduğunuz konularda çalışmaya çabuk geri dönebilesiniz.

İşten Güçten Eden Yarışma ( 12)

kaynak kodunun ilk satırı ilk büyük ipucu!

İşten Güçten Eden Yarışma ( 12)

url'yi ve linked listleri düşün