kurdoglu

kurdoglu


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Spiegel Online'ın Internet Tarayıcı Raporu: Kim Lider, Kim Büyüyor? ( 4)

Geçenlerde ido nun sitesinden bilet alayım dedim firefoxla bir türlü sisteme giremedim. Bu bileti almak zorundaydım çünkü oraya son anda gideceğim için bilet kalmayabilirdi, Altında da "Bu site sadece Internet Explorer 5.5 ve üstü versiyonlarla uyumlu çalışmaktadır" yazıyor. Artık bende sorun olduğu için mi girmiyordu bilmiyorum ama kullanıcı adı ile şifreyi giriyorum giriş e tıklıyorum bir türlü girmiyor. Allahtan vmware altında vmware vardı da oradan explorerı açıp rahatça biletimi aldım.

İsyan! ( 35)

Ben kendi laptopumda debian kullanıyorum ama evdeki(ailemin kullandığı) bilgisayarda windows kurulu. Yaklaşık 1 ay önce eve adsl geldi ve ethernet kartı aldım. O zaman XP kuruluydu madem adsl geldi dedim artık windows yamalarını kurmak gerek dedim. Service Pack 2 yi kurdum birde ne göreyim, ethernet kartını tanımıyordu. İşin ilginç yanı kartın driverı da var elimde banamısın demedi. Kartın markasının da vereyim "VIA VT6105 Rhine III Fast Ethernet Adapter". Ben de bunun üzerine windows 2000 ve SP4 kurdum sorun halloldu.
Service Pack 2 yle ilgili başka bir maceram daha oldu. Staj yaptığım özel bir şirkette izinli olduğu için yetkili birinin bilgisayarında oturuyordum. SP 2 inmiş uyarı yapıp duruyordu kurayım mı diye. Ben de boşver başıma bela almayayım dedim kendi kendime. Sonra dayanamadım kurdum. Bir de ne göreyim, o yetkili kişinin outlook expressdeki özel e-mailleri benim girmiş olduğum anonim hesaba düşüyordu. Yani art niyetli birisi olsa neler yapabileceğini hayal bile edemiyorum.
Bir de windows kullananlar arasında en çok kullanılan deyimlerden birisidir format atmak. Gerçi ben de zamanında çok formatlar attım. Sistem öyle bir hata veriyorki format atmaktan başka çare bulamıyor insan. Bu format atmakla geçirdiği zamanda insanlar linuxla ilgili belge okusalar deyim yerindeyse profesör olurlardı:).
Windows kullananlar darılmasın ama (belki biraz sadistçe olacak) hala elinde olduğu halde windows kullanmak için direnenler bunları hakediyorlar :).


Not: Aceleyle yazdığım için İmla ve yazım kurallarını epey ihlal ettim kusura bakmayın :(