Gallery owls 1

HasSimois

Simois

Türkiye


1 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

fazlamesai'ye soralım: Site'de yenilik istiyor musunuz? ( 1)

Üretmeyen ülkenin üretmeyen paylaşım ortamı. İçerik yok siz wordpress mi, patagonya cms mi olsun tartışmasındasınız. Bende ümit etmiştim ki içerik ile ilgili birşeyler konuşuluyor. Yine boş, bomboş kalbim. Herkesde bir ne etlliye ne sütlüye enerjisi. FZ yine lisp demiş (hoşuma gitmedi değil :D) İçerik herşeydir. txt dosyasıyla yayınlasanız da farketmez.

Hata 1 milyon: Parası Ödenmedi ( 10)

Şirketler her zaman hatalıdır.

Gönüllerin efendisi karanlık tarafa geçiyor ( 5)

Bu kadar yazılımı 1 trilyon dolara alamazsın. HTTP protokolü üzerinden yazılımları indirmek zaman kaybettiriyordur. Sunucuyu alalım da bizim Azur'a falan şeyederiz deyip almışlardır. Microsoft'un hırsızlıklarının sınırları yoktur.

Bitcoin sen nelere kadirsin! ( 1)

Haaah al sana kapitalizm. Yazık...

Unix felsefesi notları #1: Herşey neydi? Herşey dosyaydı ( 8)

Benden yaşlı yazılım yok. :( (Jacquard loom) u saymazsak.

Genetik kopyalama ilk kez bir primata uygulandı! ( 5)

Ayrıca konudan uzaklaştırdım başlığı kusura bakmayın. Hemen konu ile ilgili yorumum: Şimdi bunlar primat klonladılar ya. Bu durum yaratılış ve evrim ve bizi uzaylılar mı yaptı ve evet büyük patlama oldu ama kim patlattı tartışmalarını daha eğlenceli hale getirebilir mi acaba. Benim ilgilendiğim ve hevesle beklediğim budur..

Genetik kopyalama ilk kez bir primata uygulandı! ( 5)

Atomik seviyede klonlanmaya gerek yok. Yani bilgi işlem tekniklerinin sürdüğü bir aygıtları atomları öbür tarafa yollayabiliyorsan maddeyi de yollarsın (madde ne ise artık) Hal i hazırda elektron tersinme deneyi laboratuarda başarılı oldu (vallaha kaynak bulamadım bulunca şeyedecem). Tabi "the prestige filmindeki gibi sadece kopyalama yapıp taşıma yapamıyorsa teknolojiniz başka bir boyutta bir sürü silindir şapkalı cesediniz olur. Bence maddenin uzayda seyahati, zamanda seyahati demektir. Örn: Mars'ın 16 ay sonraki haline 16 ay dan daha kısa bir sürede hareket etmek. Ben kısa ömrümüz içinde bu felsefi tartışmaların newton fiziği kadar denenebilir şekle geleceğini düşünüyorum.

Allahın manyakları benim halen anlamakta zorlandığım kuantum dolanıklığı ile çalışan cpu lar yapıyorlar. Einstein'in belki hiç bir zaman kanıtlayamayacaklar dediği yerçekimi uzay ve zaman ilşkisi kontrollü deneylerle ölçülmeye başlandı. Ben gerçekten çok heyecanlıyım. not: qubit ler beni çok korkutuyor. en az 10 yıl biz öyle bir işlemciye sahip olamayabiliriz ve zavallı parolalarımızla kendimizi güvende hissederiz.