evr

evr


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Dilbiligisi ( 26)

karikatür çizmekteki amaçlarının espri yapmak değil, eleştirmek olabileceğini düşünmediğiniz için anlamıyor olabilir misiniz acaba?

TDK Tartışma Grupları ( 28)

Bence doğru bir adım.

Öte yandan TDK'da bu fikri ortaya atanlar ve gerçekleştirilmesini talep edenler ile bu fikri hayata geçirenleri aynı kefeye koymamak lazım. Bunun faydalı olabileceğini görmüş olan ileri görüşlü insanlar bir şekilde bu fikri hayata geçiren web programcılarının cahilliğini görseler bu konuda da bir şeyler yapabilirler belki.

Diğer taraftan, benim yukarıda ikiye ayırdığım (düşünenler ve icra edenler) kitle aslında aynı kitle çıkarsa, bu sağlam bir hayal kırıklığı olur benim için.

Vista'nın 25 eksikliği ( 55)

Farazi konuşmadığınız ortada, fakat dosya silerken üç kez sormanın güvenliğe katkı sağladığına dair bir yanılgı içerisindesiniz.

Kullanıcıların kritik dosyaları silme olasılıklarına karşı almanın başka yolları olur.

2 kez sormak 1 kez sormaktan, 3 kez sormak 2 kez sormaktan ise neden 4 kez sormuyorlar? 3 kime göre yeterli? Kesin güvenliği sonsuz kez sormak vasıtasıyla mı elde edebiliriz?

"Sonsuz kere sorarsanız kimse bir şey silemez ve önemli dosyalar kesinlikle silinmemiş olur" diyen birisine "çok iyi düşünmüşsün" demeyi gerektiriyor sizin söylediğiniz şeye inanmak.

XEROX'tan Tekrar Tekrar Yazılabilen Kağıt ( 20)

Rica ederim, kesinlikle sizinle kişisel bir sorunum ya da ego şarj etmek gibi bir derdim yoktu (hala da yok). Tanımıyorum bile sizi.

Şimdi okuyunca fark ettim ki gerçekten çirkin duyulan bir tavır ile yanıt vermişim, yazarken fark edememiştim. Söylediklerim geçerli, üslup konusunda ise özür dilerim.

XEROX'tan Tekrar Tekrar Yazılabilen Kağıt ( 20)

Ne işe yarayacak?

Hiç mi kağıttan makale okumuyorsunuz? Makalenin çıktısını alırsınız rahat okumak için, okuduktan sonra da bir kenara atarsınız. Sonra o kağıtlar telefonda konuşurken iç içe kareler, daireler çizmek için kullanılan müsvetteler olup bir süre sonra da çöpe giderler.

Kağıdın yazım-çizim ile tanımlanan fonksiyonu neye dönüşecek?

Adamlar dünyanın bütün kağıtlarını tekrar tekrar yazılabilen kağıt yapacağız demiyorlar.

Kağıt tüketimi nasıl azalacak?

Ben bu kağıtlardan 60 tane alıp makalelerimi onlara basacağım, haftada 4-5 makale basıp okuyan birisi olarak, her makale ortalama 30 sayfa olsa haftada 120-150 kağıt az tüketmiş olacağım.

Kağıt bir işe yaramayacaksa veya bu sebepten tüketimi azalacak ise bunlar nasıl para kazanacak?

Kadğıdın bir işe yaramayacağını kim söyledi? Hem Xerox kağıt tüketiminden para kazanan bir şirket mi? Adamlar bu kağıdı üretip satanlardan patent haklarını alacaklar. Daha önceki yüzlerce ürünleri için uyguladıkları taktikten başka bir şey değil.


Sorularınıza yanıt vermek hiç keyifli değildi ama Zebani'nin denemesini ve sizden aldığı yanıtı görünce onun en baştaki amacına destek olayım dedim.

İlgisiz not: kağıttan ziyade mürekkep teknolojisindeki bir başarı ile gerçekleşecek bir hadise gibi duyuluyor.. ya da ben öyle hayal ederdim.

Vista'nın 25 eksikliği ( 55)

"Güvenlik arttırılmış; bir dosyayı sileceğiniz zaman 2 kere , yeni bir program kuracaksanız 3 kere soruyor."

Rica edeceğim, bu olumlu bir özellik mi? :)

Microsoft ürünlerinin güvenlik ile ilgili problemleri bir iş yaparken kullanıcıya sormamalarından ziyade bir takım işler yapılırken Microsoft ürünlerinin bundan haberinin olamamasından kaynaklanıyor. Örneğin o resim gösterdiğini sanıyor, sonra bir yerlerde bellek taşıyor, birileri sistemin bir yerlerine istediği bir şeyleri yazıveriyor.

Bu arada olumlu özellikleri ile herhangi bir Linux dağıtımının çok çok fazla önüne geçemediği gibi olumsuz özellikleri ile XP'nin bıraktığı yerden saymaya devam ediyor sanki.

Tabi ben denemedim etmedim, farazi konuşuyorum.

Vista'nın 25 eksikliği ( 55)

Vista'nın en büyük eksiği 'sevgi' olacak.

CHIP'ten Pardus CD'si ( 6)

"Çevirin, getirin, koyacağız" demişler alenen, daha ne desinler (arada boş yere laf kalabalığı yapanlar fırçayı yemişler, o kadarı da olur artık).