cloud

cloud


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Fazlamesai.net TV : 33. Bölüm ( 45)

Elinizde bulunan "inanılmaz güzellikteki" Suse 10 kutusunun üstüne bir koyarız. Bukalemunda -"aha eve geldim diyerek" rahatlayıp, kendi rengini alır.

Gerçekten de yok mu Türk geliştirici? ( 28)

Beni bağışlayın,bilgisizliğime verin;acaba Türkiyede'de muhasebe,stok ve de askeri(havelsan,aselsan..gibi) yazılımlar dışında var mı geliştirilen bişeyler. Elektronik Mühendisliği aldım(mezun olduğum okul verdik diyo) nedir bize verilen eğitim. Yani adam üniversiteye girdikten sonra ingilizcesi yoksa mecburen biraz tarzanca öğreniyor. Daha başka ne veriliyo insanlara. FZ doğru söylemiş:
"Mühendislik, elinizdeki kaynaklarla, belli bir işi gerçekleştirecek yapıyı, sistemi, belli bir maliyetle, optimize şekilde kurmak, bunun için hesap kitap yapmayı, analiz yapmayı bilmek değil mi?" Bizede okuldayken pirizi en kolay erişilen,en az maliyet gerektiren ve en güzvenli yere takmamız gerektiğini söylediler. Bunun adınada mühendislik deniyomuş.
Arada bir Discovery'ye bakıyorum dünyadaki mühendislik harikalarını gösteren bir program var. Bir ara sizde oturup izleyin, adamlar neler yapıyor. Peki biz neler yapmışız. !!!!!!!Sıfır!!!!!!! hala Osmanlı'dan kalanlarla övünüyoruz. Biraz fazla gaddarca olacak ama bence Türkiyedeki bir neslin komple temizlenmesi lazım(belkide bizden öncekilerinde).
Arada bir tek. tvde fazlamesaiye bakıyorum. Ne olursunuz artık şu Linux gözlüğünden bakmayı bırakın!!! Onlar bunlar;Şu bu diye ayrım yapmadan birleşelim, o zaman daha büyük şeylere imza atacağımıza inanıyorum.

Gerçekten de yok mu Türk geliştirici? ( 28)

Beyler artık uyanın. Adamın yazdıklarını okuduktan sonra bile "birader şu şu konularda haklısın" demiyosunuz da hala laf itelemeye uğraşıyosunuz. bu slashdot kafasından kurtulun biraz