Berserk

Berserk


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Telekom der ki: Firefox 1.5 kullanmayın. ( 33)

Bu illa da bir çelişki olmak zorunda değil. Sonuçta sitenin yöneticisi/programcısı sistemi FF 1.5 ile de çalışır hale getiriyor böylece hem bence yapması gerekeni yapıyor hem de "FF'de çalışan sayfa yapamadık ondan önermiyoruz" durumuna düşmemiş oluyor. Bunun yanısıra belki FF 1.5'de varolan bazı sorunları da (var mı yok mu bilmiyorum, sadece varsayım benimki) bu çalışma sırasında keşfedip bu notu yazma gereği duymuş olabilir. Tamam ben de kamu kurumlarının çoğunun bu konulardaki genel yaklaşımlarından memnun değilim ama ön yargılı olmanın da bir sınırı olması gerekir diyorum.

developerWorks: Ajax Üzerine Ayrıntılı Bir İnceleme, Bölüm 1 ( 28)

Evet mümkün değil. Hatta bir formda bulunan dosya yükleme alanının değerini başka bir forma kopyalamak dahi mümkün değil (ki zaten aslında bunun yapılması alanın kodla düzenlenmesi arasında bir fark yok sanırım). Eğer binary data kullanıcının seçtiği bir dosya değilse bu durumda içeriği base64 gibi bir kodlamaya çevirip göndermek dışında pek bir çözüm yok sanırım.

Firefox Güç Kaybediyor(mu?) ( 13)

Burada üstünlük denirken biraz yüzeysel/primitiv son kullanıcı açısından bakıldığını unutmamak lazım. Evet gerçekten FireFox IE'den daha güvenli ama zaten Windows kullanıyorsanız işiniz baştan zor (ben tabii yine de FireFox tercih ederim :)). Onun dışında FireFox'un en güçlü yanlarından olan eklentiler pek çok sıradan son kullanıcı için çok elzem değil. Yahoo Search Bar gibi şeyler yeterli. Bu tarz kullanıcıların kaçı GreaseMonkey (böyle mi yazılıyordu?) kullanacak/kullanabilecek?