TheIdol

TheIdol


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Engelli sitelere alternatif erişim yolu: TamamAbi.org ( 63)

Almışsınız elinize bir klavye sallayın oturduğunuz yerden bakalım nereye kadar.

Aslında sizin gibi yavuz hırsızlar ile ipe sapa gelmez konuların labirentlerinde dolanmak bize ne kazandırır? Orası da meçhul.
Dediğim gibi bu saçma konuya iştirak etmek delilik olmalı ama böyle oturduğu yerden işkembe çorbası yudumlayarak, pespaye fikirlerin altına imzasını atan adamlar GNU ve Linux ağırlıklı bir sitede yazan adamlar.

İşte bunu düşündüğüm anda diyorum ki: acaba burası Warez sitesi falan mı? Ya da bu sitede yazanlar ne biçim insanlar? Biz nereye gelmişiz böyle?

Adam çıkmış ve diyor ki: Digital ortamda bazı haklardan vazgeçilmelidir. Yani adam diyor ki: Evet biz veriyi kopyalayabiliyoruz. Bunu yaparken ise bizden hesap sorulması cidden zor. Bunun cezai yaptırımı olduğu halde bunu görmezden geliyoruz ve tam olarak tabiri caiz ise: "Kanırta kanırta kopyalıyoruz"

Bu durumda kopyaladığımız meteryalin sahipleri haklarından vazgeçmelidir. İyi olur paşam! Başka emrin var mı? Lisans hakkından vazgeçilsin o zaman. Çünkü sen kolayca hırsızlık yapabiliyorsun. Hemde çıkıp yavuz hırsız misali ev sahibini bastırıyorsun (Ya da bastırdığını sanıyorsun çünkü senin dişini sökmemişler daha korsan yazılımdan)

Bir sürü insanın emeğini hiçe saydığın yetmiyormuş gibi bir de kalkıp Lisans Sahiplerinin haklarından vazgeçmesi gerektiğini utanmadan, sıkılmadan, yüzün kızarmadan buraya yazıyorsun.


Bununla da kalmıyor, orjinal
kullanan insanları belki de enayi yerine koyuyorsun. Onlar birer keriz çünkü. Sen yaptığın yağma ve talan ile onları da aptal yerine koyuyorsun.


Bununla da yetinmiyor karşıt fikirlere de yaptıgın hırsızlık ve talanı haklı gösterebilmek için ipe sapa gelmez aptal fikirler ile saldırıyorsun.


Ulan sen kimsin? Sen kolay bir şekilde o içeriğe ulaşabiliyorsun diye o içerik nasıl bedava olabilir? O zaman o içerik neden bedava yapılacak?

Sen gidip 3 saat bedava çalışsana! Gel benim evimi sil süpür benim tuvaletleri bedavadan hayrına temizle. Ben de sana kalkıp buradan dua okuyayım. Allah razı olsun sağol! diyeyim o zaman.


Ne kadar basit bir argümanın arkasına sığınıyor senin gibiler.

Sefalet bey sana söylüyorum! Adın gibi sefilsen ne işin var bilgisayarla?

Git kardeşim bilgisayar kullanma o zaman. Seni bir silkelesek mesela üzerinden tonla para çıkar mutlaka.


Ama o parayı götürüp emeğin sahibine vermezsin. Sonra da yaptıgın talan ve yağmayı yanına yine senin gibi sapık fikirli Tarık benzerlerini alır bize buradan meşru gibi satmaya kalkarsın.

İşte yavuz hırsız sıfatı tam sizin gibiler için.

Madem soygunu ve hırsızlığı meşru görüp bundan utanmıyorsunuz bari susun da olayı edepsizlik boyutuna taşımayın.


Sizi edepli olmaya ve yaptığınızdan utanmıyorsanız en azından saygılı bir şekilde susup oturmaya davet ediyorum.

Ayrıca çıkıp da kimseye saçma sapan argümanlar ile saldırmaya kalkmayın.
Sizin gibi adamlar fırsatını bulsa banka da soyar. Sonra da çıkıp yaptığı soygunu hayasızca haklıymış gibi anlatır.

Bundan önce yolladığım mesajda dediğim gibi banka da soyarsınız market de soyarsınız. Oralarda devlet polis kanun var o yüzden yapmaz, daha doğrusu yapamazsınız. Fakat milyonluk milyarlık programı indirir üzerine de haklıymış gibi davranırsınız.


Bırakın bu ayakları kimse kolay yazılım kopyalayabiliyorsunuz diye sizin düşlediğiniz bir dünya yaratmaz. Sizin istediğiniz gibi emek harcanmış yazılımlar üzerindeki haklarından vazgeçmez.


Sen git Genel Ağ dediğin yerden warez linklerine asılmaya devam et.

Vicdanın sızlamasın ve indirdiğini babanın malı gibi kullan. Ama sakın ola sakın yavuz hırsızlık yapma. Birileri çıkar ve ağzının payını verir. Seni de senin gibi düşünen 3-5 kişiyi de oturtur yerine. Sonra çıkar buradan ağlarsın. "Ama genel ağ ama internet ama sansürcü zihniyet"

Asıl bunlardan değil sen ve senin gibilerden korkmak lazım.

Ama bu bencil ve egoist düşüncenin ürünü. Nasılsa ben program yazmıyorum ki? Diyorsun büyük olasılıkla. Kimse benim emeğimi çalamıyor ki? Başkalarının emeklerinin çalınması beni ne ilgilendirir...

İşte mantık bu.