sknpy

sknpy


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

''Televizyonlarındaki İlk GNU/Linux Reklamı'', Senaryo Önerileri ( 41)

İnsanlara GNU/Linux'u anlatırken kaç mesaj birden vereceğiz? 1Reklam filmi=1Mesaj en mantıklısı sanırım.

Aslında benim söylediklerim de önemli değil bir arkadaşın da söylediği gibi bu işin ilmini okuyan birilerinin yaratması reklamı.

Senaryoyu ben yazsaydım;
Coca-cola'nın bir kere falan izlediğim bir reklamı vardı tam hatırlayamıyorum şişe mi ne bulduruyordu millete onun gibi bir şey yaptırırdım. Tabi şişe buldurmayacağız:) Onun yerine söylediğiniz gibi merak ettirir ve bir internet sitesinin peşine düşmesini sağlarsak orada da flash animasyonlarla mükemmel dizayn edilmiş masaüstleri gösterir ve hatta şimdiki bilgisayarında yapabileceği her şeyin mümkün olduğunu kanıtlarsak.Neden olmasın! Doom III iyi ki var!...

(Unutmadan halka açık bir oyun turnuvası da iyi fikir)

Bir internet sitesi ile sanki "geliştiriciler" topluluğu gibi "yeni gelenler" topluluğu kurarız. Binlerce kişilik bir internet sitesi yaratmak için Adsense reklamları bile kullanılabilir sadece TV değil. Bir sürü de gönüllü olacaktır. Mesela ben tiyatro sitemde anasayfadan bedava yayınlarım hiç bilmeyenlere GNU/Linux'u tanıtan bir sitenin reklamını. Yani biraz da spreadfirefox.com'a döndü.

Ayrıca bırakın GNU/Linux tanıtmayı desem kızar mısınız? Bence OpenOffice.org vey FireFox, Thunderbird falan tanıtalım ki bunlar linuxa geçince kendilerini evlerinde hissetsinler. Her şey adım adım. Mesela şunki openoffice.org.tr Çok güzel hazırlanmış. Biraz Firefox pazarlama taktiklerinden kullanalım sonra bunu televizyona da taşıyalım.

Ofis paketi tanıtalım fikrime katılıyorsanız bir de şu var gazeteler sanki çok büyük hizmet yapıyormuş gibi Word Excell kullanımı anlatan CDler falan veriyorlar sanırım. Niye OpenOffice.org vermiyorlar. Biz bir yolunu bulup tabi içeriği de hazırlayıp. Böyle şeyler sunmalarını sağlayamaz mıyız?