shpynx

shpynx


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Türlerin Kökeni'nin 150. Yılında II. Evrim, Bilim ve Eğitim Sempozyumu ( 10)

Arkadaşlar bilimi kabul etmeyip kendinize göre yorumlamak son derece yanlıştır.

Bunu sadece size söylememiştim zira en yakın arkadaşlarımdan birisi fizik bölümü 4. sınıf öğrencisi bu arkadaşla yaptığımız bi diyalogda söylediğimin Kuran'a ters olduğunu söylemesi beni şaşırtmış ve üzmüştür.

İnancınıza güvenmeme lafı da tam olarak bu noktada oluşan sorundan dolayı söylenmiş bir laftır. Kimseyi rencide etmek yada üzmek için söylenmediğini açık yüreklilikle söyleyebilirim. Eğer kastı aştıysa sizden ve diğer okuyuculardan özür dilerim.

Tüm bu anlaşmazlıklardan sonra altını çizmek istediğim şey insanların bilime yada inançlarına yeterince güvenmemeleri çünkü inançlarını kaybetme korkuları gelişmeleri kabul etmeme yada farklı yorumlamaya yolaçıyor ki bence insanlığın kendine yapabileceği en büyük kötülüktür. Herkese kolay gelsin...

Türlerin Kökeni'nin 150. Yılında II. Evrim, Bilim ve Eğitim Sempozyumu ( 10)

Arkadaşlar bilimi kabul etmeyip kendinize göre yorumlamak son derece yanlıştır. Bence asıl sorun sizin kendi inancınıza güvememeniz, eğer gerçekten inanıyorsanız bilmediğiniz değil bildiğiniz kadarı ile çok daha iyi ve doğru yorumlar yapabileceğinizi düşünüyorum. Evrim ile ilgili kafanızda kalan soruların yanıtı için aşağıda bir link veriyorum Kaliforniya Berkeley Üniversitesi'nin evrim konusunda hazırladığı web sayfasının türkçeye çevrilmiş halidir. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

link : http://evrimianlamak.org/e/Ana_Sayfa