sblisesivdin

sblisesivdin


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

GNUTURK PORTAL SISTEM 3G RC1 çıktı! ( 16)

Böyle bir ayrım inanın aklıma gelmez. Türk kavramını siz ırk olarak ben ise ulus olarak görüyorum galiba. Türk kelimesi sizi ve başkalarınıda rahatsız ediyorsa yerli kelimesi de kullanılabilir. Ama wikepage'in ilanını yazan arkadaşın beni Türk olarak tanıtması çerkez asıllı biri olarak beni mutlu eder. Yazılımımın da bir Türk yazılımı olması lafı beni rahatsız etmez.

Alman arabası kullanıp, Amerikan bilgisayarları ile bunları yazıyorsak benim yazılımımda Türk yazılımı olabilir.

GNUTURK PORTAL SISTEM 3G RC1 çıktı! ( 16)

Türk olunca bir şey olmuyor.. Kullanıcılar hele Türk olunca hiçbirşey olmuyor :) Merak etmeyin.

Wikepage'i ben yazdım. Basit, ama yararlı olduğunu umduğum, kendimce bir hedefi, sınırları olan bir programcık.

İlginç olan fazlamesaide insanların "hep" olumsuz olması. Yanlış hatırlamıyorsam geçenlerde Türkiyede yazılımın gelişememeside tartışılmıştı. Burada ise kim ise bu entry gönderen arkadaş, herkesin hazırcı olmadığını, wikepage'inde "kendi çapında" bir Türk yazılımı olduğunu vurgulamış gibi geldi bana. Burada bir avuç insanız. Birbirimizden haberdar olmak kötü mü? "Ne oluyorsa TürK olunca" demek çirkin bir yaklaşım.

GNUTURK, kendi bir zaman uğraştığım Websis'i hatırlattı. GNUTURK'ü hazırlayan arkadaşlara önerim, sadece Türk kullanıcılarıyla kısıtlı kalmamanız. Uluslararası bir kod üzerinde çalışmanız. Bende ne olmuştu? Websis 20000 satırlık bir php portalı idi. Wiksis adında ki (yeni wikepage)wiki kodum ise 400 satır idi. Bir avuç Türk kullanıcısı için 20000 satırlık kodla tek başına uğraşmak hobilikten çıkmıştı. Geçen sene Websis'i bıraktım. Wiksis'i wikepage yaptım. Türkçe wiki olması artık umurumda değil. Mutluyum. Wikepage'in yurtdışında kullanıldığını görmektende mutluluk duyuyorum. Görüyorum ki Türk kullanıcısı halen bir "garip"?